Prodejna GM v Brně - co na to říkáte?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Prodejna GM v Brně - co na to říkáte?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Byl jsem se dnes podívat do GM v nových prostorech a je to docela mazec - Uvnitř jsem si připadal jako na veletrhu a když jsem vcházel do objektu, usoudil jsem, že z dostupnosti je na tom hůř, než když byl na Kolišti.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Můžu k tomu říct jen to, že původní lokalita byla mnohem lepší ...ale "pokrok" nezastavíš :)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Já se teprve chystám. Slyšel jsem, že se tam dá v klidu zaparkovat tak snad hurá.

Uživatelský avatar
luigi11
Příspěvky: 23
Registrován: 03 led 2009, 01:00
Bydliště: Hodonínsko

#4 Příspěvek od luigi11 »

Minulou sobotu jsem tam byl poprvé a to jejich parkoviště zelo prázdnotou. Jak to ale bude v pracovní dny...

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#5 Příspěvek od VonBahnhof »

Zdravím,
já tam byl dnes, čekal jsem 15 minut jako na Kolišti... Ale oceňuji jejich klimatizaci.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

pořád prodávají stejnou levnou čínu, kdyby bylo aspoň na výběr :(

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od css »

Jojo hodně se orientujou na čínu, jestli mohu přidat zkušenost "ze vnitř" (před časem jsem u GM pracoval), tak poté, co jsem poznal, s jakými součástkami obchodují, přešel jsem kompletně na TME, tam si člověk může u mnoha položek vybrat výrobce. Z GM si pamatuju třeba triaky BTxxx z číny, co se objednávaly v tisícových sériích pro nějakého velkoodběratele a ten je pak vrátil, protože zůstávaly trvale sepnuté, dál čínské trandíky 2N3055, které hořely už při 1A a když jsme se koukli dovnitř, byl tam čip jako z BCčka (jasný padělek a podfuk). S těmi kovovými tranzistory v TO-3 pouzdře z číny to bylo vůbec veselé, to přišlo třeba několik tisíc kusů, člověk si k nim sedl a přebíral je, protože značná část měla otvory pro šrouby vyvrtané tak ohavně, že nešly prodávat :D , zřejmě tupý vrták nebo co, spousta otřepů okolo atd. atd. A spousta dalšího...

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#8 Příspěvek od kuto »

GM (ale nejen on) je zname neskutecnou srackovitosti soucastek. Problem je, ze to lidi porad kupujou a nedaj si rict. Pak resej proc to ci ono nefunguje. Se divim jak muze takova firma vubec fungovat. Nekoupil bych tam ani kus dratu.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od bastliar »

Uf to som doteraz uprednostňoval GM.
TME som doteraz ani nepoznal.
Ako je to s celkovou kvalitou súčiastok v SOS a u avelmak.

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#10 Příspěvek od kuto »

TME je na tom podobne. Ten srot prodavaj taky. Akorat u nekteryho zbozi napisou vyrobce, nekde ne. 100% jistej originalem si nemuzes byt jistej ani tam.

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 127
Registrován: 25 lis 2007, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od MartasBrno »

Já tam byl po stěhování dvakrát, sami prodavači ze stěhování evidentně nadšení nejsou... S tou klimatizací je to spíš nutnost, protože ten objekt asi není kdoví jak izolovanej, bývalej autosalon... Jde do toho skleníku vidět ze všech stran. Chci to vidět až to budou v zimě vytápět.

Ty poznámky k sortimentu a výrobcům jsou hodnotné. Prosím klidně další o tipy kde nakupovat. Osobně jsem během posledních deseti let prožil několik zklamání a přechodů od GESu k GM a zase nazpátek, bez výsledku teda.

Hodilo by se vědět, jak motivovat obchodníky, aby kupovali dražší nepajcované věci a nenutili lidi šetřit tam, kde se nemá.

Mimochodem reklamace: v GESu je super to, že nikdy člověku nevrátí peníze, ať se děje co se děje, peníze nikdy. Radši budou otáčet ty ksindle 20x dokola, ale peníze nevrátí a basta.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

Třeba starý teslácký součástky mají v Čerčanech.Až se divim co všechno se ještě dá koupit.Třeba starý perličkový přímo a nepřímo žhavený termistory ve skle atd. Posuďte sami na www.pesimat.cz
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od bastliar »

U nás v okolí rušia kamenné predajne kde sa len dá, už len rozpredávajú zásoby - pravdepodobne by si predajom tých šuntov poškodili dobré meno.
Občas zájdem na elektro vrakovisko, súčiastky sú síce použité, ale je to stará dobrá kvalita a niečo vydržia ( ale aj to sa časom zmení, keď tam príde vlna novších, taktiež už vyradených avšak šuntových a že tam toho bude - des a hrôza ) - všetko tam ale človek nenajde, ale naopak nájdem tam to, čo nenajdem v kameňáku.
DISTRELEC - o tom som doteraz tiež nepočul.

Niekedy mi pripadá, že o mnohých sa nevie, pretože dobré sa samo chváliť nemusí :? bude na tom niečo. Alebo to platí len dovtedy, kým si to meno urobia.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Jen ještě pro info, včera jsem objednával kolem 15:00 a dnes jsem se vrátil z oběda už na mě čekal balíček. :o
Na to, že to jde z Vídně a museli to stihnout nachystat, zabalit a vyexpedovat...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Šak to máš k těm die Wiener blíž , než k většině našinců ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“