Problém s aktualizacemi po výměně HDD v notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Problém s aktualizacemi po výměně HDD v notebooku

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Zdravím, po výměně HDD (320 za 500GB) v notebooku a zkopírování systému 1:1 včetně skryté partition systém najede ale byl problém s poštovním klientem, který nenalezl úložiště a odmítal jej na stávajícím disku vytvořit, ovšem toto se vyřešilo tak, že úložiště jsem vytvořil na jiném disku, který kupodivu poštovnímu klientovi nevadil.

Ovšem je tady ještě jeden problém, přestaly fungovat aktualizace. Stav služby Windows update sice hlásí zapnuto, ale při pokusu aktualizovat, ať už automaticky, či manuálně se dozvím, že služba není aktivní a ať zkusím restart, což bohužel nepomohlo. Zkusil jsem službu vypnout a zapnout, ale to to neřeší.

Jedná se o systém Windows Vista 32. Ví někdo jak aktualizace rozchodit?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jednou z možností je přejít z betaverze na full - tedy odstranit "virus" jménem Vista a nainstalovat full verzi W7...
Přílohy
Windows Genesis....jpg
(83.79 KiB) Staženo 94 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Dobrá rada nad zlato. :lol:

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od czatlantis »

čím to překlonovals? já s tím nikdy problémy neměl i při jiné velikosti HDD.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od zdenek-ch »

To ano. Hlavně bych chtěl legální systém, ale nechce se mi kupovat další, když už mám ty OEM Visty...

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#6 Příspěvek od zdenek-ch »

Klonoval jsem to programem Acronis True Image...tuším 11.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Asi jsi při klonování udělal chybu se systémovými věcmi atd.
Aktualizace bych nedoporučoval zapínat, ale kdo chce kam ... Jestliže jsi měl OEM verzi a dal jsi ji na druhý harddisk, tak jsi asi logicky nemohl udělat jednu věc. Tou je změna sériového čísla harddisku z původního na nový.
Aktualizace zapneš ve službách.
Přílohy
sluzby.jpg
(109.11 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od zdenek-ch »

Kopie disku byla udělána 1:1 automaticky, ale aktualizace zapnout nejde, i když se služba hlásí jako zapnutá, tak nefungují aktualizace ani manuálně. Ale to už jsem psal výše...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

EKKAR píše:Jednou z možností je přejít z betaverze na full - tedy odstranit "virus" jménem Vista a nainstalovat full verzi W7...
Ještě ti tam chybí windows 2000! Jinak nevím, proč jsou windows 95 SHIT, první verze prý padaly, ale ty poslední byly dobré.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Podívej se jestli máš Windows aktivované. Dost často se mi stalo. že po výměně HD bylo nutné Win aktivovat, ale u visty jsem při výměně disku vyměnil i winy. Tak pokud není aktivován tak je možné že nejdou aktualizace.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

CZJKP1 píše:
EKKAR píše:Jednou z možností je přejít z betaverze na full - tedy odstranit "virus" jménem Vista a nainstalovat full verzi W7...
Ještě ti tam chybí windows 2000! Jinak nevím, proč jsou windows 95 SHIT, první verze prý padaly, ale ty poslední byly dobré.
Hláška dne: "Země je plochá deska nesená čtyřmi slony stojícími na hřbetě vesmírné želvy, děti nosí čáp a Win´95 je nejstabilnější operační systém na světě..."
Prostě "pětadevadesátky" nebyly nic moc i když to byly jen "vylepšené tři-jedenáctky", ten obrázek je samozřejmě přehnaný - spíš je to zaměřené na otázku, jestli bude mít po systému Win7 následující Win8 podobný úspěch jako WinXP, nebo jestli to bude podobný průkak jako jehoVista... Jinak "dobré pětadevadesátky" byly opravdu až ty poslední verze, které se bohužel mezi lidi víc dostaly ke své škodě až v době, kdy už byly na světě "devadesátosmy"...
Nic to ale nemění na faktu, že jehoVista je poměrně zákeřný hajzlík skrývající několik habadějů podobných "zakopaných Alíků" a dalších "vešek", které jsou u pozdějších Win7 odstraněné resp. jsou zredukovány na daleko menší množství - výsledkem je vyšší "uživatelská přívětivost" než u "betaverze"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#12 Příspěvek od zdenek-ch »

Mourek píše:Podívej se jestli máš Windows aktivované. Dost často se mi stalo. že po výměně HD bylo nutné Win aktivovat, ale u visty jsem při výměně disku vyměnil i winy. Tak pokud není aktivován tak je možné že nejdou aktualizace.
Aktivované jsou. Už fakt nevím, cím by to mohlo být...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#13 Příspěvek od czatlantis »

W7 a W8 jsou prakticky to samý (to Metro rozhraní neberu v potaz, protože to na stolním PC bude první věc po instalaci, co se bude zakazovat....pokud to neudělají samy W8, že když nedetekujou ovládání dotykem, tak se spustí normální nabídka.)
Přechod XP-->Vista nebo Vista-->W7 je logický - přidaný funkce/design resp stabilita a podobně. Sám bych na XP už dělat nechtěl. Ale W8 nic novýho nepřináší, takže upgradovat se na ně bude tak maximálně když se nakoupí počítače s předinstalovaným OS

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Já osobně jsem krok XP => Vista vynechal a "skočil" rovnou XP => W7 - a myslím že jsem neprodělal...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od czatlantis »

Já jsem Vistu absolvoval. A abych pravdu řekl, tak naprosto v pohodě. (pominu jednu záležitost, kdy při nainstalování VMware a driverů ke klávesnici+myši systém prostě nenabootoval a skončil ve smyčce....čert ví, čí to byla chyba)

Instaloval jsem to totiž už v době, kdy existovaly ovladače a na PC s 6GB RAM a čtyřjádrovým procesorem.

Vista má špatnou pověst kvůli tomu, že
a)nespolupracovala se starýma ovladačema a nový ještě buď vůbec neexistovany, nebo fungovaly blbě
b) výrobci Vistu tlačili na všechny PCčka a i na takový, kde tak tak jedou XP. Takže jsem potkal notebook s 512MB RAM a nějakým jendojádrovým AMD procesorem ještě z nějaké té nejslabší řady s Vistou....no a to bylo něco.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“