Oprava grafických karet GF-FX7xxx

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

Oprava grafických karet GF-FX7xxx

#1 Příspěvek od paveltl »

Zdravím, sešlo se mi tu nìkolik grafických karet z rodiny GeForce FX7xxx se stejnou závadou a tak mì napadlo jestli je to vlastnost že už tøeba nìkdo ví jak na to.
Všechny karty už v biosu mají pøes obraz pøerušované proužky a po najetí do Woken zamrznou.
Nemáte nìkdo zkušenosti jestli se to dá opravit, nebo to mám poslat do sbìrného dvora?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Někde na netu jsem viděl návody, jak tyto karty pekli v trobě :D Pravděpodobně šlo o studeňáky pod BGA čipy. Než to vyhodíš, můžeš to vyzkoušet, ale podrobnosti si musíš vygooglovat.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

chce to mít horkovzdušnou pistoli a správně nastavené teploty a časy, pak to jde dobře :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

forbidden píše:Někde na netu jsem viděl návody, jak tyto karty pekli v trobě :D
Pokud má někdo horkovzdušku s infragrilem, asi má naději. Jinak to asi nedopadne dobře. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem to našel. Já osobně jsem to nezkoušel, ale zřejmě se semtam oprava podaří. Když už není co ztratit...

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Gringo_Joe »

je dulezite si uvedomit, ze tato oprava sice vetsinou pomuze, ale jen na chvili. Po case se opet spoje uvolni a jsme tam, kde jsme byli. Pect ponekolikate kartu v troube pak vede k vyteceni elytu;-)
Nicmene, chcete-li prodat kartu na aukru s dvoudenni zarukou na vyzkouseni, je to dobra volba. Az na ty zhnedle nalepky:-D

Uživatelský avatar
Roaf
Příspěvky: 13
Registrován: 30 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Roaf »

Dobře si tam přečti na fóru PCkomponenty-graf. karty-oprava grafické karty "upečením" jaké jsou zkušenosti. jiné teploty jsou pro starší karta Pb pájkou a jiné s Ag pájkou. Je třeba též dodržet průběh teplot včetně předehřevu, co nejblíže originálním reflow pecím. Křivky teplot se nechají najít. Osobně se mi povedlo několik GF8800, nějaké ATI rady 9xxx a naposled moje ATI 3870. Z 13ti pouze 2 nepodarky, které fungovali pouze několik dnů. Ostatní jsou v mém okolí a fungují dodnes. Počítej rovnou s výměnou obyč kondíků, je lepší je vypájet předem. Kamarádovi se též stalo, že jeden kond si "prsknul" a "tlaková vlna" na rozehřáté desce mu rozhodila smd součástky v okolí. Jo a když trouba tak horkovzduch nebo lépe infra. Čím pečlivější budeš, tím větší naděje na úspěch i když je to pořád sázka do loterie, než je ale rovnou vyhodit za pokus to stojí. Zkoušel jsem též MB od NB s chybama na komunikaci na HDD (HDD nový) po pádu ze stolu a nepodařilo se. Nějaká další inspirace z profi zde: http://www.hotair.cz/osp_p.php?a=osp_p
představa o vlastnostech kondů zde:http://www.ecom.cz/files/documents-catalogue/42.pdf

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#8 Příspěvek od paveltl »

Prodávat to nechci, jen mì zajímalo jestli to mohu nìjak zprovoznit a pøípadnì dál použít. Kondíky není takový problém vymìnit za nové, spíš jde o to jak dlouho taková oprava vydrží.
Ale díky za odkaz, nìkdy až bude trouba ohøátá po peèení nìèeho na zub, vyzkoužím upéci i elektroniku. Vyhodit to pak mohu kdykoliv.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“