Ozvučení hřiště 100V rozvody

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

Ozvučení hřiště 100V rozvody

#1 Příspěvek od jopek »

Známý chce svépomoci a mojí pomoci obnovit ozvučení fotbalového hřiště na vesnici. Současná situace je, že mají na kontrolní budově, která stojí v polovině delší strany pomyslného obdelníku hřiště.
Dvě TVM asi ART 453(nebo 456 štítky už nejsou) a jedno ARS 403.
Potřeboval bych vědět, zda jsou tyto reproduktory použitelné. Zvlášť mi nějak nesedí jejich výkony, nato aby zvučily hřiště, avšak chápu že jich bylo původně více a tudíž byly schopny pokrýt celou plochu.
Repra jdu teprve přes týden přeměřit, zda jsou vůbec ještě v pořádku a místní týpci od hřiště mají prý ještě možnost donést další ART453.

Ozvučení chtějí směřovat hlavně na jednu pomyslnou tribunu která stojí za brankou a podél hřiště nejsou žádné sloupy. Takže vzdálenost cca 50-60 m od budovy.

Zesilovač nemají a vedení také ne. Se 100V rozvody nemám extra velké zkušenosti. Pokud však chápu dobře, reproduktory se připojují paralelně a připojení na odbočky v reproduktorech se volí podle max. možnosti zatížení zesilovače, když sečteme všechny tlampače.

Budu rád za jakékoliv rady, či připomínky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Paralelní řazení předpokládáš správně . Pokud chtějí jen ohlášení skore , budou ti ty tři repra stačit . Ale žádnou diskotéku s basy od toho nečekej .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Do podobné akce jsem se před 15 lety nechal uvrtat. Stálo mne to kupu času, úsilí, nervů a nějaké peníze, a byl jsem stejně ve výsledku za blbce (každý dobrý skutek je po zásluze spravedlivě potrestán).
3 roky poté mne chtěli uvrtat do velmi podobné akce, to jsem odmítnul, nestálo mne to nic a byl jsem za blbce a zloděje taky.

Samozřejmě potřebuješ těch repro dostatečný počet, i vesnické hřiště kde se sejde 500-1000 lidí volně rozptýlených potřebuje cca 8ks OT5, podle terénu, tj. i nějakých 200W. Máš dnes výhodu v tom, že moduly AUJ636-7 se dneska všude válí za pár korun, a pokud uděláš šikovně rozvody, tak si vystačíš bez paralelního chodu (levá větev, pravá větev a tribuna=3*100W). Ideální je zkusit sehnat nějakou malou použitelnou ústřednu, dokud to jde.

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od jopek »

Díky za poznatky. Potřeboval bych ještě vědět jaký je ideální, respektive minimální průměr rorzvodů - kabelu, kterým bych to měl vést - také vzhledem k ceně.
O starší rozvodně i modulu AUJ636 jsem již uvažoval, avšak zase nějaké peníze na to mají a stejně bych k tomuto modulu sháněl mixpult, jelikož tam chtějí snad napojit i cd přehrávač a další audio zdroje.
Zvažuji tedy jít do takového levného celistvého řešení od této firmy: http://www.pasound.cz/pa-zesil-s-mixem.rh.33/?fcf=2

Navíc je jisté, že už ty další reproduktory neseženou, takže zvažuji zde nakoupit i další tlakové reproduktory.

Je to dobrý nápad ? Popř. můžete doporučit něco podle váš použitelného, ale za přijatelnou cenu.

