Tip na dobrý nákup: www.aesobchod.cz

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

Tip na dobrý nákup: www.aesobchod.cz

#1 Příspěvek od e-man »

Pro lidi , kteří sem tam realizují různá zapojení mám tip na e-shop AES.
Byl jsem spokojený s příjemnými cenami , co mne ale "dostalo " a s čím jsem se jinde nesetkal - prodejce mi na požádání napároval výkonové tranzistory MJL při proudech 0.5 a 5 A . Jeden z mála , který to nedělá jen jako kšeft , ale elektronikou aktivně se zabývající člověk . Fakt příjemné .
Naposledy upravil(a) e-man dne 04 lis 2011, 23:05, celkem upraveno 1 x.
E-man

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#2 Příspěvek od jasin »

Ceny zhruba stejné jako jinde. A sortiment velmi, ale velmi omezený.
To už asi ochota nezachrání :(
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#3 Příspěvek od Pikofarad »

jasin
Tento spotřebitel byl spokojen a chtěl svůj dobrý pocit sdělit všem.Což je vzácnost v zemi Kocourkovské.A ty mu to tak nešetrně pohaníš :roll:

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#4 Příspěvek od e-man »

Ceny jako jinde ? Kde ? Třeba ty MJL za necelé dvě třetiny ceny jiných prodejců . Omezený výběr ? Tohle provozuje jeden člověk , nejedná se o řetězec typu GES , GM ..... se všemi jejich prasárnami . Minimalizované marže a poštovné , individuální přístup .... Chce to uvažovat v souvislostech než něco vypustím , pokud se nemá jednat pouze o :roll:
pF: Dík za pozitivní přístup , není až tak běžný navzdory mafiánské vládě úplatné správě a všeobecné " blbé náladě"
E-man

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Pod E- SHOP AES jsem našel všechno možné, akorát tohle asi ne. Když něco chválíš, dej sem i odkaz web.



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#6 Příspěvek od e-man »

Omlouvám se za zavádějící info , už jsem to opravil . Název zní AES bez dalších přípon . Zadejte do vyhledavače , pak výsledky pouze česky a je to čtvrtý odkaz .:smile: Ještě podotýkám , že ten shop začíná .
E-man

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od frantajetel11 »

No čoveče, že začíná je jedna věc, ale že má pod nabídkou IO slovy JEDEN operák - to je fakt výbornej výběr. :?
A jestli ten eshop začíná a má poštovný zdarma při nákupu nad 30 000,- to si asi dělá prdel néé? :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Když není odkaz, tak neexistuje. A vyhledávat ve vyhledávači na způsob zadej modré auto a ono ti to najde výrobce, tak děkuji, ale mám vhodnější kandidáty se stejnými službami.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Tak na mne vybaflo napřed toto, odtud jsem s dostal na AES, pak ještě někam k Třinci, některé z Planých, pak jsem to zkusil přes Markvartice, Domousnice, Semčice, Holovrcha a Plazy... teprve pak jsem jsem ho našel v Boskovicích.
To to nešlo napsat normálně, že má stránky www.aesobchod.cz ?
Vždyť tu na ostatní obchody taky dáváme odkazy: hele, tohle muzeum mají ještě tady a tady....
Nanejvýše se mu ozve nějaký právní zástupce držitele zapsané ochranné známky AES, ale to neovlivníme tím, že sem dáme či nedáme odkaz (natož se tu tvářit, jako by šlo o mysteriózní kešku)
Na druhou stranu, koukám, že součástky pro elektroniku nejsou jediný program, tak bych omezený sortiment očekával (samozřejmě s tím, že se podle zájmu časem rozšíří a upraví).
V bývalých okresních městech, i když tam byl okres tuším v 1959 zrušen (nehledě na to, že ani nemuselo jít o okresní město, stačilo, že Elektru vedl bastlíř a staral se), ještě dalších deset dvanáct let byly k mání běžné součástky, o nové se sortiment rozšiřoval jen tam, kde je prodával výše zmíněný nadšenec. Jinde se součástky prostě po roce 1975 nedoplňovaly, naopak, zbytky šly do bazarů.
Takže by to spíše chtělo s potěšením konstatovat, že, jakkoli to pro začátek není moc, jednou bude nabízený sortiment pestřejší a místní bastlíři pro něj budou mít blíž.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#10 Příspěvek od Banda »

