Marantec dálkové ovládání, odmítá pracovat

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

Marantec dálkové ovládání, odmítá pracovat

#1 Příspěvek od Jodr »

Zdravím, nemá někdo zkušenost s DO Marantec máme dvě ovládání, která při teplotě pod 17st C odmítají pracovat. Nejedná se o nahodilou závadu. Obě se chovají naprosto stejně. Výměna baterie problém neřeší.
Přílohy
Marantec DO.jpg
(97.32 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Fungovalo to niekedy? Ako to vyzera vnutri?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

A není to obráceně? Není problém v přijímači DO?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
thomas100
Příspěvky: 87
Registrován: 05 črc 2011, 02:00

#4 Příspěvek od thomas100 »

Divné je, že by byl problém u obou dvou. Buď je vevnitř nějaký super 🤐 citlivý obvod (málo pravděpodobné). Opravdu bych se podíval, zda není vadný příjimač.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Zdravím zúčastněné. Skutečně je problém jen v DO. Jedno visí v garáži např. v 15st. C a druhé v bytě cca 23st.C. "Garážové" při zmačknutí tlačítka kratince problikne. Pokud chci s ním otevřít musím mačkat libovolné tlačítko třeba 20x až se indikační dioda rozsvítí po dobu zmačknutí libovolného tlačítka. Na "ohřátém" DO indikace svítí dlouze a vrata reagují okamžitě. Pokud jsou v garáži na nízké teplotě obě, chovají se naprosto stejně. Mrazicí sprej mě nějak nepomohl. Součástky a DO jsou pidimini a vždy se zadaří je ochladit téměř všechny a tím závadu sice nasimulovat, ale ne odhalit tepelně závislou.

Uživatelský avatar
thomas100
Příspěvky: 87
Registrován: 05 črc 2011, 02:00

#6 Příspěvek od thomas100 »

Šel by třeba vyfotit vnitřek?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Tady je
Přílohy
Marantec PCB.jpg
(243.89 KiB) Staženo 182 x

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Hm a nebude to spíš třeba souviset s vlhkostí, než s teplotou? Co ta mikrotlačítka, nemohou dělat problémy?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#9 Příspěvek od mirosne »

Mal som podobný problém z DO z alarmu auta a boli vadné mikrospínače.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od breta1 »

No zas tak pidimini to není, aby to s tím chladícím sprejem (s hadičkou) nešlo lokalizovat.

Uživatelský avatar
thomas100
Příspěvky: 87
Registrován: 05 črc 2011, 02:00

#11 Příspěvek od thomas100 »

Koukl bych taky na ty mikrotlačítka, také jsem s něma měl problém.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#12 Příspěvek od Jodr »

Mikroswitche mohu stopro vyloučit. Jedno ovládání v podstatě nepoužíváme, tudíž je jako nové. Jak jsem již psal, pokud je problém, indikační dioda jen problikne po stlačení JAKÉHOKOLI tlačítka! Pokud je DO funkční po zmačknutí jakéhokoliv tlačítka dioda svítí po celou dobu, když je tl. stisknuté! Pokud jej stisknu jen krátce, dioda se rozsvítí a zhasne asi po 1sec. Tato minimální časová prodleva je zřejmě nutná, aby spustil TX DO. Předpokládal jsem že větší IO na obrázku je klopný obvod s RC. Zkoušel jsem ke kapacitám kolem něj připojit další, ale bez úspěchu. Hadičku spreje jsem pochopitelně použil, ale rozhraní teplot funkce - nefunkce je pár stupňů, tudíž také nic. Díky za nápady všem.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tohle mi spise evokuje problem s napajenim. Kdysi mne tak potrapil jeden externi senzor k meteostanici, kdyz jsem tam narval lithiovku z vadny serie a ona se pod 10°C proste na to vykaslala a prestala davat proud. Pri dalsich testech jsem pak zjistil, ze napeti 3,6V da baterka akorat na multimetr, ale nedovede rozsvitit ani LEDku s odporem...

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#14 Příspěvek od Jodr »

Napájení jsem vyloučil jako první, vykuchané DO - připájené napájecí dráty, DO do ledničky - poté připojené ke zdroji. Dioda krátce problikne a nic. Až si srovná tepotu pak maká. Znovu podotýkám, DO máme dvě, obě naprosto identická vada. Zkoušel jsem marně u Microchipů najít obvod z DO, na který mám podezření. Nevíte někdo o co go, případně odkaz na datasheet? Viz foto.
Přílohy
Marantec Microchip.jpg
(162.82 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#15 Příspěvek od Jodr »

Moory v cínu rovněž mohu vyloučit, jedno DO jsem komplet přepájel. Také bez úspěchu.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“