HD přijímač pro CSLINK IRDETO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

HD přijímač pro CSLINK IRDETO

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím, udělal jsem takovou pitomost že jsem v právě běžící Cslinkové akci vyměnil Skylinkovou cw kartu. První věc je ta že se mi to nepodařilo rozchodit v DM500S,karta je čistokrevný systém IRDETO, někdo tvrdí, že to rozjet jde, někdo že ne, mne to teda nejde.
Takže vzhledem ke skutečnosti a dalším okolnostem jsem se rozhodl upgradovat a zakoupit i nový přijímač.
http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t ... 3200-ci-ir

No a pro klid duše, protože vím, že u Skylinku s výměnou karet a funkčností v různých přijímačích měli velké problémy jsem se jal raději kompatibilitu CSLINK Irdetové karty s tímto přijímačem ,který má "certifikaci" Skylink irdeto" prověřit.
Ani na technické podpoře v Cslinku, ani v Atosu v OV kde chci koupit mi však nebyli schopni říct jestli tato kombinace bude fungovat. Že s tím nemají žádné zkušenosti.

Proto bych se chtěl zeptat jestli náhodou někdo něco neví. Já to tedy chápu, že IRDETO je jedno a jestli toto kódování používá CS link, či Skylink by mělo být jedno.
Můžete prosím k tomu něco dodat?
Děkuji.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Já jsem nedávno jednomu koupil kartu výměna skylink a dal ji do DM500S na .Na Scamu jela ok ale bralo to jako CW.Na kartu chodí i zápis,co bude dýl zatím nevím , třeba bere oboje a až CW vypnou tak taky nepojede.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

Pozor! To jsou právě ty zmatky. Ony Skylink "obojetné karty" tedy to slavné ICE takový mezistupeň co pořádně neumí nic má umět a funguvat jak s cw tak irdeto. To asi jakžtakž funguje. Jenže jak Skylink tak Cslink už od těchto karet upustily a na trhu jsou jen čistokrevné pouze kodování IRDETO. No a tam mne to teda nejde, a podle informací co mám tak to asi fakt ještě nejde. Otázka jestli to někdy půjde. Snad jo ale kdy.
Jenže já jsem doma za pitomce, že jsem "zrušil" manželce TV v ložnici, protože mám karty jednu cw a tu dnes vyměněnou novou irdeto, ale přijímače pouze pro cw.
Holt kdo chce moc nemá nic a za blbost se platí :D

Takže zítra chci jít koupit ten homecast a mělo by to hrát. Chci taky koupit ještě roční kartu CSlink klasickou cw a dám to klukovi s tím dremboxem on si stejně chtěl něco pořídit. Jenže sranda, že klasické karty s cw už nikde nejsou v prodeji, pouze již všechny nové irdeta. Našel jsem je akorát na aukru.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

na to pozor! ony už nejdou aktivovat!! i když je pár nadšenců vesele prodává

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

Fakt, nebo je tam nějaký termín do kdy to půjde? Na aukru má prodejce (seriozní dle mne) něco jako akci do 31.8

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Termín pro registraci Cryptoworks karet Skylinku už skončil. Viz tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=42830
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

Takže hlásím roční karta Cslink CW koupena dnes v Atosu v OV byla před chvilkou bezproblémů zaregistrovaná.

Koupen taky Homecast HS 3200 CI IR. První dojmy jsou dost rozpačité.

+pěkný malý
+ pěkně nahráva i na flešku v HD
+ pěkný obraz přes HDMI, oproti Openboxu se scartem fakt rozdíl

- dost dlouho startuje a načítá kartu
-občas zablbne přepínání programů mezi SD/HD
-na Nově HD se mi to zatím 2x restartovalo
- nejde aktualizace OTA-přeskočí menu
-bylo nutno přidat ručně nějaké transpondery
-rozdíl v úrovni zvuku mezi SD/HD programy
-nenahraje titulky
-nějak mi nechce fungovat USALS, ale to bude spíš rukama

to jsou postřehy za pár hodin provozu

Další postřehy po dvou dnech.

