Dva počitače na jeden wifi router...

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

Dva počitače na jeden wifi router...

#1 Příspěvek od elnovy »

Zdravím všechny . Mám takový dotaz : Chci napojit dva počitače na jeden
domovní WIFI router pro internetová spojení .....jeden už spolehlivě funguje....Otázka jak mám postupovat ohledně připojení druhého počitače ??? Hlavně mě zajímá jak bude přidělena druhému počitače IP
adresa kde ji seženu nebo zda se přidělí automaticky ????
Rozhodně by ale měla být jiná než u prvního připojeného počitače .
Předem děkuji za radu .
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#2 Příspěvek od tomasjedno »

V první řadě se podívej, jak je přidělena IP adresa tomu už fungujícímu compu. Podle toho se pak zvolí další postup.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Router má nastavené nějaké jméno sítě, šifrování a heslo pro wifi, když už ti to s jedním počítadlem chodí.
Předpokládám, že máš v routeru povolený režim DHCP, případně i nastavený rozsah adres, z jakého je bude přidělovat.
Najdi si na dalším noťasu síť podle jména, nastav si v něm pro ni "Přidělovat adresu IP automaticky", bude po tobě chtít heslo, tak zadáš heslo, případně definuješ úroveň šifrování.
A takto můžeš připojit těch počítačů víc (dokud stačí počet adres povolených v routeru pro DHCP, ale daleko dřív, dokud stačí přenosová kapacita, tedy dokud tě nebude počet připojených počítadel pozorovatelně omezovat v rychlosti).
Podotýkám, že mi doma jedou přes wifi většinou dva noťasy, jeden mobil a jeden iPod, kabely vedou ke dvěma stolním počítačům a jednomu switchi v trucovně, na kterém visí printserver s tiskárnou a připojuje se k němu jeden starší noťas bez wifiny... samozřejmě na providera jsem připojený ethernetem 10/100/1000Mbps, skutečná rychlost je limitovaná 100Mbps, které umí na straně WAN můj router.
Skutečná rychlost je právě teď (současně připojené 3 počítače přes LAN a jeden přes wifinu)
Obrázek
kabel jsem odpojil a připojil se přes wifi, takže teď jedeme 2 po kabelu a 2 přes wifi:
Obrázek

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od elnovy »

Děkuji ...tak to je paráda akorát si dokoupím USB-wifi pojítko do stolního počitače a pak vše provedu dle těchto rad ...automatické přidělení IP...
přeji krásnej den. Jarda
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Snáď nechceš napájať stolový počítač cez WiFi. 8O

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Stolní počítač připojovat doma wifinou je poněkud zbytečné a zdržující. Připoj ho z routeru normálně kabelem a zůstane ti celá přenosová kapacita wifiny pro ten noťas, nebude se o kanál muset s nikým dělit. A to se vyplatí!
Jak uvádím nahoře - pro stacionární počítače dávám přednost kabelu.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

A proč ne, když je problém protahnout kabel.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

To přece spraví příklepovka a vhodná instalační lišta, případně to vydržet s volně položeným kabelem a před malováním (nebo při vyzdívání balkónové stěny, jako jsem to udělal já, vede mi tudy těch kabelů víc) ho zaškrábnout do omítky a zamáznout keraštukem... těch možností je přece mnoho.
Jak jsem to udělal v paneláku, kde tahám jeden STP (zrovna jsem ho 38m měl) kolem celého bytu a tři UTP kabely, z nichž každý cestou končí v jedné místnosti, jsem popisoval už v tomto vláknu, o tři příspěvky později je tam i fotka úzké lišty, v níž jsou uložené až tři kabely UTP.
Jen ten router mám už jiný. Ten Straight neuměl adresy IPv6. Ten nový zase má LEDky otočené do stropu, ale, dokud nejsou problémy s připojením, je to jedno, nepotřebuju na ně vidět.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#9 Příspěvek od dj_rizek »

Wifi je na prd,kabel je proti tomu bomba,pokud mermomoci Wifi tak alespon vsechny Wifi zarizeni kup 802.11n a nastav na "n" to se uz da,hlavne ne 802.11b to je totalni propad 802.11g taky zadna slava.
Kabel je kabel.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#10 Příspěvek od czatlantis »

rizku rizku...pokud tam má rušení, tak mít všechno "N" je největší pitomost. Naopak to blbý béčko je nejspolehlivější a nejstabilnější...jen jaksi přenosová rychlost je opravdu jen na surfování.
Jinak "G" zvládne v reálu 20megabitů a to stačí i na stream HD filmů. Doma mám jenom Gčko a na notebook do postele na filmy (tahaný z domácího serveru) to stačí a na kopírování mám na stole vyvedenej gigabit ethernet

Odpovědět

Zpět na „Poradna“