Eagle - polygon

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

Eagle - polygon

#1 Příspěvek od turbok »

Dobrý den,
mohl by mi někdo prosím poradit jak spojit Polygon s gnd?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Pojmenovat ho stejně jako signál se kterým se má spojit. Tamže Name = GND.

Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od turbok »

Děkuji

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od cigarkow201 »

take jsem to zkousel a nechce me to spojit pise me to ze gnd existuje nebo tak neco. jak se to teda prejmenuje aby to spojilo. ja neco mam asi spatne. dik za radu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

Najdi spoj na ktorom je gnd neviem ako to ma znacene asi N32 pripadne iny nasov cislocspoja pre gnd. Potom kliknescna polygon a priradis to iste cislo ktore ma ten spoj gnd.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak tehle rade vubec nerozumim parkrat jsem to zkousel a nejde me to prejmenovat na gnd hlasi to ze signal existuje nebo tak neco. Muze me to nekdo nejak podrobne vysvetlit abych zjistil kde teda mam chybu a delam ji treba. dik.

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od popopepe »

Nastav si ikonu informace. Klikni na nějaký spoj, který je pro tebe zem.
Podívej se na jeho jméno. Můžeš a nemusíš ho přejmenovat na GND.
Pak klikni na ikonu změnu jména. Klikni na polygon (nejlépe to jde na jeho obvodu). Do jména polygonu zapiš stejné, jako mají ty tvé spoje - země. Program se tě zeptá, zda je chceš spojit. Dej ano. Hotovo.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#8 Příspěvek od Simil »

Tu máš odkaz aj s návodmi. http://paja-trb.unas.cz/elektronika/eagle.html
A ešte konkretny na Polygon.

Kreslení Polygonů - ploch vyplněných mědí

Kreslení polygonů - vyplněných ploch na volné části desky. Většinou se používá pro aplikace z vf techniky, kde slouží jako stínění... Při amatérské výrobě se bez toho většinou obejdeme (zvlášť při kreslený DPS Plotterem).
Nejprve se přepneme do vrstvy, kterou chceme polygon kreslit (většinou 1 nebo 16), klikneme na Polygon a nakreslíme jeho obrys (většinou obdelník), nevyhýbáme se žádným překážkám (pájecím bodům, spojům, ...), kreslení polygonu dokončíme v počátečným bodě (jinak se neprovede). Když je obrys polygonu nakreslený použijeme funkci Ratsnest a polygon se podle nastavení vyplní mědí. Jestliže potřebujeme mít polygon spojený s některým spojem (zemí), stačí pojmenovat (Name) tento spoj (GND) a stejně pojmenovat polygon (GND), na dotaz odpovědět YES. Propojení polygonu se spojem lze ještě nastavit (termální můstky) : polygon může být propojen se spojem úplně (Thermals off) nebo pomocí čtyř bodů (Thermals on), což je výhodnější pro pájení (spoj se lépe prohřeje). Dále lze nastavit velikost izolační mezery (Isolate) - vzdálenost polygonu od spoje. Výplň polygonu (Pour), standardně Solid - vyplněná plocha nebo Hatch - šrafovaná plocha (mřížka), zde lze ještě nastavit hustotu šrafování Spacing. Nakonec lze zamezit vzniku "sirotků" Orphans off. Všechna nastavení lze měnit i v nakresleném polygonu pomocí funkce Change.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od cigarkow201 »

No ja to blbe delal chvilku jsem si stim hral az jsem na to prisel klikal jsem spatne predtim. ted uz me to je jasne . dekuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Software“