Alarm - Felicie

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lada-vana01
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2005, 01:00

Alarm - Felicie

#1 Příspěvek od lada-vana01 »

Alarm fa. Magneti Marelli montovaný do felicií často v létě sám spustí bez příčiny - neporadí někdo?

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Tenhle alarm neznám a možná to bude znít blbě, ale často se stává že otevřeným okýnkem vlítne do auta moucha a spustí vnitřní ultrazvukové čidlo. Závada je potom čistě biologického původu...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Re: Alarm - Felicie

#3 Příspěvek od Standa99 »

lada-vana01 píše:Alarm fa. Magneti Marelli montovaný do felicií často v létě sám spustí bez příčiny - neporadí někdo?
Ten neznam, ale zalezi od jakeho cidla chodi poplach. Pokud to nejsi schopny zjistit, tak zkouset simulovat naruseni.
(Nektere alarmy ti po zapnuti na displeji ukazou datum-cas a od jakeho cidla prislo naruseni. Samozrejmosti je elektronicky osetrit falesne poplachy, u ultrazvukovych a radarovych cidel obzvlast. Prvni 2-3 naruseni vetsinou alarm "stekne", potom 1-2 "houkne" a pokud naruseni neustane, tak teprve spusti poplach. U tech radarovych cidel jsou vetsinou dve zony, vnitrni - vnejsi a jde tam nastavit hlavne citlivost. Pokud by byla vnejsi zona nastavena na metr od auta, tak se neni cemu divit, ze kdyz nekdo projde kolem, tak to rve.)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Spíš zkušenost než rada, nevím přesně typ alarmu který jsem měl namontován servisem Škoda do nový feldy-jedna z prvních- ale po pár letech se mi stávalo že auto bez příčiny vyplo zapalování, třeba za jízdy, po chvíli zase naskočilo a když mi to udělalo na křižovatce "Bláhovka" v Hradci tak to byla poslední kapka. Doma jsem to vyškubal a propojil bez imobilizéru. Pak jsem takovou černou kostku zalitou do silikonu s asi 12-ti drátama delaboroval a zjistil příčinu, stuďáky na relátkách v DSP který blokovaly zapalování.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Sorry za offtopic: Kvalita sa nezapre...

LADA-VANA ako casto sa sam zapina?
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Autoelektro
Příspěvky: 34
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Autoelektro »

Z těma alarmy se skodovka dost vyznamenala kazdy druhy zakaznik s poruchou na zapalovani nebo startu ma poruchu alarmu a ty převažné konči vypojenim nevim jestli to dělala firma Magnet Mareli ale nosi to na sobš napis meta a nejsou k tomu žadne manualy.
Vypada to jako by se ta firma za svuj výrobek styděla.
Jak psal mi-ro podobné zavady u všech,nebo upálene kontakty na relátkach co maji blokovat.
Kproblemu zkontrolavat čidla,jsou li v pořádku (dveřní a kapotové snimače kontakty) tak alarm ven !!!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“