Lednice Indesit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kitty66
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2011, 02:00

Lednice Indesit

#1 Příspěvek od kitty66 »

Dnes po vypadku proudu mi nejak nenajela lednicka (kombinovana s mraznickou..tusim CA 240). Mistni opravar (meli sme ho tu na pracku) rekl ze zrejme odesla elektronika a proklemoval to naprimo. Po cca hodine jsem zjistil ze to sice jede, ale jen mraznicka dole.
TAk jsem se rozhodl na tu elektroniku kouknout a na desce jsou lehce zahnedle tyto soucastky S oznaceni VR 1 a 2
Nejaka rada co je to za soucastky..?Ze bych je zkusil prepajet za nove jestli to nepojede..?Obrázek
Btw kdyz za chodu desku vytahnu z lednice a zpet zasunu, tak se svetlo v lednici asi na 3s rozsviti...pote opet ale zhasne 8O

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zenerky, transily ? Je na nich něco napsáno, ukáže na nich něco diodtest ? Vytahovat desku za chodu není úplně nejlepší nápad.
Michal

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

Nejspíš to budou zenerky (zkratka Voltage Regulator ) - jedině je přezkoušet (diodový test, někdy bývají ve zkratu), popřípadě na nich změřit napětí po zapnutí a po přivedení proudu na desku. Samozřejmě, že by nebylo od věci si opsat značení z pouzdra, v případě nečitelnosti se sice dá napětí odhadnout, ale na dálku to moc dobře nejde.

Mimochodem - to, že jsou ty diody zatmavlé, ještě neznamená, že by byly špatné - přece jen ta lednička jela posledních 5+ let nonstop, tak to nějaké stopy zanechá... :)

Uživatelský avatar
kitty66
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2011, 02:00

#4 Příspěvek od kitty66 »

Tak po delsim zkoumani (jsou otoceny v dost necitelne pozici) jsem z toho dostal nejspise C12PH. Coz by, pokud google neklame mela byt opravdu zenerka a pokud mysl neklame tak 12V.
Jinac nevim, ja nejsem odbornik ,elektronik ani nic takoveho. Je to jen hobby a kdykoli jsem si neco opravoval sel jsem vetsinou jen po pohledu a cichu..a zatim mi to snad vzdy vyslo, tak jsem vuci zatmavlym vecem trochu podezriravy..:)
..pokus omyl, kdyz je to v radu korun preziju. Horsi omyl by pro me bylo vyplaznout 3 tacy nebo vic za novou desku (jejiz vyrobni naklady jsou predpokladam v radu stokorun max) a pak si jen tak z hecu zjistit, ze mam za 20 korun jednu nahradni..:)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Co tak ji jednoduše zkusit - jednoduše zapojit desku do sítě a na zenerkách změřit napětí (stejnosměrné, jestli to není, tak zkusit i střídavé). -> jestli je na nich 12V, tak jsou OK, jestli 0, tak možná budou špatné.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Jestli to jsou 12V zenerky a pečou se, tak primární důvod bude někde jinde.

Uživatelský avatar
kitty66
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2011, 02:00

#7 Příspěvek od kitty66 »

ohryzek36 píše:Co tak ji jednoduše zkusit - jednoduše zapojit desku do sítě ...
Ono to tak jednoduche neni..kdyz ji zapojim do lednice tak se k nicemu nedostanu, takze to zkusim zitra vytahnout na stul a dostat tam neco na stole...
Kazdopadne diky za rady..^^

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“