Tape Deck KVD11 JVC

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

Tape Deck KVD11 JVC

#1 Příspěvek od ferro0 »

Dobry den,
dostal jsem od znameho na opravu tento mgf se zavadou, kdy v reprodukci chybely vysky, vyrazne kolisala vyska tonu a namotaval pasky.

Prvni ceho jsem si vsiml, byla kladka, ktera mela ztvrdly povrchem a neoriginalni hlava ALPS, ktera byla vyrazne zbrousena. Navijeci trn v rezimu PLAY nemel dostatecny tah a zpusobovalo to namotani pasky. Mechaniku jsem rozdelal a nasel jsem tam spojku s gumovym oblozenim, ktera byla ztvrdla a zpusobovala, ze navijeci trn prokluzoval. Zkusil jsem ztvrdly povrch zbrousit smirgl papirem, coz pomohlo.

Pritlacnou kladku jsem vymenil, hlavu taky. Novou hlavu jsem tam dal s odporem 300ohm jako mela ta puvodni.
Mechaniku jsem namontoval zpet a kolmost hlavy jsem nastavil orientacne, pouzil jsem sluchatka a dobre nahranou pasku. Po nastaveni se zdalo vse v poradku, vysky tam byly a reprodukce poslechem se zdala v celem pasmu vyrovnana. Zjistil jsem jeste jednu vec, trochu tam vypadavaly vysky. Napadlo me, ze to bude zpusobovat odvijeci trn, ktery by mel jit trochu z tuha pri odvijeni. Zkusil jsem ho sundat, napnout pruzinku a maznout vazelinou. nakonec to pomohlo. Posledni vec co jsem zkusil, byl zaznam na pasku TYPE I a zjistil jsem, ze v reprodukci je nadbytek vysek, ale to jsem vyresil pridanim BIAS.

Chybejici vysky a namotavani pasku jsem opravil, vyska tonu ale stale kolisa, ne ale tolik jako pred opravou, odhadem az pul tonu. Reminky jsou v poradku. Napada me motorek, nebo tonova hridel. Ta ma ve smeru posuvu slabe ryhy. Netusim, kde se tam vzaly. Jedine, ze na hrideli se objevil rez a ten nekdo odstranil.

Ve zdroji jsem vymenil kondiky. Motorek jsem jeste zkusil pripojit pres stabilizator 7812, ale nepomohlo to.



Predem dik.

Uživatelský avatar
rovelz
Příspěvky: 11
Registrován: 09 lis 2010, 01:00

#2 Příspěvek od rovelz »

porucha motorku se projevuje zprvu občasným "ujetím", kdy se tón zhoupne, a postupně se časem dostane do naprosto chaotické změně
otáček. Jestli pozoruješ určitou pravidelnost v kolísání, může být závada
i v tónové hřídeli, vsadil bych si spíš než na rýhy na mírné ohnutí hřídele.
Při pohledu na čelo je vidět, jestli hází. Je potřeba udělat výzkum i kazetou, jestli jde lehce, dále příliš brzděný odvíjecí trn, příliš silná spojka
navíjecího trnu - kladka pak neposouvá, ale jen brzdí pásek, u některých
kazet dochází po chvíli provozu k lepení pásku na vodící plastové hrany
kazety, až se pásek úplně zastaví..... Důvodů může být milion, chce to jen stále zkoušet a logikou se dobrat k výsledku.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#3 Příspěvek od ferro0 »

Kolisani je pravidelne. Zkousel jsem na pasek nahrat ton kolem 3khz a ten prehrat do pc. V editoru spectral view je to videt takovy sinus prubeh.
Spojka pri prehravani neprokluzuje. U tonove hridele jsem si nevsiml ze by hazela.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#4 Příspěvek od ferro0 »

Mam tu ke stazeni dve ukazky:

1. Nahravka z originalky
http://leteckaposta.cz/248818250
2. Ton 3khz
http://leteckaposta.cz/143078379

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

V tej 3kHz nahravke je to pocut,take "hadzanie" tonu. Skontrolovat pritlacnu kladku (viem ze je nova ale moze byt nerovno nasadena guma,moze hadzat) ,perioda kmitania by odpovedala jej rychlosti otacania. Este ma napada to gumove oblozenie co si brusil,ci nema niekde hrbol,nepreklzuje a pod. Toto vyzera na preklzujuci spoj pripadne problem s PK. Keby to bola kriva tonova hriadel tak perioda je tam daleko vyssia...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

koukni sem, již se zde řešila podobná závada JVC KD V 11

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... hlight=jvc
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“