Dík Hille za odkaz. Každopádně aspoň teď vím, že až budu poblíž Boskovic a budu shánět např. diodu 1N4007, tak nemusím jet až do Brna a to se vyplatí :wink:

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#11 Příspěvek od e-man »

Sortiment je obměňován , nedávno jsem od něho bral superled CREE . Připravuje i stavebky . Na AUKRU se vyskytuje v sekci elektro/součástky pod jménem JGRACIAS - superprodejce .
Pro méně chápavé - když začínám a zrovna jsem něco nevytuneloval je rozjezd pozvolný prostě proto , že držet velký sortiment se spoustou položek je finančně náročné a je třeba si na to nejdřív vydělat.
Pro extrémně pohodlné - netušil jsem , že napsat tři písmena a dvakrát kliknout je pro někoho problém .Pro ně ale nabídka není určena , protože stejně nic nedělají - všechno je moc pracné :cool: toto neplatí pro většinu agilních a tvůrčích členů Elektrobastlírny .
Frantajetel 11 : já těch integráčů napočítal osm .A taky KD 617 za 1,50 Kč
E-man

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Nebudu tu rozebírat, nakolik je pro obchodníka důležité být vidět, tzn. mít i dobře nalezitelné www stránky. Ale o lenosti uživatelů netu to rozhodně není.
K tomu sortimentu - ceny některých komponentů nejsou špatné, viz třeba tebou zmiňované MJL. Ale je otázkou, jak dlouho mu to vydrží. Při skutečné ceně a dostupnosti těch trandů, bych řekl, že tak akorát do vyprodání těch zásob co má (můžeme se klidně vsadit).

Rozhodně ale nežije jen z prodeje tak úzkého sortimentu součástek a zjevně ho primárně živí něco jiného, třeba ten superprodej na tom Aukru..

Ale pokud mu to nadšení zůstane, rozšíří sortiment a skladové zásoby, lze jen blahopřát a držet palce. Nicméně s tím vším souvisí i nárůst nákladů a logicky poté i cen. Tomu věř, nelze jinak. Dlouhodobě dampingovat to chtít nebude a za chválu na netu si koupí tak akorád prd..
Naposledy upravil(a) Killroy dne 05 lis 2011, 10:23, celkem upraveno 1 x.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od AmarokCZ »

Podle mého názoru jsou všechny narážky oprávněné, ten e-shop je dost mrtvej.
Za dva měsíce od zprovoznění se sortiment vůbec nerozrostl !!

e-man: ty jsi snad majitel toho shopu, nebo co tě vede k takové propagaci shopu s elektronikou, který má v sortimentu 126 nezajímavých položek?

Uživatelský avatar
e-man
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#14 Příspěvek od e-man »

2AmarokCZ - logicky , když tam nakupuji , nemůžu být majitel - nemůžu nakupovat sám od sebe :roll: Navíc od HK na Zlínsko je to maličko z ruky .
Důvod propagace je v prvním příspěvku.
Pro tebe nezajímavý sortiment může být pro jiného bezva .:cool:
Tvůj negativismus je jen tvůj problém .
E-man

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

e-mane, až tam příště půjdeš, tak mu vysvětli ať si dá ten úvodní text v modré barvě a divném písmu do stejného stylu jako je to černé písmo pod tím dole. Jsem se málem pozvracel, ale jinak je tam snaha vidět.

To jsem našel z odkazu Hilla, protože ty budeš asi ten extrémně pohodlný jak jsi psal, když ten odkaz sám nenapíšeš. Z takových zákazníků musí mít ten prodávající radost. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“