Plánek na soustruh "Udělej si sám"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Plánek na soustruh "Udělej si sám"

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Nemáte někdo časopisy "Udělej si sám",měl by to být ročník 92,kdy vyšel plán na výrobu malého soustruhu? Psal jsem na jedno fórum,ale neozvali se mi,tak to zkouším tady. Pomohla by mi i zkušenost s tímhle soustruhem.

Díky
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

To bylo na kov nebo drevo?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Na kov a prý i s posuvama.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

google /2 http://www.volny.cz/pikous/uss/uss.htm mělo by to jít stáhnout . Jeden "podnikatel" z Rožnova šel za něj sedět . :D

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#5 Příspěvek od grope »

Tých návodov vyšlo v USS viac. V ktorom čísle (číslach) je ten, o ktorý máš záujem? Niečo mám doma, môžem poslať.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Na nějakém fóru, možná cnc, jsem četl, že je výhodnější koupit nějaký ten čínský soustruh a použít ho jako "polotovar", než vyrábět všechno sám. Dokonce tam byla popsána celá úprava.

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#7 Příspěvek od svkmilan »

Autor má zrejme na mysli č.92 ročník 1994 :D

Kód: Vybrat vše

http://www.ulozto.cz/9525117/uss-92-pdf

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#8 Příspěvek od galjo »

jezevec píše:Na nějakém fóru, možná cnc, jsem četl, že je výhodnější koupit nějaký ten čínský soustruh a použít ho jako "polotovar", než vyrábět všechno sám. Dokonce tam byla popsána celá úprava.
To je zaujímavá poznámka. Kde asi to bolo ?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

Nemáte na mysli tohle : http://www.steamer.cz/files/minisoustruh_proma.pdf - vyžaduje to ale asi trochu víc zkušeností :D

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Nojo ale doma dělanej zase dá člověku i něco jineho než finální výrobek.Já bych do toho ale nešel.Koupil bych snad ani ne tu čínu ale nějakej MN80 a máš kvalitní soustruh hned.Nebo s nim můžeš dál laborovat.Frekvenčák,silnější motor.... Ale jo pusť se do toho a pak napiš jak ti na tom jde upichovat :lol: a v kolika stovkách ti hází univerzála.Nejni to prdel udělat soustruh aby na něm šlo vůbec něco dělat.Aby si z toho pak nebyl zklamanej.Taky to chce mít vybavenou dílnu.Frézku H a V,odvalovku,soustruh,šepink,sloupovku.To je tak minimum.Jo a ještě na tom umět
Hodně zdaru a fakt si pročti pořádně www.c-n-c.cz
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jsem se vrátil z práce a vidím,že se to tady trošku rozběhlo. Stáhl jsem si časopis z odkazu od svkmilana a zítra to prostuduji.

Co se týká úpravy toho čínského,no možná by to bylo řešení.Já jsem jeden takový opravoval kamarádovi.V převodovce ozub kola z plastu,tak jsem mu nechal udělat kovové na posuvech taktéž plastová kola,ale ty jsme nechali.Po výměně těch kol se výrazně zvýšil hluk a musel jsem to namazat vazelinou.Já osobně bych tam raději udělal olejovou náplň a mazal alespoň rozstřikem. Jsou to šmejdy,no ale po úpravě by to mohlo jít,alespoň jsou tam hotové odlitky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Davidus »

vím už o 2 lidech kterým se v těch čínských soustruzích podělaly ty plastový kolečka, a teď už i elektronika, ten motor co tam je taky není žádná sláva :roll:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Atlan »

ja ten zazrak mam doma a pokrok sa dostavil. sustruh je dlhši o palec ci dva :D a kolieska su uz kovove akurat remen je na figu ale ten som už pre istotu vymenil. na osustruzenie altik pripadne rotora startera z auta fajn.. plus nejaka ta gulatinka skrutka, podlozka.... ved ono sa uz najde ked je to doma. len ta cena ...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Soustruh jsem řešil nějakou dobu zpátky. Od stavby čehokoliv mě odradili. nikdy to nebude mít požadovanou tuhost lože.
Řešil jsem to tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0
A nakonec mám http://www.bow.cz/produkt/3420553-stoln ... 550-400-v/
Celkem to jde. Ale na tuhost starých strojů to nemá.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od pajosek2 »

Ten se mí líbí taky,ale ta cena. Myslím,že to dopadne tak,že seženu nějaký vrak a postupně ho budu renovovat. Nejdůležitější jsou odlitky,zbytek už se dá doladit.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“