Telefon LG GD510 pop silver, nefunkční dotyk

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rtep11
Příspěvky: 6
Registrován: 31 srp 2011, 02:00

Telefon LG GD510 pop silver, nefunkční dotyk

#1 Příspěvek od Rtep11 »

Nefunkční dotyk.....po rozebrání vyčištění a složení dotyk fungoval asi 2h a potom opět nefunkční, nemáte někdo s tímto telefonem zkušenosti???

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od cputakt »

Zkoušel jsi tovární nastavení a kalbraci?
Jinak to vypadá na výměnu digitizeru.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

telefon LG D405N - po výmìnì vadného displaye a dotykového skla za nové díly jde pouze displej, dotyk je zcela nefunkèní.
Máte nìkdo zkušenost v èem mùže být problém?

odpovím si sám - asi v tom dotykovým panelu, protože když tam pøipojím pùvodní prasklý, tak to nìjak reaguje, tak jedinì že by byl nový panel vadný nebo nìjak nekompatibilní (je to z chiny takže nejspíš nìjaká replika)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od cputakt »

Stává se že dotyk je nefunkční,zrovna teď jsem měnil na Xperia M a dotyk reaguje ale jen na některých místech.Naštěstí se dalo domluvit s čínským soudruhem a posílámi druhý snad ten už pojede.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

cputakt píše:Stává se že dotyk je nefunkèní,zrovna teï jsem mìnil na Xperia M a dotyk reaguje ale jen na nìkterých místech.Naštìstí se dalo domluvit s èínským soudruhem a posílámi druhý snad ten už pojede.
tak dej pak vìdìt jestli ti to druhé sklo bude fungovat, zajímalo by mì jestli to bylo vadným dílem nebo špatnou montáží (tøeba jak tady nìkdo píše malou vzdáleností mezi sklem a displejem)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od cputakt »

Vzdálenost mezi sklem a LCD hraje roli jen pokud se navzájem dotýkají ale většinou je LCD v nějakém rámečku a na rámeček je přilepený digitizér oboustrankou nebo je přilepen přímo na digitizér oboustrankou a to znamená že tam je vždy nějaká mezera.Za dobu co takové věci opravuju a na kupuju z čína tak se mi to už stalo asi 5x že mi přišel špatný digitizer oni na kvalitu nebo funkčnost moc nehledí.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#7 Příspěvek od harrvy »

No ja som si na svojom tablete nexus7 menil rozbite sklo (tiez cina) Ale nelepil som ho na displej Loca lepidlom, len som ho dal na obojstrannu pasku, je dost tenka a asi mi dotyka sklo o displej, ked viac zatlacim na sklo tak jednoducho tablet blbne a reaguje akoby sam. No na buduce dam asi viac vrstiev pasky.. Mam otazku, lepite displeje Loca lepidlom? Ake mnozstvo davate? Ja som to parkrat skusal a akoby mi lepidlo zatieklo aj pod vrstvy displeja a narobi take flaky, mapy po okrajoch displeja..

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od cputakt »

Žádné lepidlo,lepím oboustranou lepící páskou 3M šíře 3mm co je určená přímo na lepení LCD a digitizérů.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#9 Příspěvek od harrvy »

A staci jedna vrstva? Neopiera digitizer o LCD? Ja som to tak spravil na nexuse 7 a blbne mi digitizer. A co prach? nedostane sa medzi sklo a LCD?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od cputakt »

Mi vždy stačila jedna vrstva a pokud to oblepíš pěkně od rohu do rohu tak se tam nemá jak dostat prach,dělal jsem to třeba na HTC HD2 Sony M a jiných.U tabletů dávám více pásku vedle sebe na rámeček ten býva široký tak aby to pořádně drželo.Celá role se dá na ebay koupit za pár korun a je toho tuším 50M

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#11 Příspěvek od harrvy »

A cim cistis LCD od lepidla? Ja mam taky pocit, ze prave pri tom cisteni mi zatecie medzi vrstvy displeja..

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od cputakt »

Na LCD nesahám lepidlo na LCD žádné není a pokud to jsou už to novější LCD s digitizérem slepené to v domácích podmínkách nejde rozlepit tak to měním jako celek.Pokud se mi dostane trošku té původní páský na LCD a zůstane tam ten lep z té pásky tak očistím okenou a potom odstraním všechny skvrny hadříkem na brýle.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#13 Příspěvek od harrvy »

Tu je ten problem :) odlepit to ide.. A dokonca celkom uspesne, len mam problem s lepenim... V podstate to len skusam, menim tiez cele LCD a ked mi ostane sklo s displejom tak sa to snazim naucit dat znovu dohromady, no nie moc uspesne, zatial...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od cputakt »

Já jsem to párkrát zkoušel rozlepit ale nkdy se mi to nepovedlo protože sklo LCD je tak 3x tenčí než digitizér a vždycky i když jsem to hodně nahříval prasklo LCD.Jak to tedy rozlepuješ? Máš na to mašinu se strunou?

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#15 Příspěvek od harrvy »

No mam homemade masinu :D a ten tenucky drotik.. Odrezat to ide fajn.. Len to musi byt pernamentne na zdroji tepla a ziadne take ako su videa ze to kartou a nebodaj nozom povylamuju nefunguje.. musi byt ten specialny drotik.. Horsie je napriklad z Xperie Z dostat von displej so sklom z ramu, xperia ho ma strasne jemny

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“