Signalizace (vy/zap) svìtel auta

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wer

Signalizace (vy/zap) svìtel auta

#1 Příspěvek od Wer »

Jak je zapojená akustická signalizace vypnutých/zapnutých svìtel s pøepínaèem Léto/Zima?

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#2 Příspěvek od 007 »

Obrázek

Já to mám v favoritu zapojený takhle.S1 sepnutý-zimní provoz,rozepnutý-letní provoz.Bzučák je použitý ze staré UPS-ky,ale dá se koupit v každém elektroshopu,jen musí mít malej odběr (v řádu mA).Svorka 1 je připojená na světla,svorka 2 na zapalování.V letním režimu bzučák bzučí když světla svítí a je vypnuté zapalování,v zimním když světla svítí a je vypnuté zapalování a nebo je zapnuté zapalování a světla nesvítí.
007

Wer

#3 Příspěvek od Wer »

Dík za názornou odpovìï. Jìšte bych chtìl dodìlat, aby signalizace zapnutých svìtel pípala jen pøi otevøených dveøích. Stavím to pro Formana, takže pøes dveøní spínaè, který se pøipojuje na kostru.
Nevíte ještì o schématu vhodného "Bzuèáku" nebo jak naladit odpovídající tón s 555?

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Gabca »

K tomu lazeni s tou 555 jsem jen tak zkousel z nudy na repro 0,25W/8ohm
zkousel jsem to podle abc-myslim stavime si metronom nebo neco podobnyho-nic moc.
Je to na
http://www.abicko.cz/Clanek239.htm.
Tam je to z 2 555 ale ja to zkousel zapojovat jen s jednim ja tam na nej flaklej ten reprak.Nic moc se ti spis vyplati kdyz za 45,- koupis bzucak.

GABCA.

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Gabca »

Zkus www.ges.cz nebo nejaky elektro kramek tam to musi bejt,ty mrzacci do ty 50,- na to budou stacit-pisti to pekne.....

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od kralik »

Zkus sluchátko starýho telefonu(vložku). Mám to v autě s 555tkou a řve to jako kráva.

Alexandr Marek

signalizace svìtel PIPAK 1 - 5

#7 Příspěvek od Alexandr Marek »

Podívej se na http://www.sweb.cz/alexandr.marek/pipak5.htm

Je tam vše na co si vzpomeneš v dané problematice

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“