Tak jak vám jdou vánoční nákupy přes e-shopy?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak jak vám jdou vánoční nákupy přes e-shopy?

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už jste narazili na nějaký nepoctivý či nekomunikující e-shop?

Já už se s nima nemazlím, jak dva tři dny nereagují či se nějak kroutí, okamžitě stornuju a objednávám jinde. Zrovna teď jsem narazil na www.noto.cz , v 15:000 jim vyprší timeout (3 dny od objednávky nepřišlo nic kromě potvrzení přijetí, platit jsem chtěl předem, tak jsem čekal aspoň fakturu, dovolat se nedá).

http://obchody.heureka.cz/noto-cz/recenze/?f=2
http://www.zbozi.cz/hodnoceni-obchodu/1 ... dnoceni=20
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Dobře, včera v 11:00 jsem objednal, dnes v 10:00 to bylo doma :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když to vezmu v globálu, tak se snaží a fungují. Jen pořád zůstávají opičáci, co tvrdí, že mají zboží skladem a mají velký prd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Neřeším to tak složitě. Večer objednám, počkám na potvrzení, na druhý den ráno zavolám, ověřím kdy to přijde a podle toho jen potvrdím a čekám nebo stornuji a dál se nebavím. Je to stále jen obchod, čekárnu mají u nás v nemocnici u každého doktora.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Objednával jsem 4.12, přišlo potvrzení a další den email, že objednávka se připravuje. A připravovala se až do teď i přesto, že zboží bylo údajně skladem. Urgence nepomohly, zato pomohl email se stornováním objednávky. Najednou komunikovali a že prý to budu mít doma v pondělí. Napsal jsem jim, že pokud ne, nemám už zájem a jde jim to na jejich náklady zpátky. Kdyby to nebyly dost speciální věci pro ženu pod stromeček, dávno jsem se jim napsal ať si to strčí do :obscene:
Přitom minulá objednácka byla od nich doma za tři dni i s objednáním. :roll: Proto jsem k nim šel takříkajíc na jistotu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od milan222 »

ja moc neobjednavam prez net, ale nadobro jsedm zkončil s GME. ty cloveku posilaj misto klasiky SMD... nasral jsedm se kdyz mi prisli ted dve PIC16F628A v SMD. budu muset udelat redukci. to same s IR2153 apod.
pritom jim jeste trva nez to poslou, ceny maj premrstene a nejsou schopni informovat ze nemaj to co chci.
asi kvuli tomu neobjednavam na iternetu
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#7 Příspěvek od zenit »

ZdenekHQ:

platit jsem chtěl předem, tak jsem čekal aspoň fakturu, dovolat se nedá).


Pri dnešných podvodníkoch, by som nikdy a za žiadny tovar neplatil dopredu.
Tovar si nechám poslať buď na dobierku (tovar si skontrolujem na pošte pri okienku), alebo mi to prinesie kurier a skontrolujem to pred ním.
Nenakupujem ani tam, kde pýtajú číslo karty.
Zatiaľ som s nákupmi v e-shope spokojný. Nakupujem aj v českých aj v slovenských shopoch.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je sice hezký, ale to bych se ujezdil k bankomatu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od GeorgeB »

Taky vesměs spokojenost. U (pro mě) neznámých eshopech raději na dobírku. Po dobré zkušenosti třeba platba předem. Co mě mile překvapilo tento týden bylo vyřízení objednávky nějakého nářadí do autodílny. V úterý v 10:00 objednáno a ve středu to přivezl kurýr po obědě. Další nářadí jsem třeba objednával v eshopu a vyzvedl na prodejně v místě bydliště, takže za internetvý ceny a bez dopravy. Je fakt,že pak měli trochu bordel v objednávce, protože v eshopu není možno zaškrtnout osobní odběr(přestože to v na webu uvádějí jako možnost), tak jsem do poznámky napsal osobní vyzvednutí. Přesto mi za 20dní přišlo oznámení na mail, že zásilka byla expedována a předána přepravní společnosti. :lol:
Jinde mi jednou zas udělali špatný součet, provedl jsem platbu a druhý den mi volali, že se omlouvají že mám doplatit. To pro mě nebyl problém, ale zásilku měli připravenou a nechtěli jí hned odeslat. Spravilo to zaslání potvrzení o doplatku a zboží opět přišlo včas.
Je to vše o lidech.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od AmarokCZ »

Platím vše dobírkou, takže si na nic nemohu stěžovat.
Jediné, co mě naprosto maximálně sere je to, že mnoho obchodů odstupuje od spolupráce s ČP a místo toho využívá sračky jako PPL, atd. :zly:
Co se týče zmiňovaného GME, tak pobočka v Brně je šílená brzda. Objednávky kurýrem jedině z Prahy.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od GeorgeB »

AmarokCZ píše:mnoho obchodů odstupuje od spolupráce s ČP a místo toho využívá sračky jako PPL, atd. :zly:
To by asi bylo na další debatu, u kurýra záleží podle mě na řidiči a jeho ochotě. Ale ani ČP není ideální. Nejedná-li se o obchodní balík, tak je priorita balíku někde naspod.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#12 Příspěvek od bastlir40 »

AmarokCZ píše:Jediné, co mě naprosto maximálně sere je to, že mnoho obchodů odstupuje od spolupráce s ČP a místo toho využívá sračky jako PPL, atd. :zly:
Možná to bude o spolehlivosti. Já osobně také poštu nemám rád a vyhledávám raději dovoz PPL apod. Ty to dovezou druhý den a bez problémů. Pošta funguje podle toho,jak má zrovna náladu. Mě šel balíček poštou ze 130km dálky den a z města 15km daleko odemne šel 14 dnů. Do dneška jsem nepochopil,proč mají na autě "Dnes podáte,zítra dodáme". Málo kdy se tak stane. :(

GeorgeB mě předběhl :)
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#13 Příspěvek od fifiju »

a četls ten nápis dobře? nebylo tam napsáno: "dnes podáte-zítra hledáte? Taky si myslím,že je to hlavně o lidech,takže je to jak kdy,jak kde...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od fero7 »

(Ja viem nikto nie je zvedavy na moj nazor.)
Objednaval som pre tyzdnom naradie (stranka CZ+SK). Vsetko bolo skladom. Dnes som sa informoval na stav objednavky. Vraj je zabalena (nieco sice uz chyba) a o tyzden 23.12 by mi mala byt dorucena.
Alebo nieco vodarenske strankla www......sk (stranka po SK, sidlo mimo SR) cena na stranke 4,60Eur.
Ziadal som cenovu ponuku pre 50ks, ponuknuta cena (na fakture) 4,6453Eur. (+ doprava 13Eur) Tak som to zrusil,.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já celkem s přepravníma společnostma problémy nemám. Většinu z nich jsem už vyléčil z podvodů a lenosti.

Když mě ženská z PPL zavolá zoufalým hlasem, že se ke mě bojí jet, protože je náledí a není to posypaný, vždycky se to nějak vyřeší. Když napíše nezastižen a nepřijede, nestačí se divit, co se začne dít...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“