Podruzny HDO

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Podruzny HDO

#1 Příspěvek od Celeron »

Ahoj!
Nedavno jsem videl zajimavou vecicku. Je to podruzny spinac HDO, hodne podobny casovym spinacum do zasuvky. Proste vidlicka na skatuli s elektronikou a na tom spinana zasuvka. Funguje to tak, ze z beznyho zasuvkovyho okruhu, ktery je trvale napajeny, je mozno napajet spotrebice jen pokud je nizka sazba. Do tohodle podruzaku se pouze nastavi stejny kod, jako je kod rozvodnyho zavodu pro HDO spinac, co je v elektromerovym rozvadeci. Kod sdeli na vyzadani rozvodny zavod. Vim, ze to existuje, ale nevim, jak se to skutecne jmenuje a kdo to dela a kde to koupit. V zadnym elektrovelkoobchode jsem na to zatim nenarazil. Nevite prosim nekdo, kdo to vyrabi?
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Už aby to okopírovali číňani , cena je nekřesťanská . http://www.mikrovlny.cz/cz/produkt/15

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kevin_mitnick »

BOBOBO píše:Už aby to okopírovali číňani , cena je nekřesťanská .
Koukni se na cennik FTZÚ Ostrava a TESTCOM ČMI a pochopis, ze toho za tu cenu musi nasekat a prodat alespon par tisic kousku, aby se jim vubec vratili naklady na certifikace. Na rozdil od Cinana, nas vyrobce si na vyrobek to logo zkusebny natisknout jen tak nemuze...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

:D :D :D Když o tom to je . Sami sebe zničíme . Co já sem viděl zkušebny u nás nebo i v Mnichově , tak to je pohodička , těch lidí , v aparátu a všeho okolo .... Já dělám ve fabrice , kde se dělá v podstatě jen na úkol . Máme spoustu konkurence , málo dodavatelů , takže o problémech něco vím . Dnes za chvíli dorazí audit na ISO . Už abych šel dom . No po příchodu domů frčím na funus toho pána co ho udělali v té sanitce nad Vamberkem , byl to soused .

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tiger_T »

Oželel bych pohodlí na úkor finanční investice do toho udělátka (viz. odkaz výše), protože těch 1500 Kč za chytrou zásuvku je hafo. Použil bych běžné spínací hodiny za pár drobných a aktuální tarif manuálně nastavil. Oni ten tarif zase tak často nemění.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Akurát že budeš musieť každého pol roka tie hodiny prestavovať o hodinu... :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Sesi »

Přesně tohle jsem taky řešil - podružný HDO pro bojler. Ten profi HDO spínač jsem objevil, ale mezitím jsem to(prozatím) vyřešil dig.spínací hodinami na DIN lištu, ale přesně jak píše helios - hodiny neumí aut.změnu zimní/letní čas, takže ručně, ale na to se musí vzpomenout a někdo nastavit.
Uvažoval jsem taky o tom HDO signalizátoru od Danyka, ale nemám moc důvěru k tomu ovládání přijímače po fázi, zvlášť na větší vzdálenost asi 20m(spolehlivost spínání, odolnost vůči rušení).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

Já jsem to u sebe vyřešil tak, že jsem to 1-bitové info VT/NT pustil do volného vstupu bezdrátového modulu EZS a v místě potřeby přidal jeden přijímač s výkonovým relé (UC-220).

Odpovědět

Zpět na „Poradna“