Frekvenčak Bosch rexroth HCS02.1E-W0054

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

Frekvenčak Bosch rexroth HCS02.1E-W0054

#1 Příspěvek od mario111 »

zdravim vospolok ..
prave sa mi dostal do ruk tento frekvenčny menič http://www.boschrexroth.com/dcc/Vornavi ... ID=p179794


chcel by som ho nejak odskušat..priklad zapojenia ..nastavenia a pod.
mate s niečim takymto skusenosti??
privitam vsetky rady a postrehy
...vdaka
Přílohy
R0496206-01.jpg
(13.22 KiB) Staženo 145 x
images.jpg
(4.59 KiB) Staženo 129 x
:)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Nejsem si jistý, ale tenhle vypadá, že potřebuje nadřazený systém pro řízení po sběrnici. Stáhni manuál a budeš chytřejší.

Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

#3 Příspěvek od mario111 »

Honza_dy píše:Nejsem si jistý, ale tenhle vypadá, že potřebuje nadřazený systém pro řízení po sběrnici. Stáhni manuál a budeš chytřejší.
to znamena že ako samotny ho použivat neviem??
manual je v angline a je tu.

http://convertingsystemssupport.com/yah ... 373126.pdf
:)

Uživatelský avatar
hrmil
Příspěvky: 191
Registrován: 24 črc 2008, 02:00

#4 Příspěvek od hrmil »

Nepoznám tento menič ,ale mám taký dojem že ak menič nemá priamo zabudovaný riadiaci modul ,tak sa k nemu dá ten modul pripojit cez konektor.
Takže potom sa ten menič dá používať aj bez napojenia na zbernicu.Cez ten modul sa nastavujú parametre meniča.

Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

#5 Příspěvek od mario111 »

hrmil píše:Nepoznám tento menič ,ale mám taký dojem že ak menič nemá priamo zabudovaný riadiaci modul ,tak sa k nemu dá ten modul pripojit cez konektor.
Takže potom sa ten menič dá používať aj bez napojenia na zbernicu.Cez ten modul sa nastavujú parametre meniča.
ten menič sa sklada zo silovej a riadiacej časti...silove časti mam niekolko ,ovladaciu len jednu...
:)

Uživatelský avatar
hrmil
Příspěvky: 191
Registrován: 24 črc 2008, 02:00

#6 Příspěvek od hrmil »

Myslím si že na vyskúšanie meniča stačí pripojiť na riadenie meniča 10k potenciometer .Menič by sa mal dať prepnúť na analog.riadenie 0-10 V DC.Musíš si vyhladať parametre toho meniča.Vo väčšine prípadov stačí použiť nastavenie výrobcu /treba pozrieť dokumentáciu/. U všetkých meničov ktoré som videl sa pripájal modul displej s klávesnicou zrejme cez RS232.Ten modul sa štandardne nedodáva s meničom .Objednáva sa zvlášť . t.zn. že s jedným modulom si vieš nastaviť všetky meniče ktoré máš.Logicky nemusíš kupovať ku každému meniču displej.Cez displej si vieš vyčítať parametre meniča prípadne ich editovať.Mám manuál k meničom KEB v pdf-ku ,tam je to dosť zretelne popísané. Ak chceš môžem Ti to poslať na e-mail.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“