Multifunkční tiskárna Canon MP 600, vada tisku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Multifunkční tiskárna Canon MP 600, vada tisku

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Mám multifunkční tiskárnu Canon MP 600, ale poslední dobou se mi na fotkách začaly objevovat slabé, ale znatelné pruhy ve směru tisku. Nepomohlo hloubkové čištění, ani výměna inkoustů. Při tisku jednolitých ploch (červené, žluté i modré) vypadá vše v pořádku, ale na fotkách, npř. v obličeji jsou znatelné jemné proužky.

Myslím, že je nějaký problém s tiskovou hlavou - Ale je hlava opravdu na odpis a vyplatí se vůbec koupit novou, nebo můžu rovnou tiskárnu vyhodit a koupit jinou? A to mne přivádí ke druhé otázce - existují tiskárny s podobnými parametry(duplex, možnost potisku DVD apod.), jako výše zmiňovaná, ale které by měly voděodolné inkousty?

Uživatelský avatar
anelopa
Příspěvky: 16
Registrován: 25 črc 2008, 02:00

#2 Příspěvek od anelopa »

Jestli je tisk.hlava vadná,tak podle mě se nevyplatí kupovat hlavu novou.Chtějí za ní nekřesťanské peníze a za cenu hlavy koupíš tiskárnu novou.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#3 Příspěvek od ferro0 »

Jeste bych zkusil kliknout v sekci udrzba na "nastaveni tiskove hlavy" pokud tam tato volba je. Ja mam Canon MP160 a pri doplnovani inkoustu a vlozeni cartridge zpet toto nastaveni provedu.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#4 Příspěvek od zdenek-ch »

Softwarově jsem samozřejmě již zkusil všechno, i zarovnat hlavu...

Uživatelský avatar
thomas100
Příspěvky: 87
Registrován: 05 črc 2011, 02:00

#5 Příspěvek od thomas100 »

Při dnešních cenách inkoustových tiskáren se opravdu nevyplatí shánět a kupovat nové tiskové hlavy.
Kupujute nové kazety s inkoustem nebo jej doplňujete ?

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#6 Příspěvek od ferro0 »

Ja osobne inkoust doplnuji. Cartridge jsem doplnoval asi 40-krat a stale tisknou. Inkoust nakupuji na Aukru, beru ten nejlevnejsi. 100ml jedne barvy vyjde asi na stovku.
S prouzkovanim jsem se taky setkal, ale v mem pripade stacilo pred tiskem fotografii spustit zakladni cisteni.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od zdenek-ch »

Do tiskárny jsem vždy kupoval originální kazety s inkoustem od Canonu, v domění že to prodlouží zivotnost hlavy a celé tiskárny, ale jak vidno, nepomohlo to....bohužel. :-(

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#8 Příspěvek od ferro0 »

Zkus jeste hlavu ponorit na chvili do destilovane vody. Me se to osvedcilo, kdy tiskarna nebezela nekolik mesicu a nektere trysky zaschly a nepomohlo ani hloubkove cisteni.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#9 Příspěvek od zdenek-ch »

Do destilované vody? Na jak dlouho? Než s něčím takovým začnu, rád bych se o tom dezvěděl víc....

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#10 Příspěvek od ferro0 »

Neco o zasychani trysek nejdes tedy:
http://forum.grafika.cz/read.php?44,2454061,page=1

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#11 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak hlavu jsem vyndal, do trysek jsem natlačil destilku pomocí injekční stříkačky a hadičky o vhodném průměru, propláchl je tlakem a poté je nechal chvíli louhovat v destilce. Po opětovném vrácení hlavy do tiskárny a pročištění pro jistotu i softwarově, aby se voda vytlačila z trysek ven, je výsledek o desetinu lepší, nicméně, proužky, především při tisku obličeje jsou vidět stále.:-(

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#12 Příspěvek od ferro0 »

Pokud tiskarna vytiskne zkusebni stranku na kontrolu trysek a prouzky se neobjevi tak asi hlava bude v poradku. V uvodu jsi zminil tisk jednotlivych barev, a to purpurova, azurova a zluta a prouzky se taky neobjevily.

Prouzkovani se objevuje jen pri tisku fotografii na foto papir? Zkus treba v nastaveni tiskarny zmenit druh papiru. Lesklych foto papiru by tam melo byt vic na vyber.
Napada me jeste zkusit nastavit tiskovou hlavu.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od zdenek-ch »

Jemné proužky se objevují v malé míře i na zkušební stránce. Jinak se proužkování objevuje i při tisku na obyčejný papír. U fotopapíru je to ovšem výraznější. Zarovnat hlavu pomocí softwaru jsem samozřejmě také zkusil. Už mě taky nic nenapadá, čím by to ještě mohlo být. Inkousty jsou nové, tak už nevím...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Mourek »

Opucovals kontakty na hlavě i na vozíku ? Nezanáší se ti hlava ze špinavého plivátka kam odstřikuje inkoust při čištění?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#15 Příspěvek od zdenek-ch »

Kontakty jsem vyčistil, ale k "plivátku" jsem se nedostal, nicméně, nevím, jsetli by to mohla být příčina proužkování. Můj typ je, že je odvařených pár trysek na hlavě...ale třeba se pletu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“