Přehrávač videa

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

Přehrávač videa

#1 Příspěvek od PC01 »

Ahoj všem, hledám nějáký přehrávač na PC, na kterém by šly přehrávat ať už filmy nebo písničky různou rychlostí. Myslím jako pouštět zrychleně nebo zpomaleně. Nevíte o něčem takovém?
Měl sem Power DVD, ten to částečně sice umí, ale jednak jen po skocích (myslím 1,5x, 2x, 3x atd.) a ještě k tomu blbě, nebo nějak divně, protože když to pustím zrychleně tak se nezvýší tón. Což je divné. A ještě u těch vyšších rychlostí myslím vypínal zvuk.
Přitom na kazeťáku to šlo úplně normálně. Tam sem uvnitř našel jeden trimr, který to uměl, a vyvrtal sem nad ním dírku, a když sem ním otočil na jednu stranu tak jel magneťák rychleji a všechno přehrával zrychleně, když sem ním otočil na druhou stranu tak jel zpomaleně. Používal sem to hlavně nato, že když měl vybité baterky, tak začal chraptět, tak sem přidal rychlost a jel zas dobře.
Tak něco podobného bych potřeboval u přehrávače na PC. Nevíte který přehrávač to umí? aby se dalo posuvníkem měnit rychlost?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Netuším, k čemu to potřebuješ, ale na změnu rychlosti přehrávání hudby lze myslím použít program Audacity.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#3 Příspěvek od PC01 »

jo díky zkusím to.
Naco? Třeba protože mě se líbí rychlá hudba, a třeba některý písničky sou pomalý ale jinak dobrý... Třeba z toho jak zpívá Karel Gott se mě vždycky chtělo zvracet, ale když sem jakousi jeho písničku pustil v tom Power DVD 2x zrychleně tak sem zjistil že je to celkem dobrá hudba... a ještě když k tomu kámoš dodělal rytmus půllitrem do stolu tak to bylo celkem slušný techno... takže by se tak některá jinak neposlouchatelná hudba dala třeba vylepšit :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta "neposlouchatelnost" je silně relativní. Já, ač vyznavač skupin jako Arakain či Turbo si raději pustím Gotta než techno... Kámoš ať zkusí údery půllitrem do hlavy místo do stolu, bude to lepší...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#5 Příspěvek od fifiju »

Na hudbu skus AIMP. Má dlouhej eqalizer,a pod ním spoustu funkcí,a jednou z nich je i zrychlování - plynule regulovatelné.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

BPM Studio 4 Profi. Tím uděláš hudbu úplně ze všeho :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#7 Příspěvek od ohryzek36 »

Jestli používáš Winamp, tak se hodí DSP plugin PaceMaker - akorát je to (nejspíš) jenom na hudbu - videa jsem s tím nezkoušel, ale mám hodně starou verzi (1.32).

Mimochodem - já to používal hlavně ke zpomalování muziky - někdy člověk už fakt nechápe, co se tam vlatně hraje i při normálním tempu, a pak se to ještě naučit na kytaru... :twisted:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

No když šlo u kazeťáku přehrávání hardwarově zrychlit, proč se o to nepokusit i u digitálních formátů? Pro začátek bych zkusil přetaktovat procesor nebo použít harddisk s vyšší rychlostí otáčení ploten...

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od FRANSIMOR »

Audacity potvrzuji-ten nemá chybu.... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“