Genius SW-HF 5.1 5005, po zásahu bleskem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Genius SW-HF 5.1 5005, po zásahu bleskem

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Zdravím. Mám reproduktory Genius SW-HF 5.1 5005. Už dříve mi odešel potenciometr, nebo spíše jeho motorické ovládání, při ručním otáčení fungoval. Nyní, po zásahu bleskem reproduktory nereagují na změnu hlasitosti. Jako by měly jenom 2 polohy - ticho a naplno. Při zesilování se asi v jedné čtvrtině hlasitost přepne z ticha na plno. Nic mezi tím. Provizorně to řeším úpravou hlasitosti v PC, což funguje, ale rád bych to nějak spravil... Má k tomu někdo někde servisní manuál, či jiné nápady?
jo toho víc, co si blesk vzal, ale s tímhle si fakt nevím rady...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Asi máš přepálenou odporovou dráhu v potenciometru hlasitosti.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Servisní manuál je třeba tady, http://www.uloz.to/8358297/genius-sw-hf ... -sm-et-pdf ono by stačilo prohledat starší vlákna...

Tipoval bych, že tam toho bude v háji víc, je tam elektronická regulace hlasitosti...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Jednu takovou bedýnku jsem asi před 2-3 měsíci spravoval po stejném případu. Musíś to prostě rozdělat a pospravovat plošný spoj - ta měď je tam nějaká dost tenká a pracuje rovnou jako tavná pojistka :wink: No a když to budeš mít venku, tak toho asi näjdeš víc k opravě.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od zdenek-ch »

Mrknu se na to. V případě, že bych neuspěl, není nějaký dobrovolník z okolí Frýdku, který by provedl opravu, případně tuning těchto repráčků, tak aby ještě dlouho vydržely naživu a byly snad ještě lepší než nové?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

zdenek-ch píše:... který by provedl opravu, případně tuning těchto repráčků, tak aby ještě dlouho vydržely naživu a byly snad ještě lepší než nové?
Hm - to je, jako by jsi chtěl uplést z hov*na bič a když upleteš, stejně nepráská.
China šmejd a ty chceš po něm nemožné :cry:
Pročti si na NETu nějaké recenze a zkušenosti z provozu :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od zdenek-ch »

Už je mám leta a jsem s nimi spokojený. Za tu dobu s nimi byl jen jeden problém a to zkratovaný kondík. Dal jsem tam jiný na víc voltů a jelo to dál, až do toho osudného blesku...

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak jsem teď provedl pár testů... myslím že hlavní potenciometr to nebude, jelikož nereaguje ani zesilování centru, subwoferu a zadních reproduktorů... nereaguje to prostě na žádný potenciometr na předním panelu, ať s tím kroutím, jak chci. Stejně se to chová i při připojení jiného vstupu, npř. MP3 přehrávače.... :-(

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#9 Příspěvek od zdenek-ch »

Do těchto repráků je docela problém se dostat... čelní panel nemá zepředu žádné viditelné šrouby a zezadu ze stejně tak nepřístupný.... rozebíral ty 5005 už někdo? Jak tam ten čelní panel drží?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#10 Příspěvek od zdenek-ch »

To je nikdo nikdy nerozebíral??? Viděl jsem rozebrané repro 5000, ty tam šrouby mají, ale jak to tam drží u 5005, to opravdu nevím....nerad bych tam něco urval...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od Philip_Fry »

A co odšroubovat jen matice z potenciometrů a vytáhnout desku dovnitř, to by nešlo? Ale to jen vařím z vody...

Ještě k té závadě - když se podíváš, jak jsou zapojené ty potenciometry, tak bys už možná mohl tušit, co tam bude nejspíš v háji. A v tom případě se snad ani nevyplatí ty bedýnky rozebírat...

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#12 Příspěvek od zdenek-ch »

právě že zezadu je zalepená druhá stěna se subwoferem, kterou se mi moc nechce odlepovat, ale vypadá to, že jinak to nepůjde.... jinak to taky vypadá, že potenciometry i jejich násady, knoflíky, jsou skrz ten plast, ale jak ten tam drží, to právě netuším...

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od Nagant »

Zkus prolézt diskuze na Czechcomputer.cz, zda tam někde nebude jak do toho vlízt, případně se tam někoho zeptat.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#14 Příspěvek od zdenek-ch »

To taky zkouším, ale do tohodle modelu snad ještě nikdo nelezl, nebo o tom aspoň nikam nepsal...:-(

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#15 Příspěvek od Philip_Fry »

No podle obrázků v servisním manuálu to taky moc jasný není, ale určitě cesta nevede přes odlepování stěny. Není tedy ten modul v té bedně jen nacvaknutý?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“