panasonic nv-j35

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

panasonic nv-j35

#1 Příspěvek od rolland »

Ahoj,potřeboval bych radu ohledně videa nv-j35,odešel zdroj,nahradil jsem ho zdrojem z nv-j30,napětí podle servisního manuálu seděly,jen na jedné větvi nebylo 15V ale 14V.Elektronika vypádá ok,ale nechce chodit motor (capstan motor),v serv.manuálu nejsou uvedená napětí přivedená na desku motoru,takže nevím,co tam mám naměřit.

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Re: panasonic nv-j35

#2 Příspěvek od nadzgo »

caw,preco odisiel zdroj?

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#3 Příspěvek od rolland »

přepětí v síti při bouřce.

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

A to si jakp myslíš, že odešel jenom zdroj :lol: :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Napětí "pro motory" je 15-16V nestabilizovaný, takže OK ale jak píše anonym, blek dokáže divy, proběhnul se určitě i jinudy a vzal sebou buď procík a nebo jen serva. A co tuner?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#6 Příspěvek od rolland »

Jak říkám,vše ostatní vypadá ok,tuner jede,hlava se točí,ale nevezme mi to ani kazetu,nejde motor,je připojenej 15-ti pinovým konektorem,na pinu 1 je 12V na 2 je GND (to podle manuálu sedí),ale ty ostatní jsou označeny FG1,M1,FG2,VH- atd.,ale napětí u nich uvedeny nejsou.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Taky tam napětí ani být nemohou FG je snímač otáček, tam bude nějakej průběh signálu a podstatný je pin řízení motoru, tam se dá připojením 5V motor roztočit-teda naplno, jenom zkoušebně.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#8 Příspěvek od rolland »

Ten motor pracuje na tři fáze,na každé z nich by mělo být 2,2Všš,osciloskop nemám,tak jsem alespoň zkusil měřit ty napětí dc voltmetrem,na dvou fazích mi displej ukazuje hodnoty okolo 1V,na té třetí ale naměřím 12V,neměly by ty napětí být stejná?Měřil jsem přímo na IO pro řízení motoru (BA6435).

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

35 panas

#9 Příspěvek od LOYZA »

Ve zdroji je na sekundární straně elit 450 mikro. Když ho budeš měřit, bude asi dobrý, ale chyba lávky, není! Dej novej a pro jistotu pokud je to starší zdroj, asi bych je dal všechny nové. Nemusíš měnit 680 mikro, v nich jsem snad nikdy nenašel chybu, ale ostatní často odcházejí. Loyza.

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#10 Příspěvek od rolland »

Tak nakonec to byly dva elyty 2,2uF/50V připojený přes odpor na jednotlivé fáze napájení pro motor,vyměnil jsem je a šlape.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic 35

#11 Příspěvek od LOYZA »

Tak jsem se zase něčemu přiučil! Paráda! Takouvouto závadu jsem tedy nikdy neřešil, vždy byla chyba ve zdroji. Hned si toto tvé tápání a následné vítězství uložím. Díky za info, čím to bylo. Taky rád vítězím nad TUPOU HMOTOU! Loyza.

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#12 Příspěvek od rolland »

Takže jsem dal video kompleně do kupy,vyzkoušel a radost mě rychle přešla,když jsem zjistil,že při přehrávání kazety jde jenom zvuk,zrní to stejně jako prázdná kazeta,zkoušel jsem to zapojit jak přes AV tak přes RF výstup a nic.Tuner je ok,test signal se mi normálně zobrazí,ale kazeta ani ranu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Nezapomněl jsi připojit vývod od rotačního trafa ke vstupu/výstupu zesilovačů?

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#14 Příspěvek od rolland »

Ne všechno je připojené jak má být

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Jestli jsi také vyloučil vadné videohlavy při obou rychlostech posuvu pásku (tohle video jsem taky měl, pravidelně jako první odešly hlavy pro SP, zatímco v LP režimu to ještě nějaký ten měsíc chodilo), pak je v háji přepínač hlav a/nebo snímacích a záznamových zesilovačů - stíněná deska v těsné blízkosti bubnu. Nebo nedostávají správné přepínací signály.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “