Siemens FS239 V6, chassis CUC7841, zubatý obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

Siemens FS239 V6, chassis CUC7841, zubatý obraz

#1 Příspěvek od kovmax »

Mám problém s obrazom , ktorý sa prejavuje ako zubaté vertikálne okraje v celom obraze. Najviac ma znepokojuje to , že žiadny môj zásah na túto chybu nereaguje. Momentálne opravujem TV Siemens SF 239 V6 a neviem čo stým. Znepokojuje ma táto závada aj pre to , že nie som začiatočník a TV opravujem už 35 rokov a neviem si spomenúť , ako sa to dá opraviť, zdá sa ,že som to nepochopil ani v minulosti, lebo aj pri TV OVP som to pri tejto závade minimálne dva krát vzdal. Možno mi "pomáha" ten Nemec - ALZHAJMER ,ale aj tak som zvedavý na Vaše riešenie a odpoveď. Túto otázku a argumentáciu možno pochopia tí nad 50 rokov. Som vďačný za odpoveď. A som pripravený na všetky odpovede. Možno prehodnotím moje opravy TV, ale ak mám pravdu napísať tak prehodnotím písanie otázok na tomto fóre.

Název vlákna byl upraven. Killroy

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jak máš vyfiltrované napájení pro budič horizontálu?
Nesrší ti vn trafo?

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#3 Příspěvek od kovmax »

Vypadalo to podľa meracieho prístroja na elektrolity " ESR " celkom v pohode len 0,3 , ale pre istotu som tento elektrolitb vymenil - ato 100mF/250VG za nový 220mF/250V, ale sa neobjavila žiadna zmena k lepšiemu obrazu. Je to stále zúbkaté...

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#4 Příspěvek od kovmax »

Budič skontrolujem za chvíľu !!!

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#5 Příspěvek od Vydricak »

Prosim Ta. Mohol by si sem hodit aj foto?

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#6 Příspěvek od kovmax »

Aj budič horizontálu je v pohode - nemusím meniť elektrolity.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#7 Příspěvek od kovmax »

Foto - tie vlnovky vidí len foťák - ale tie zúbky na Miklošovom saku sú problém.
Přílohy
Zmenená veľkosť P1030135.jpg
(187.14 KiB) Staženo 111 x
Zmenená veľkosť P1030134.jpg
(151.14 KiB) Staženo 141 x

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

kovmax píše:nemusím meniť elektrolity.
A ostatné kondy okolo RKS si kontroloval?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

No je to nestabilita frekvence horizontláního rozkladu, jestli se řádky vytrhávají na jednu a druhou stranu.
Jestli jsou ty řádky různě dlouhé, pak to způsobuje buď nestabilita napájecího napětí (i filtrace regulační smyčky ve zdroji se tak projevuje) nebo přeskoky uvnitř splittrafa, ale ty bývají slyšet.
No a pak větší přechodový odpor k booster-kondíku na primáru horizontálu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

vzpomínám, protože to už cca 15 let nedělám
1) Vývod VN, čepička, vadný odpor v ní. sršení
2) filtrační kondy, zkoušel jsem spíš přidávat tenkrát jsem neměl čím měřit.
3) zpětná vazba z VN do budiče veškeré kondy okolo budiče i keramiky
4) vadné VN trafo
a začal bych tím přívodem VN
Víc mi němec neodtajnil

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#11 Příspěvek od yakl »

Ja som kedysi používal asi pol metrový kus izolačnej bužírky, hrubý asi osem milimetrov, ktorej jeden koniec som si pichol do ucha a pri ubratom zvuku a tichu naokolo druhým koncom bužírky som sa pokúsil nájsť miesto, kde by dochádzalo k preskokom, či priamo sršaniu, teda k rušeniu obrazu horizontálnym vytrhávaním riadkov. Dá sa takto odpočúvať aj dianie pod čiapočkou prívodu VN na obrazovku, rovnako ako cievka VN trafa, ale aj iné miesta. Celý postup možno zlepšiť aj tak, že z fonendoskopu odstránime mušľu, miesto nej predĺžime hadičku kusom bužírky a potom môžme popísaným spôsobom počúvaním oboma ušami "vyšetrovať" horizontálny koncový stupeň. Predpokladám automaticky, že akvadak je uzemnený tak, ako má byť.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

