Oprava HDD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

Oprava HDD

#1 Příspěvek od Dremarcus »

Zdravím,
hledal jsem tady něco o opravě hdd, ale nic jsem se nedohledal.(Pokud tu něco je tak se předem omlouvám za nenalezení.)
Mám hdd WD320GB, který najednou přestal fungovat.Půjčoval jsem ho hodně lidem...
No a chtěl bych se ho pokusit nějak opravit. Tak se chci zeptat zda má někdo zkušenosti s opravou disku.
Jedná se o HLAVU. Po rozebrání se disk začne toči a hlava se pokouší číst z plotny, jenže kmitne do prostřed a pak zpět, tento proces se stále opakuje. Je mi jasné, že je buď poškozená cívka nebo vychýlena hlava. Video poskytnu co nejdříve.
Za tím děkuji za odpověďi

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Když už jsi ho rozdělal tak je už jen směr SD nebo kontejner.Ale podle toho co jsi psal že dělá tak šance na opravu = 0 i bez toho rozdělání.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

V HDD je šikovný magnet a za hliník se taky dobře platí :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem na otevřenej HDD našrouboval plexi, dal jsem to na bok PC a předvádím s tím funkci HDD. Jako učební pomůcka je to super.

Každopádně otevření disku ještě neznamená jeho likvidaci, upadená hlavička je ale dost velkej průšvih...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#5 Příspěvek od mat100 »


Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#6 Příspěvek od czatlantis »


Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

Jen ho blbni!Chudák to udělá a pak si teprve přečte ten červený konec :D

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#8 Příspěvek od Paja250 »

To je dobrý čtení :-D. Docela bych rád věděl, jestli to někdo zkusil předtím, než dočetl k tomu červenému konci.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

no co jsem si jednou četl tu diskuzi pod článkem, tak jich pár bylo :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

A kde si ten disk otevřel? Normálně v pokoji? Jestli ano, tak mu to ale vůbec nepřidalo...nech si ho na pokusy a na opravu zapomeň.

A ten článek nemá chybu :lol:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Ovšem je dobré si to plexisklo připravit předem a neřezat ho až po otevření disku. "Inkubátor" s relativně méně prašným prostředím se dá podomácku taky ubastlit, když ho někdo opravdu chce.
HDD Guru: Head Stack Replacement

Otázka není, jestli to jde, otázka je, proč by to někdo dělal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

No ten clanek je dobrej a zaver jeste lepsi :)
Ja mam ale osobni zkusenost, ze data na disku se daji zachranit i kdyz je disk podle servisu totalne KO. Je to asi 12 let, co za mnou prisel kamos ucetni jedny fy s 30 zamestnanci, ze mu odesel disk a v servisu mu rekli, ze ma smolik. Na disku bylo pul roku ucetnictvi, fakturace a pod. Zaloha zadna....
Disk jsem pripojil a zjistil, ze skoro pri kazdym pristupu parkuje. Protoze neslo nic zkazit, rozdal jsem ho a zjistil ze raminko s hlavama lita od dorazu k dorazu. Uz jsem to chtel zabalit a ciste zkusmo jsem polozil prst na bod otaceni raminka a co se nestalo, raminko prestalo kmitat a disk zacal cist! Tak jsem se pokusil udelat kopii. Slo to ztuha, zalezelo na pritlaku na bod otaceni raminka a muselo se mnohokrat kopirovani opakovat. Ale po 3 hodinach jsem cely ucetnictvi zachranil. Rekl bych, ze dnes zalohuji kazdy den. :) Vdecnost trva dodnes a ta pulka prasete byla moc dobra. :lol:
Jen nevim, co jsem vlastne tim prstem docasne opravil, jestli vymezil nejakou vuli nebo zatlumil regulacni smycku pro nastaveni raminka s hlavickama, nebo neco jinyho, netusim.... Disk sel nakonec do popelnice.
Jirka

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#13 Příspěvek od czatlantis »

tím prstem možná utlumils nějaký vibrace nebo něco podobnýho, co negativně ovlivňovalo udržení stopy. Jinak já tu měl jeden disk, co mu taky hlavičky lítaly tam a zpátky a fungoval jen otočenej na stranu. Když se položil do normální polohy, tak začal cvakat.

Jinak jednou ve škole na dni otevřených dveří jsem donesl disk asi 700MB s oddělaným krytem pro demonstraci jak funguje. Asi půl hodiny normálně fungoval a dalo se z něj číst. Pak už šlo jen zapisovat, ale takhle vydržel ještě několik hodin v hodně prašným prostředí. Po pokusu co se stane, když se na plotny začne kapat voda to už ale vzdal :lol:
Následující rok jsme zkoušeli to stejný ale už s 10GB diskem a ten odešel prakticky hned po otevření. Takže ono čím větší kapacita, tím jsou ty disky náchylnější na poškození.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“