RGB monitor

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vitekx

RGB monitor

#1 Příspěvek od Vitekx »

Ahoj lidi setkal jsem se s monitorem, kterej ma 3 rgb vstupy h/v znaceny vstup na synchronizaci. Nevite nekdo jak ty signaly namichat z normalnich h a v co lezou z vga karty? Diky

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Taketo vstupy mali spravidla kvalitnejsie a vacsie monitory.Vacsinou mali aj standardny 15 pinovy D-SUB aj BNC konektory. Na prepojenie existuju standardne kably. Ak chces kabel vyrobit sam a nevies na ktorych pinoch D-SUB konektore je aky signal, urcite to vygooglis. Smelo do toho :lol:

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pole »

Monitor s BNC vstupmi ma totozne vstupy ako monitor s D-SUB vstupom. Jedine co musis spravne to nakablovat a veselo pouzivat. Tiez mam doma takyto monitor EIZO. Ale skor sa oplati ten kabel kupit origo. Suciastky by vysli drahsie nez cely kabel.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

Re: RGB monitor

#4 Příspěvek od breta1 »

Vitekx píše:Ahoj lidi setkal jsem se s monitorem, kterej ma 3 rgb vstupy h/v znaceny vstup na synchronizaci. Nevite nekdo jak ty signaly namichat z normalnich h a v co lezou z vga karty? Diky
Dávno, dávno tomu, matně si vzpomínám, že jsem to kdysi vymyslel tak, že jsem použil obvod 74HC86 /exclusive-or/ - PIN 13,14 z VGA karty na PIN 1,2 74HC86, a PIN3 74HC86 na vstup H/V. A dokonce si myslím, že jsem ani nepoužil externí napájení, ale usměrnil jsem diodami a vyhladil kondem impulzy H,V a vytvořil z nich napájení. Dej prosím vědět, jestli to funguje, ať se mi osvěží paměť.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hop377 »

Pokial tam mas celkovo 5xBNC konektor t.j. 3xRGB 1xH 1xV tak si kup kabel VGA-BNC a mas po probleme, ale ak tam mas len 3xBNC musis do zelenej primiesat synchro pulzy H+V. Ale ak to chces tento druhy pripad ku klasickemu PC budes mat problem s tym ze ten monitor nezvladne vsetky rezimy.

Rypi

#6 Příspěvek od Rypi »


Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#7 Příspěvek od Nagant »

A má monitor s RGB BNC vstupy nějaké širší využití (připojitelnost) - aneb kde by šlo ještě dnes s výhodou uplatnit?
Mám tu na skříni tento:
http://pctuning.tyden.cz/hardware/monit ... 9-adi_p950
Má BNC konektory, R, G, B, H/H+V, V.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“