Předmět: zubatý obraz 8O :cry: :cry:
kovmax píše:Mám problém s obrazom , ktorý sa prejavuje ako zubaté vertikálne okraje v celom obraze. Najviac ma znepokojuje to , že žiadny môj zásah na túto chybu nereaguje. Momentálne opravujem TV Siemens SF 239 V6 a neviem čo stým. Znepokojuje ma táto závada aj pre to , že nie som začiatočník a TV opravujem už 35 rokov a neviem si spomenúť , ako sa to dá opraviť, zdá sa ,že som to nepochopil ani v minulosti, lebo aj pri TV OVP som to pri tejto závade minimálne dva krát vzdal. Možno mi "pomáha" ten Nemec - ALZHAJMER ,ale aj tak som zvedavý na Vaše riešenie a odpoveď. Túto otázku a argumentáciu možno pochopia tí nad 50 rokov. Som vďačný za odpoveď. A som pripravený na všetky odpovede. Možno prehodnotím moje opravy TV, ale ak mám pravdu napísať tak prehodnotím písanie otázok na tomto fóre.
Pokud je pravdou, že opravuješ tvp "35 rokov" (anebo jsi to ty, komu už tady jednou napsal jezevec: "Je rozdíl, 35 let opravovat, anebo sem tam fušovat - na tobě se rozhodně těch 35 let praxe nijak nepodepsalo :!: " - nvm, nechtělo se mně to pracně vyhledávat) - tak tady to platí jakbysmet :cry:
Začínat ale vlákno nic neříkajícím názvem (a ty tady na EB rozhodně nováčkem nejsi) - typ/model telky napsat až do textu a to ještě špatně!!! - správně má být: Siemens FS 239 V6 (a šásko neuvést vůbec) - to mně moc "zkušeně" nepřipadá.

Proč toto všechno na začátku?
Abychom se mohli bavit o konkretních součástkách (vč. jejich pozic a hodnot), tak je to nutnost (a nejen kvůli nalezení správné dokumentace).
Píšeš, že jsi s tímto problémem "zápolil" už v minulosti i na notoricky známých tvp, jako jsou OVP-éčka - tak proto tohle všechno :!: :evil:
Víš vůbec co za telku to opravuješ?
Od Siemense to má pouhý název a ještě tak odrušovací tlumivku (uvnitř) - jinak to se Siemensem nemá nic společného (fa Siemens nevyrobila nikdy jediný televizor 8O ) :cry:

Tak teď se projev (a ukaž tu 35-tiletou praxi - co máš za sebou) a napiš tu označení šáska (Siemens) a hlavně jeho ekvivalentní typ od skutečného výrobce :roll:
Potom můžeme řešit problém (závadu).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#13 Příspěvek od jopo166 »

obdobne zubky mi robyl v minulosti aj goldstar a bol to elit len neviem či v horizontale či vo vertikale.A zda sa mi že velmy davno tu obdobne foto daval človek pod nikom ivan a asi to bola aj ovp a bolo to splitkom

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

To jsem taky měl, zabrala výměna VN trafa.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Ja som to tu spomínal tiež. Všimnite si, že zubatia kontrastné obrysy. Menej kontrastné časti sú v poriadku. Naša TV je v užívaní a nikomu ďalšiemu to nevadí; ešte som to neriešil. Najbližšie niekedy vymením tie dva 47uF kondy a potom sa ukáže. Ale budem vás sledovať. Som zvedavý na rozuzlenie.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“