Ktoré hroty do pájky?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Ktoré hroty do pájky?

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým.Prosím o radu.Mám spájkovačku SL 10.Kedže sa mi minuli hroty chcel som si ich objednať tu:http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sad ... lo&rozsah= Napríklad SR624.No zaskočila ma jedna informácia.U niektorých hrotov pre túto pájku je v ponuke napísané do MODRÉHO držiaku.Kedže som si spájkovačku kúpil na radio burze bez kompletného držiaku tak som si ho zakúpil celý nový.Farba na držiaku je žltá.Chcem sa teda opýtať skúsenejších.Je možné použiť hrot pre modrý držiak do držiaku žltého?Dopredu dakujem za odpoveď.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Mám ubastlenou pájecí stanici s perem k SL-20 a mám ten starší typ pera (žluté), novější (modré) mají hroty prakticky stejné, pouze jsou kratší.
Pokud se nepletu, tak SL-10, SL-20 a SL-30 mají shodné pero (jiná je jen elektronika).
Staré žluté pero má hrot o 10mm delší.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#3 Příspěvek od Alino »

To AmarokCZ.Ďakujem za odpoveď.Tak som pre zaujímavosť označil starý hrot o 1cm fixom.Priložil som ho k vyhrievacemu teliesku či nebude krátky.No a vypadá to tak že kratší hrot nebude zastrčený v teliesku celý.No a to by mohol byť problém.Tak že musím zháňat tie originálne dlhšie.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud máš hrot do žlutého pera, tak ho stačí zkrátit a měl by pak jít do toho modrého pera bez problémů.

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#5 Příspěvek od Alino »

Asi sme sa nerozumeli.Ja mám žlté pero a nemám doň hroty.Ty si spomínal že modré sú kratšie.Takže musím zhánať dlhšie.
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

Jo takhle, dlouhé hroty mají třeba v GME: http://www.gme.cz/vyhledavani/?q=730-149

Odpovědět

Zpět na „Poradna“