Vysílačka Tesla VR 21

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wronski
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2011, 02:00

Vysílačka Tesla VR 21

#1 Příspěvek od wronski »

Dostaly se mi do rukou dvě vysílačky Tesla VR 21, úplně nové, nikdy nepoužité. Jedna je ještě zabalená v balíku, opatřená tesláckou pečetí - jak vyjela z továrny, tak pořád je :) Druhá je rozbalená jen z důvodu nafocení, nikdy nebyla v provozu.

Balení obsahuje: stanici, ovládací skříňku VO 27, reproduktor, sluchátko, technický průkaz + záručák, návod k obsluze.

Vysílačky jsou z roku 1985. Jsou z jedné objednávky a jsou naprosto identické (určené do dvou vozidel, která se spolu měla dorozumívat).

Můj dotaz zní. Lze to ještě legálně používat? Jakou mají ty dvě vysílačky asi cenu? Je to zajímavé pro sběratele?

obrázek 1, obrázek 2, obrázek 3, obrázek 4, obrázek 5, obrázek 6, obrázek 7, obrázek 8, obrázek 9, obrázek 10, obrázek 11

Zobrazení v tomto okně zrušeno, obrázky jsou širší, než 800px. Nauč se je zmenšovat na použitelný rozměr, prosím, než je vystavíš na netu.
Hill

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

myslím že někde kolem 80MHz byly sdílenky, budeš se muset podívat na ČTU, každopádně tyhle staničky nejsou ruční a budou mít pravděpodobně větší ERP než je povolený

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

je zajímavé, že ještě v dnešní době se najdou VR21 v tomto stavu . . .

odpovědi na tvé otázky:
1. ne . . .
2. maximální cena cca á 100,-
3. není

před dvaceti léty tyto stanice radioamatéři předělávali na amatérská pásma a pak je provozovali
vysílaček bylo málo a byly drahé . . . . tenkrát se to vyplatilo . . .
návodů na předělávku je na netu a ve starých časopisech spousta . . .
v dnešní době se dají sehnat vyřazené vysílačky lepší, menší s menší spotřebou a za pár korun . . . .

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#4 Příspěvek od kovar »

Když vidím ten balík tak přemýšlím jestli to není zase nějaká zpožděná dodávka České Pošty? :D 20 let není žádný problém :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

sdílené kmitočty a amatérská pásma jsou tady nebo tady . . . .

pro představu, předělávka na transvertor pro amatérské pásmo 70 MHz je tady

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Jestli na to dobře koukám, tak je to jednokanál na 78.200 MHz. Na tomto kmitočtu vysílat nelze!! a už vůbec ne s touto rds a tímto výkonem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od precizek »

Tu nerozbalenou bych koupil max do 300Kč včetně pošty. V případě zájmu mi na piš SZ,nebo mail. Děkuji :wink:

Uživatelský avatar
wronski
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2011, 02:00

#8 Příspěvek od wronski »

Díky všem za příspěvky do diskuze. Domníval jsem se, že v tom stavu v jakém jsou mají větší hodnotu. Tak je asi zase strčím na půdu a za dalších 25 let už budou mít třeba větší hodnotu pro sběratele :)

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#9 Příspěvek od kyori »

určitě mají cenu pro sběratele, dám Kč 500 a myslím si, jsem si jist, že když dám dneska Kč 500 a krabici na 10 roků odložím, tak za 10 roků tu krabci prodám výrazně dráž, určitě za podstatně víc, než mi vynesou úroky v české bance :D

Jinak máš SZ.

Uživatelský avatar
wronski
Příspěvky: 3
Registrován: 29 čer 2011, 02:00

#10 Příspěvek od wronski »

Jen pro info. Dal jsem je na Aukro a vydražily se za 1500,-.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

wronski píše:Dal jsem je na Aukro a vydražily se za 1500,-.
a to je doklad o znalostech průměrného uživatele aukra . . .

Uživatelský avatar
Roman-W
Příspěvky: 47
Registrován: 29 kvě 2013, 02:00

#12 Příspěvek od Roman-W »

ok1hga píše:
wronski píše:Dal jsem je na Aukro a vydražily se za 1500,-.
a to je doklad o znalostech průměrného uživatele aukra . . .
Nebo doklad o tom že i tady jsou podvodníci co tvrdí že to nemá cenu aby to dostali za směšný peníze. Uplně jak Tesla skupina na FB kde záměřně řikaj lidem že to nemá hodnotu a obratem to prodaj 10x dráž. Zloději jak naše vláda :evil:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

máš pocit, že by za to někdo dal dnes (po pěti létech) víc ???

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Roman-W píše:
ok1hga píše:
wronski píše:Dal jsem je na Aukro a vydražily se za 1500,-.
a to je doklad o znalostech průměrného uživatele aukra . . .
Nebo doklad o tom že i tady jsou podvodníci co tvrdí že to nemá cenu aby to dostali za směšný peníze. Uplně jak Tesla skupina na FB kde záměřně řikaj lidem že to nemá hodnotu a obratem to prodaj 10x dráž. Zloději jak naše vláda :evil:
Máš pro svoje obvinění nějakej relevantní důvod nebo dokonce důkaz?
V opačným případě se můžeš dostat do problémů formou trestního oznámení pro urážku na cti nebo pro pomluvu. V případě pravomocnýho odsouzení pak můžeš počítat například s nuceným zveřejněním omluvnýho textu v nějakejch médiích i s mastným finančním odškodným, pokud by ho postižení v trestním jednání požadovali. Bejt tebou bych na tohle nezapomínal, obzvlášť na netu, kde nikdy nejseš anonymní, jak si možná pořád ještě naivně představuješ ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#15 Příspěvek od fredis »

Roman-W píše:
ok1hga píše:
wronski píše:Dal jsem je na Aukro a vydražily se za 1500,-.
a to je doklad o znalostech průměrného uživatele aukra . . .
Nebo doklad o tom že i tady jsou podvodníci co tvrdí že to nemá cenu aby to dostali za směšný peníze. Uplně jak Tesla skupina na FB kde záměřně řikaj lidem že to nemá hodnotu a obratem to prodaj 10x dráž. Zloději jak naše vláda :evil:
Další vyblitek :roll: jak ve vláknu o zdroji..
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“