Showbox S300 PLATINUM

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

Showbox S300 PLATINUM

#1 Příspěvek od bitak »

Dobrý den. Kamarád mi přinesl na opravu zmíněný settopbox. Závada se projevovala tak, že občas nešel zapnout. Nyní již nejde zapnout vůbec. Proměřil jsem všechna výstupní napětí (3,6V, 5V, 12V a 23V) a otestoval i zapínací tlačítko. Vše se jeví v pořádku. Nevíte prosím někdo, kde by mohla být závada? Předem děkuji za všechny odpovědi.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

bitak píše: ... Nevíte prosím někdo, kde by mohla být závada? ...
Zřejmě tam, kde už jsi hledal :cry:
Ono totiž nestačí jen přeměřit napětí zdroje - je potřeba přeměřit: na C a ESR (a lépe rovnou i vyměnit) ellyty - (hl. ty první 3 napětí) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od loop12 »

A má ten showbox nalepku sapro, alebo nie.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#4 Příspěvek od jopo166 »

a čo roby ked nejde zapnut svieti displej svieti kontrolka ?tieto showboxy maju procesor conexant.A meral si tie napetia pri pripojenej hlavnej doske alebo pri odpojenom zdroji?

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od bitak »

jopo166 píše:a čo roby ked nejde zapnut svieti displej svieti kontrolka ?tieto showboxy maju procesor conexant.A meral si tie napetia pri pripojenej hlavnej doske alebo pri odpojenom zdroji?
Měřil jsem to při zapojené řídící desce. Zepředu nesvítilo nic,jen vzadu nějaká červená LED. Display nesvítil. Zkusil jsem na radu zde na fóru vyměnit elyty a rozběhlo se to. Tak jsem settopbox vrátil majiteli a on mi asi za 2 hodiny volal, že to zas nejde. Tak nevím, co s tím budu dělat.

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od bitak »

loop12 píše:A má ten showbox nalepku sapro, alebo nie.
Jaký je v tom rozdíl, jestli tu nálepku má, nebo nemá?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#7 Příspěvek od jopo166 »

podla nalepky sa da poznať či je to klon alebo nie .Co by som ti poradil poriadne prezri stude spoje na zdroji podla mna niekde bude studeny spoj skus poklopať umelou ručkou šrubovaka jemne po sučiastkach či sa ti to nerozbehne ja si myslim že to bude toto

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od bitak »

jopo166 píše:podla nalepky sa da poznať či je to klon alebo nie .Co by som ti poradil poriadne prezri stude spoje na zdroji podla mna niekde bude studeny spoj skus poklopať umelou ručkou šrubovaka jemne po sučiastkach či sa ti to nerozbehne ja si myslim že to bude toto
Děkuji za rady. Budu to moct vyzkoušet nejdříve o víkendu. Pak sem dám výsledek.

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od bitak »

Dobrý den. Tak jsem povyměňoval elyty ve zdroji (koupil jsem navíc speciálně s malým ESR), propájel vývody součástek a opět nic. Na co bych se měl ještě zaměřit? A jaký vliv má velikost ESR na funkci přístrojů? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “