Samsung BD-P1400, nepozná žádné medium

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota6
Příspěvky: 99
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

Samsung BD-P1400, nepozná žádné medium

#1 Příspěvek od ota6 »

Zdravím,přístroj nepozná žádné medium,soft poslední přes net,může prosím někdo poradit jak to rozjet.Díky

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

No asi len výmenou mechaniky.(nerentabilné)
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

divím se že jsou lidi schopni utrácet za takovou zbytečnost jako Blu-Ray Přehrávač. Disky drahý... Moje kombinace u TV = DVD Toshiba, VCR Philips, STB Sencor + CRT Mascom... Nejlepší co může být...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Súhlas. :agree:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

RomanoREPAIRS : Jasně. A proč utrácet za za DVD a VHS kazety, když máme krásný promítačky na 70mm film. A proč vůbec kupovat barevnou televizi, když stačí černobílá... :roll: Sorry, ale odsuzovat moderní technologie jen proto, že je doma nemá a pravděpodobně je nikdy ani nevyzkoušel, může jen blb. :!:

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Blu-Ray přehrávač znám jak svý boty a vážne zatím nemíním kupovat za statísíce Blu-Ray přehrávač když bohatě postačí DVD Player. Podle mě má CRT TV obraz je nejpříjemnější pro oči a k CRT je BD zbytečnost. Co se VHS týče tak je to zatím stále dobrá technologie... Moderní techniku neodsuzuji ale pro mě jsou to zbytečnosti, toť vše :wink:

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

No ono hlavne kupovat Samsunga je asi nejvedsi chyba,opravoval jsem nejaky domaci kina a rekordery a konecna,opravy nerentabilni.
U domaciho kina za 4 litry po 2,5 rokach menit celou mechaniku za 3 litry kuli tomu ze soudruzi od Samsunga pouzijou smejdsky ozubeny prevody fakt mazec.
Mels to alespon rozebrany jestli se vubec hejbe mechanika?

Uživatelský avatar
ota6
Příspěvky: 99
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

#8 Příspěvek od ota6 »

Mechanika je funkční,dvd se načítá asi 10s a potom vyjede ven na obrazovce s nápisem že nebylo rozpoznáno.Asi je slabý laser že to nenačte,nebo nevím.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

To může bát špatný také spindle motor, nebo pohybové ústrojí laseru...

Uživatelský avatar
ota6
Příspěvky: 99
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

#10 Příspěvek od ota6 »

A dá se to nějak opravit,nebo zjistit co to dělá?Dávat to na opravu se asi nevyplatí.Zkoušel jsem ten laser vyčistit ale nepomohlo to.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#11 Příspěvek od dj_rizek »

Ale je treba vedet zda se hejbe cela mechanika=rozebrat
To ze to nacita a pak vyjede neznamena vadnou optiku.Cim si to cistil?Zkousel si jestli nacita audio-cd?

Uživatelský avatar
ota6
Příspěvky: 99
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

#12 Příspěvek od ota6 »

Zdravím,čistil jsem čočky lihem a ta mechanika nenačte vůbec nic cd i dvd,asi 10vteřin to načítá a potom to vyjede ven s nápisem že to nerozpoznalo medium.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#13 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

čistit čočky lihem je ta největší chyba!!! teď můžeš kupovat novou optiku(nevyplatí se). Líh rozleptá povrch čočky a vytvoří to povlak který laseru zamezí čistý průchod paprsku. Lihem se čistí tak pásková dráha videa, né plastová čočka! být tebou, než se pustíš do nějaké opravy tak by ses nejprve měl aspoň zeptat ať nevznikne víc škody než užitku

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#14 Příspěvek od Eleman »

Ono to s tím lihem nebude tak žhavý. Líh v žádném případě tu čočku nenaleptá! Líh na povrchu té čočky většinou udělá po odpaření takový bělavý matný povlak. Stačí vzít IPA, nebo Clin na okna a čočku přeleštit. Osobně používám ten Clin na okna a maximální spokojenost. A teď do mě, říkejte si co chcete - na nic lepšího jsem nepřišel.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “