Zaheslovaný dokument *.pdf

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

Zaheslovaný dokument *.pdf

#1 Příspěvek od Bernard »

Od poskytovatelů služeb dostávám elektronické faktury s přístupem chráněným pomocí hesla. Na lokální disk bych rád ukládal kopie bez té ochrany, ale nevím, jak se toho hesla zbavit a přitom zachovat formát pdf. Dá se to vůbec?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

zkus to vytisknout přes pdfcreator

dokáže převést prakticky libovolný dokument, protože po instalaci funguje jako virtuální tiskárna

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Dík za námět, bohužel neúčinný. Soubor to sice vytvoří, ale jediným textem v něm je na druhé straně popis chyby

Kód: Vybrat vše

ERROR: undefined
OFFENDING COMMAND: get

STACK:

-dictionary-
-mark
U PDF995 je ten command eexec, jinak stejné.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

Nepomohli by tady? http://www.pdfunlock.com/

Mimochodem, jakoukoli modifikací souboru dojde k zneplatnění elektronického podpisu - předpokládám, že ten tam je...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Tak tam by asi pomohli, mají tam desítky děkovných dopisů. A na zkoušku jsem poslal jeden neosobní soubor zaheslovat ( http://www.pdfprotect.net/ ) a potom na předchozí link odheslovat; opravdu to funguje. Jenom je mi proti srsti posílat neznámo kam osobní a bankovní data. Lepší by byl přece jen nějaký podomácky zvládnutelný trik. Ale i tak děkuji, ty linky se můžou hodit i jindy.

Uživatelský avatar
luke001
Příspěvky: 56
Registrován: 13 říj 2004, 02:00

#6 Příspěvek od luke001 »

Zkus toto : PDF Password Remover . Stáhnou se dá Slunečnice,Stahuj ....

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Nevieš si to vyexpedovať do Word-u? a potom si s tým spravíš, čo chceš ...
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

A znáš jen heslo pro otevření, anebo i heslo pro změnu zabezpečení?
V Acrobatu Pro bys pak mohl to zabezpečení dokumentu vypnout.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Bernard »

jandu<< Já s tím nic dělat nechci, jen archivovat v původní grafické podobě, ale bez toho protivného hesla.

luke001<< Zkusil jsem to a je to ono! A v dávkovém režimu to bez námahy udělá všechny soubory jedním vrzem. Jenom bude třeba něco zaplatit, ale to je normální. Já dostanu co jsem chtěl, a oni taky. Takže díky za tip!

tomasjedno<< Jen heslo pro otevření. Ale už sa dá odstranit. 8-)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

Pokud jsou v souborech citlivé údaje - bankovní a osobní data, jak říkáte, raději bych se s tím "protivným" heslem smířil.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od iginoiii »

no ale podľa mňa by sa dotyčný s heslom aj zmieril, ale v rámci bezpečnosti predpokladám, že to je každý krát iné heslo. A to musí archivovať aj tak spolu s faktúrami, aby sa v tom mohol vyznať.... ale to je len môj dohad :) ,i

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

mtajovsky píše:Pokud jsou v souborech citlivé údaje - bankovní a osobní data, jak říkáte, raději bych se s tím "protivným" heslem smířil.
Myslím, že pokud odstranění hesel zvládne prográmek ze Slunecnice, pak bych na těch heslech netrval, ale hledal lepší způsob zabezpečení, třeba celé složky. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Heslo (na otvorenie) sa z PDF dokumentu da jednoducho odstranit - za predpokladu, ze je zname!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

mtajovsky píše:Pokud jsou v souborech citlivé údaje - bankovní a osobní data, jak říkáte, raději bych se s tím "protivným" heslem smířil.
Mne osobně se.ou ti, kteří posílají el. faktury v pdf se zakázaným kopírováním textu - když z toho chce někdo údaje přenést do účta nebo platebního příkazu, tak pěkně růčo opsat :twisted: (no anebo vykostit to heslo pro administraci, což by asi neměla být standardní metoda).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tak tie DRM obmedzenia (aby sa nedal text kopirovat alebo tlacit) v PDF su uplne zbytocne. Super vec na to je KPDF v Linuxe, tam sa to v konfiguracii jednoducho vypne a potom sa da kopirovat aj tlacit vsetko :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“