Vypínání settopboxu Sencor SDB1066T

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Vypínání settopboxu Sencor SDB1066T

#1 Příspěvek od Hill »

Tak jsem si pořídil tento settopbox.
Hlavní důvod byl ten, že v něm lze nastavit propojení antény na výstup i ve stavu STD-BY.
A, samozřejmě, možnost nahrávání přes USB, ale to je teď vedlejší.

Problém je v jeho samočinném vypínání po zhruba 3 hodinách, během kterých nebylo stisknuté žádné tlačítko na DO - na připojeném TVP zobrazí dotaz, jestli se může za chvíli vypnout, nebo ne, a to bez ohledu na to, jestli funkce AUTO STANDBY je v menu zapnutá nebo vypnutá.
Předpokládám, že někdo máte s tímto modelem stejnou zkušenost, tak se ptám, jestli lze aktualizací firmware chybu opravit, případně, zda (a v tom případě jak) jste to řešili.

U nás to obtěžuje tím, že settopbox napájí aktivní anténu napětím 5V a digitální signál je prosmyčkovaný k jiným settopboxům, přičemž na televizích připojeným k nim se žádná hláška neobjevuje (logicky). Takže, když není zapnutá televize, které přímo dodává analogový signál předmětný settopbox, jednoduše ostatní bez varování ztratí signál, protože se o plánovaném vypnutí nemají šanci dovědět.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od proel64 »

Kontaktuj servis Fast CR,je to dovozca a ma aj servis a maju novy firmware,ktory toto odstrani,ak nie napis,skusim kontaktovat znameho ktory pracuje v FastPlus,je to dcera Fastu CR...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Díky, vyzkouším. Jestli to nepomůže, dojde na reklamaci.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli to nebude to nařízení EU při nepoužívání (ovlání např. s DO ) se automaticky vypne , šetříme elenergii . :D Mně to dělá di T22ka taky , a to jsem si myslel , že jsem to vypnul . :D

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “