Otáčkoměr motorových vozidel, blokové schéma a popis

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
studanka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2011, 01:00

Otáčkoměr motorových vozidel, blokové schéma a popis

#1 Příspěvek od studanka »

zdravím, nutně bych potřeboval vytvořit blokové schéma a popsat jednotlivé bloky, kdyby se někdo nudil a chtělo by se mu do toho, strašně moc by mi pomohl.....za příp.odpověď děkuji.....
Přílohy
forum.JPG
(247.41 KiB) Staženo 261 x

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Tady snad není co řešit - blok tvarovače pulsu, blok integrace (f/U), blok A/D převodníku, blok referenčního napětí, blok displeje, blok regulace intenzity svícení a blok napájení, případně ještě blok přepínání rozsahů. Kreslit se mi to nechce. Proč to potřebujete? Chtějí to po vás ve škole?

Uživatelský avatar
studanka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od studanka »

ve škole budem mít obhajobu maturitního výrobku(otáčkoměr) a nejsem zrovna elektrotechnik a potřeboval bych o tom něco vědět.....kdybyste měl chvilku a namaloval to(stačí na papír a vyfotit) bylo by to super. Já se stím budu patlat den a myslím, že pro vás je to otázka na pět minut.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

A co se teda v té škole učíš,když nejsi elektrotechnik?Proč máš jako maturitní práci elektronický obvod?


no a s tímhle přístupem tu asi těžce narazíš:


mě se to nechce dělat, udělejte to někdo za mě,já už si odměnu shrábnu sám...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

třeba takto
Přílohy
blok sch .png
(9.33 KiB) Staženo 116 x
Naposledy upravil(a) breta1 dne 29 lis 2011, 15:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od xmurgi »

TO: dj_Paul
Mas kus pravdy, ale tento nestastnik je klasickym pripadom (obetou) sucasneho skolstva. Kazdy rodic by mal najradsej z potomka pravnika a potom aj potencialne sikovny technik konci na gymnaziu (nikto to nereguluje). Potom na odbornych skolach konci mozno 5% zanietencov a 95% ludi co k tomu nemaju vztah a potrebuju nejaku maturitu (jedno aku). Takychto ludi k prirodzenemu samostudiu problematiky samozrejme neprinutis, lebo nevedia premyslat, nemaju zaklady a su v pasci.
Tu mas potom vysledok, maturoval som pred 15 rokmi a uz vtedy to bolo citit, dnes je to uz zivelny problem. Na druhej strane je odborna zdatnost pedagogov, ked dostanes majstra na odborny vycvik, ktory ma sice titul pred menom aj za menom ale do spajkovacky vyraba slucku z hlinikoveho drotu hovori za vsetko.
Vobec by som sa potom necudoval, ze v jeho pripade by stacilo zbastlit popis uplne odveci, len aby vyzeral odborne a v pohode by mu to preslo, lebo vyucujuci tejto problematike z praktickej stranky veci aj tak nechape.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

xmurgi píše:TO: dj_Paul
Mas kus pravdy, ale tento nestastnik je klasickym pripadom (obetou) sucasneho skolstva. Kazdy rodic by mal najradsej z potomka pravnika a potom aj potencialne sikovny technik konci na gymnaziu (nikto to nereguluje).
Taky jsem skončil na gymnáziu a nadával jsem rodičům ještě hromadu let po maturitě. Dokonce jsem se několikrát chystal spálit maturitní vysvědčení, protože je pro mě symbolem nejhorších 4 let života a vlastně ani netuším, kde ho mám. Ale co se dá dělat. Na VUT FEI jsem dostal cenu děkana za diplomku, co měla (kromě praktické realizace) cca 25 stran textu (+ asi 8 stran na opičárny kolem). Rozhodně to nebylo za úplatek, ale za stručnost a věcnost a zřejmě byla jedna z mála, kterou si přečetli celou, protože tam nebyly citace 100 stran z katalogových listů.

Ovšem když už jsem z někoho tahal technické informace, tak "aktivně" - ne proto, abych nějak obhájil obkreslené schema, ale proto, že mě to zajímalo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
studanka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od studanka »

děkuji za to schéma....jinak na tu školu jsem šel v domnění, že ze mě bude programátor, nakonec se ukázalo, že elektrikář..:-/

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Ok,argumenty beru.Holt člověk asi nesmí moc přemýšlet...

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

Blokové schéma podobného otáčkoměru jsem kreslil pro jeden modul. Na stránce: http://www.georgeb.wz.cz/georgeb.htm sekce technika-dokumenty

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od breta1 »

Proč nedáš přímý odkaz?
zřejme jde o toto
http://www.georgeb.wz.cz/technika/dokum ... ebnice.pdf
ale tam žádané blokové schéma nevidím, třeba je to jinde??

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Asi proto , breto , že je to kousek vedle . http://www.georgeb.wz.cz/technika/dokum ... _modul.pdf :D

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od piitr »

studanka píše:děkuji za to schéma....jinak na tu školu jsem šel v domnění, že ze mě bude programátor, nakonec se ukázalo, že elektrikář..:-/
Pokud tě elektřina nezajímá, máš samozřejmě plné právo na ni kašlat. To je samozřejmě v pořádku. Pořád ale nevidím důvod, proč by za tebe měl dělat tvojí práci někdo jiný.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

studanka píše:programátor
Obvykle k tomu dochází, když se dotyčný nedokáže naučit programovat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Kurňa a já furt nwm , proč jsem i elektrikář ! :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Teorie“