Sendy - Doufám, že to nedopadne dle tvého scénáře, avšak vím, že často za dobrotou na žebrotu :-D. Jenže když ted natom hřišti byli schopni krmit tři tlakáče hifi věží a divili se že jim to moc nehraje :-D tak se toho moc nebojím :-D haha.
Prosímtě OT5 ? Nikde jsem o nich nic nenašel, můžeš to prosím přiblížit ? Děkuji!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Přepsal jsem se, repro se jmenuje T51-OF
http://www.perymont.cz/perymont/index.html

Od firmy pazvuk bych nebral nic, hlavně ne nic výkonového. Pro venkovní rozvody stejně musíš mít odpínací zařízení a sadu přepěťovek, ty čínské střepy jsou s bídou na vnitřní rozvody. Rozvod stačí tenký, někde jsem viděl v provozu i 2x 0,5 telefoňák, nebo 2x 1 závěsný hliník, ale jestli to vyhoví nějakým normám, to netuším.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

ARS 453 jsou 25W tlakový repra s možností volby výkonu 10-15-25W pomocí odboček na primáru trafa, ARS 456 má 15W. Zkontroluj, zda si ptactvo neudělalo v některý troubě hnízdo, příp vyčisti. Repráky měly sice "jen" 25W ale vzhledem k tomu, že to byly tlakový systémy, měly slušnou citlivost. Zato kmitočtová charakteristika nestála za nic, jak psali kolegové, žádný disko nebude ale přečíst sestavu Horní Dolní, to by mohlo stačit. Důležitý bude na zesilovači zakázat kmitočty pod 200Hz dolů!! A kabel? si spočítej úbytek, do jednoho repráku poteče 250mA/100V Takže na tu vzdálenost prakticky cokoli. Jestli potom budeš za zloděje nebo za blbce se uvidí podle toho, za kolik to vyfakturuješ.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Kristova noho, PASOUND !!! Nemám se stovolty zkušenosti, ale pokud je to stejně dobré, jako ostatní věci, které prodávají, tak od toho ruce pryč. Stejně tak od výrobků SHOW (prodává Tipa), těch jsem několik opravoval a je to taky pěkný hnůj.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Jo, před 15 lety jsem se nechal nachytat a koupil ve slevě dvě instalační ústředny Monarch a pak je pracně předělával, aby šly vůbec použít. Ty ovšem byly asi tak 5x lepší než hnůj, který lze u "pazvuku " očekávat.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od alkom01 »

A co třeba SEAK - měli jsme s ním vcelku dobré zkušenosti. Jen nevím, jestli to někdo v ČR prodává.
http://www.seak.sk/rozhlasove-ustredne

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od jopek »

Na firmu Seak jsem se díval, vypadají vskutku kvalitně, ale ještě by to chtělo o něco levnější řešení.
Mohli byste s nadhledem shodnotit Omnitronic ? Konkrétně:

Kód: Vybrat vše

http://www.shop4djs.com/omnitronic-27/omnitronic-mp-250.html?utm_source=xml_feed&utm_medium=xml&utm_campaign=vyhledavac_zbozi_heureka
Popř. podobná akorát ve 180W verzi.
Ty T-51OF se zdají také dobré, díky za tip !

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od sadaz »

zdravím, náhodou jsem kouknul do tohoto tématu. Pokud by jsi potřeboval 100V zesilovač, který vydrží i náročnější zacházení kulturně unavených fotbalistů, asi bych pustil nevyužitý zesilovač TESaudio PAS 1200-3.

Je to zesilovač se třema vstupama (dva tuším pro mikrofon, jeden univerzální s korekcema basy/výšky ) Všechny vstupy lze mixovat. Výkon je 200W bud na 100V nebo na 4 ohmy (má dva výstupy). příkon 350W.

Zesilovač je vyrobený na Slovensku rozpadlou firmou Tesla Vráble. Dle Sinclaira na audiowebu je firma TESaudio ještě jedna z posledních poctivých výrobců..

Našel jsem alespoň malý obrázek na googlu, pokud chces, zítra ti ho detailně nafotím..

http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... x=60&ty=24

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#12 Příspěvek od jopek »

2: sadaz - Taky zdravím, psal jsem ti zprávu zde na fóru, tak se nato prosím mrkni. Zatím nebyla doručena, díky za nabídku.

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od sadaz »

Už jsem Ti také napsal SZ, promin za zpoždění, vůbec jsem si toho nevšiml:)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“