vypnutý přijimáč na kanále JOJ.
znovu zapnutí ovladačem -naběhla JOJka ale přijímač nereaguje na povely (ovladač jde). Vypnutí hlavním vypínačem ze zadu a restart.
Po restartu krám naběhl do továrního nastavení takže znovu ladit kanály atd...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Jo, tech restartu si uzijes. A az se jednou bude sam restartovat porad dokola tak reklamace.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od soucek »

2badoch: To sis s tímhle boxem naběhnul, stejně jako kdysi já. Měl jsi koupit raději třeba z druhé ruky Homecast S3000CR. To je úplně jiný kafe. :-)

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

No, kupovat v dnesni dobre SD pristroj, navic kdyz potrebuje IRDETO a ne CRW je zhovadilost. Fakt je ,ze driv byval emtech/homecast to nej co se tyce spolehlivosti. Nyni je to velmi slabe.
Doporucim jedno - reklamovat a vratit.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od soucek »

2RadekB: Plně souhlasím. Chtěl jsem právě vyzdvihnout ten současný propad značky Homecast. Pokud to mělo splnit účel dalšího nenáročného příjmu v bytě třeba jen základních programů, ten SD přijímač může vyhovět. Stejně koupil jen roční CW kartu od CSlinku, a pak sám uvidí co dál....

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#12 Příspěvek od kaja4 »

Já mám tento dotaz.Nemá někdou zkušenost s HUMAX IRHD 5100S?
Doposud vlastním již přes 10 let Humax 5400 a PVR 8000 a jsem s nimi spokojen-doposud žádná porucha.Nevím však,zda se kvalita nových strojů nezměnila.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#13 Příspěvek od scorpions-cz »

karty SKYLINK CW jdou stále aktivovat. Né však na natu ,ale pouze písemnou formou.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od badoch »

RadekB píše:Jo, tech restartu si uzijes. A az se jednou bude sam restartovat porad dokola tak reklamace.
Jo, tak není den aby nebyl alespoň jeden (vždycky v tom nejnapínavějším). Mám ale takový dojem nejsem si jist, jestli to není +- ve stejné časy, a je jedno na jakém programu to je.

Jinak satelity provozují pár let, včetně rodinných příslušníků, Těm jedou Homecasty a Mascomy SD bez problémů 2+2, potom ještě pár mascomů jinde. Já začínal kdysi analogově, potom jsem měl KT, ale postupně zdražovali a navíc jsem se začal zajímat o studium emu tak jsem do toho šel jako samouk, potom jsem si pořídil motor, Měl jsem mám Openboxe X810, potom jsem zápasil chvíli d Dremboxem 500 + nějaké další.

Ta akce u Cslinku se mi jevila jako celkem rozumná, skylink kartu jsem měl taky nějaký pátek, ale jinak preferuji i pro ostatní cslink. Mám vlastně plnou roční nabídku a za 900,-za rok doplatek bude neomezená karta. Takže momentálně mám doma 3x sat cslink. Navíc mě hodně lákalo HD.

Vše jsem (výběr přijímače) pojal maximálně pečlivě, volal jsem do CSlinku , jak je to s kompatibilitou, potom k prodejci, ale stejně jsem se nedozvěděl vůbec nic. Spíš by mne zajímalo jestlity restarty jsou věc přijímače, nebo té karty. Byla by možnost ho vrátit byl koupen přes eshop, ale mě se fakt moc líbí.Navíc upřimně, něco kolem satelitního příjmu sleduji okrajově delší dobu a fakt nevím co by si měl uživatel vybrat za značku. Neberu Linuxy za tisíce. Dneska je to spotřebák.

Kdyby někdo věděl jak to s těmi IRDETAMI SKY-CS linky je , určitě by to zajímalo více lidí.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#15 Příspěvek od RadekB »

Je to veci prijimace, homecast proste uz neni to co byval, mozna jen cesky dovoz stoji za hovno, nevim...
Irdeto je porad irdeto a je fuk jestli Cs nebo sky.
Skylink navic vydal serii karet ICE, ktere bezi v rezimu Irdeto a emuluji cryptoworks, takze jsou pouzitelne jak v IR tak CRW prijimacich.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “