Rámeček pro elektroměr rozvaděč -zateplení fasády

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Rámeček pro elektroměr rozvaděč -zateplení fasády

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím,
řeším takový problém jak na to. Jedná se o zateplení 10cm polystyren na RD. Každý mluví o nějakém rámečku ale nikdo nic konkrétního nenavrhl. Nemá někdo typ jak levně efektivně a čistě toto vyřešit?

Jedná se o HDS starší plechové provedení na šroubovací pojistky a elektroměrový rozvaděč viz foto rozměr 500x500.
Neřešil už toto někdo? Nechat někde dělat plechovou plechovou poloskříň se dvířky se mi moc nezdá, hlavně ten plech a tepelný most. Napadlo mne koupit plastovou skříň a zkrátit ji na požadovanou hloubku a pomocí uhelníků navrtat na zeď. Jenže nějak nemůžu nějakou šikovnou najít a navíc cena nebude taky zanedbatelná.
Nemá někdo nějaké schůdné řešení?
Děkuji
Přílohy
Fotografie0107.jpg
(44.08 KiB) Staženo 60 x
Fotografie0108.jpg
(59.35 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

my sme pred 3 rokmy riesili podobnu vec, rozvadzac tak isto, vyrobil sa presne ako pises ram spolu s dviekramy a prisrubovalo sa to na steny povodnej skrine, pravda je ze tepelny most sme neriesili kedze je to na stene garaze

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#3 Příspěvek od dj_rizek »

No nevim,na tohle reseni poradny asi neni,co jsem mel tu cest videt firmu,tak firma udelala ramecek kolem rozvadece ze stejnyho hlinikovyho profilu jako je ten zakladaci dole co se do nej usazuje polystyren,ramecek se pak pretahnul omitkou.

Kdyz uz se ale dela zatepleni tak by se ten rozvadec mel podle me zrusit protoze v tom miste dude tepelnej most a bude to delat hroznej bordel navic tohle nechat cucet v novy fasade se hruza.

Dvirka koupit jdou ale nesezenes tvoji velikost a stejne to bude jen na pohled.Jedine ze by ti je udelal nejakej klempir.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Ohledne HDSky - dej si zadost u E-ON/CEZ nebo u koho jsi. Uved ze zateplujes a potrebujes vysunout krabici o 10cm ven. Neni s nima problem, udelaji to snad i zdarma. Ja jsem to mel zadara asi do mesice.
Kamos mel tu plechovou krabici take, spodky vypalene, proste v dezolatnim stavu, tak jsme zazadali o upravu kvuli zatepleni, prijeli, predelali a hotovo. Taky zadara.
Ohledne elm.rozv. nevim. Ja ho mam v predsini, takze jsem to neresil a u znameho jsme provedli zrovna vymenu za PER2

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

No ono zrušit HDS a elměrový rozvaděč jaksi dost dobře nejde. Tepelný most tam bude to se nedá nic dělat. Dovnitř dvířek by se vložila "kostka" minerální vaty v igelitu. Ale nevím ten plechový rám to se mi právě nějak nezdá. Proto by mne zajímalo jestli někdo nedělá něco plastového. nebo neexistuje nějaký plastový program pro takové nějaké aplikace.

Ale teď jsem si vzpomněl na tuto firmu a našel jsem toto
http://www.rittal.cz/pdf/pages/katalog_32cz_134.pdf
otázka cena, to bude pálka. Nicméně má to krytí, je to elektro, a pokud tomu ufiknu zadní stěnu tak by to mohlo být ne? Je tam i ten rozměr 500X500X300

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od badoch »

RadekB píše:Ohledne HDSky - dej si zadost u E-ON/CEZ nebo u koho jsi. Uved ze zateplujes a potrebujes vysunout krabici o 10cm ven. Neni s nima problem, udelaji to snad i zdarma. Ja jsem to mel zadara asi do mesice.
Kamos mel tu plechovou krabici take, spodky vypalene, proste v dezolatnim stavu, tak jsme zazadali o upravu kvuli zatepleni, prijeli, predelali a hotovo. Taky zadara.
Ohledne elm.rozv. nevim. Ja ho mam v predsini, takze jsem to neresil a u znameho jsme provedli zrovna vymenu za PER2
No já nevím, jestli by se stím hráli zdarma. Je to starý barák přívod vzduchem, na zděný štít,potom kus pod omítkou k hds a potom kousek rozvaděč. To by znamenalo dost sekat,odpojovat kus ulice, a navíc by měli podle mne krátké dráty, nebo by se musel vyměnit celý kus kabelu do elektroměru. To je jednodušší to nechat utopené.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

No, me i znamymu to udelali zadara a delali to normalne pod napetim.
Za dotaz nic nedas.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Zadej otázku na http://elektrika.cz/. Tam ti poradí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Nejsem běžně pro předělávání , ale tento stav to vyžaduje . Dát nový rozvaděč , vyrovnaný s fasádou i za cenu nových drátů .

Uživatelský avatar
fery66
Příspěvky: 228
Registrován: 02 dub 2009, 02:00
Bydliště: NR

#10 Příspěvek od fery66 »

Ja som dom najprv zateplil, presne vyrezal otvor, do neho osadil a PUR penou prilepil "normálne" okno. Je to takto už asi 11 rokov. A "ladí" to s ostatnými plastovými oknami, dverami...
Přílohy
DSCF4048.JPG
(79.92 KiB) Staženo 91 x

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#11 Příspěvek od bastliar »

Tiež to už máme nejaký ten piatok, tak sme aspoň na dvierka naniesli tú istú lepivú omietku ako na fasadu, nepôsobí to potom z diaľky až tak rušivo, aj keď, šlo by to aj inak. Viz vyššie.
To na poistkovú skriňku umiestnenú nižšie sa vložil polystyrenový hranol.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám naštěstí na fasádě jen pojistky - vyměnili jsme krabici (dali na distančky) a včetně závěsnýho kabelu na sloup, aby se nemusel nadstavovat. Kluci to pak podlepili a olepili polystyrenem tak, že tam tepelnej most téměř nehrozí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Dovnitř dvířek by se vložila "kostka" minerální vaty v igelitu. Ale nevím ten plechový rám to se mi právě nějak nezdá.
Ten plechovej rámeček není nic v porovnání se zeslabenou stěnou pod elměrovou deskou, to bych neřešil. Minerální vata toho moc nezachrání, když bude netěsnost ve sparách dvířek. Pokud utěsníš spáry, bude se to vevnitř rosit a korodovat. Jediný, co by stálo za to, je posunout o těch 10cm níž (výš) podle přívodu a vysunout ven z fasády včetně zateplení původní niky (dozdění ytongem např.).

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od badoch »

Tak dík za názory, které mne tedy vůbec nepotěšily. Moje řešení s plastovým rozvaděčem mne přešlo v okamžiku kdy jsem zjistil cenu. vysekávát ven a dávat nový, no na škodu by to nebylo ale že by se mi do toho chtělo to teda moc ne.

Nestavím žádny NED, je to stara kuča, takže nějaká ztráta pár watů je mimo. Spíš mám obavu ať to někde nezačne plesnivět.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od badoch »

Tak jsem nad tím vším přemýšlel a výsledek je zde. Navíc mám nachystáno na dvoutarif.
Firma která to dělala, mi tvrdil, že to mám udělat. Údajně ČEZ postupně u takových instalací tlačí na rekonstrukci tak že bych se tomu stejně nevyhnul. Teď mne čeká zateplení. Na HDS bude rámeček. Za rozvaděčem je 10cm vaty+10cm polystyrenu.
Přílohy
rozvadec.jpg
(36.42 KiB) Staženo 106 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“