Malá spolehlivost vypalovaných DVD oproti CD?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Malá spolehlivost vypalovaných DVD oproti CD?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Odborník v PC World 3/2005 tvrdí, že spolehlivost uložených dat na DVD je o hodnì nižší než dat, která byla vypálena na CD. Pøímo øíká, že se materiál s daty na DVD rozpadne. Jaký je na to Váš názor? Zálohovat teda dùležitý data pøednostnì na CD?

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od MartyAA »

No nevim, mam DVD vypalovacku od ASUS (1604p) sice jen pul roku, ale na kvalitu vypalenych DVDcek si nemuzu stezovat. Zatim kazdy beha na jakykoliv DVD mechanice. Kvalita vypalovani je rekl bych dost dobra. viz: http://www.pctuning.cz/titulnistrana/ha ... rtId=20196
a taky tam je nekde srovnavaci test.
MaRtY

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od alovka »

Rozhodnì bych øekl na CD, nejlépe se zlatým povrchem. Kdysi jsem používal Kodak Gold za 60,-Kè. Tyto CD jsou na vìky. Klasické CD má udávanou životnost podle typu do max. 20let (když je nebudeš moc používat).
U DVD je použita daleko vìtší hustota záznamu, což je kvalitativnì nároèné jak pro médium, tak pro techniku a optickou soustavu samotné mechaniky. U lisovaných médií je to dá se øíci jedno. Myslím si, že DVD mechaniky v této podobì jak je známe už budou brzy nahrazeny nìèím jiným, alespoò doufám.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

médium

#4 Příspěvek od Hill »

Každé médium má své meze spolehlivosti. Souhlasím s Alovkou, CD je na tom asi nejlíp, i když kapacitou je překonané jinými médii. Jestli by to mělo těch dat unést víc, pak radši páskový streamer, než DVD.
Všechna ostatní média mají jisté nectnosti, které je znevýhodňují.
Ovšem naprostou spolehlivost a trvanlivost dat nelze zaručit u žádného z médií

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#5 Příspěvek od Vena »

Dost hodne zlezi na mediu na www.cdr.cz jsou testy medii nezalezi jen na znacce ale i na vyrobci mam dobry zkusenosti s verbatimkama

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od MaxRampage »

DVD..Tak s tím mám problémy pořád...Mám vypalovačku od SONY za pěký šlupky a je to na ..:toilet: Prostě ji mám čtvrt roku a DVD mi to vypálí třeba tak,že je ve filmu cca 20 minut mezera....Je to na prkno...
CD je dost tvrdý,ale taky se mi už stalo u cca 5let starýho a příliš nepoužívanýho CD že prostě vyhodilo nějaký vnitřní objekt ze souboru a tak to pak bylo nefunkční...To se tehdy jednalo o teď už dost starou PC hru DIABLO...Teď používám CD verbatim a je to OK!!!Minimální počet skažených CD...Prostě VERBATIM is GOOD!!! :hockey:

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#7 Příspěvek od rolland »

Teď jsem viděl v nějakým časáku test DVD vypalovaček a SONY zůstala někde mezi posledními (mám dojem že dokonce předpodlední asi z 20 typů)Nejlíp dopadl Pioneer,Nec,LG,pak nevím a pak ASUS,ale já osobně bych do ní už nešel,asi před 1,5 rokem jsem si koupil CD vypalovačku ASUS 48x a během půl roku jsem ji třikrát měl na reklamaci.Chtěl jsem místo toho TEACa 52/24/52 a ten mi už 1,5 roku běží bez nejmeších problémů a to dostává záhul.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od MaxRampage »

JJ...Já mám taky teď CD vypalovačku TEAC a je tobombastic....
No já totiž myslel že když je SONY světová značka tak to budekvalitka...
To sempěkně pohořel... :cry:
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
Merits
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

DVD

#9 Příspěvek od Merits »

Hele, jistěže je CD spolehlivější. je na něm nižší hustota dat a vzhledem k daleko delšímu vývoji než DVD jsou už opravdu vymakané. Ale myslím, že za pár let dojde k úplně stejnému jevu jako s CD u DVD. DVD bude vymakané a na CD se začne zapomínat. A vlastně už to začíná. Vývoj CD přestane být lukrativní. Všechno půjde do DVD...
Další věcí je, že na DVD se vleze už u jednovrstvého média mnohonásobně víc dat než na CD. A z toho plyne jedna závažná věc. Centralizace. Čím víc dat máš na jednom místě, k tím větším škodám dojde při poškození tohoto místa. Je tedy z čistě matematického hlediska lepší ukládat data po menších částech. jako třeba na CD...
Ale kdo na to hledí? Za 20-30 let...k čemu bude nějaké CD? nebo DVD? Bude něco jiného... lepšího...a ta stará data?...nepoužitelná...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“