Samsung L110 nevyjiždí objektiv

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Samsung L110 nevyjiždí objektiv

#1 Příspěvek od 555 »

prosím vás v tomhle fotáku je v ozubených převodech pro výjíždění a zajíždění objektivu špatné jedno ozubené kolečko. Má smetené nějaké trny. Je po pádu s vyjetým objektivem no.:-(

Nevíte někdo, kde sehnat ty kolečka do tohohle? Nebo celej blok i s tím motorkem?
Mám tady nejaký fotáky na ND, ale nepasuje ani z jednoho.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Než nemoci těžko léčit, lépe je jim předejít...
Ale, když už se se stalo, nezbude ti, než sehnat stejný foťák s jinou závadou a z těch dvou dát dohromady jeden.
Protože i v servisech se takové závady řeší pokrčením ramen, protože výrobce raději prodá nový přístroj. V lepším případě (neporušené záruční podmínky) ho častěji vymění celý.
Naposledy upravil(a) Hill dne 05 črc 2011, 16:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

přesně to jak jste napsal VY jsem čekal:-(

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Opravy se dělají jen u záručních oprav - před 3 nedělema jsem reklamoval přes prodejce nevysouvající se objektiv u Canonu PowerShot A480 - ze dne na den, žádný pád, žádné mechanické násilí, prostě místo vyjetí objektivu rachot přeskakujících převodových koleček a chybová hláška na displeji. Zbývaly 3 týdny do konce záruky, oprava trvala 10 dnů, vyměněn kompletní optický systém s pohonem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PvvS »

Klasika... U FZ10 mi taky menili komplet mechanismus. A po zaruce mi nabidli vymenu za 6K. Jinak nesehnatelny dily.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“