Poslední modré A Radio

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Poslední modré A Radio

#1 Příspěvek od mi-ro »

Tak jsem si dnes skoupil modrý "amaro". Pravda, poslední roky už není co bývalo, někdy mám pocit, že vydavatel "vaří z vody" ale někdy se tam objevilo něco zajímavýho. V čísle 6/2011 jsem se ale dočetl, že toto číslo je poslední. Úplně poslední. Kromě dalších důvodů vydavatel zdůvodňuje, cituji výňatek: "Důvodem ukončení vydávání je nezájem především mladých lidí o elektroniku a techniku vůbec. Dnes je pro ně bohužel atraktivnější být managerem nebo sociologem-ach jo." No coment. :cry:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od FRANSIMOR »

To ani nevím.Já myslel že jediná změna je v tom,že spojují červené a modré v jedno jako měsíčník....

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od FRANSIMOR »

Aha to vlastně to nad čím podiven.No ale to hlasaly uz v kvetnu,že to tak bude,že to spojí....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

FRANSIMOR píše:Aha to vlastně to nad čím podiven. ...
Ty se divíš mému příspěvku tady - já se zase "podivuji" této tvé větě 8O :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Mi-ro:
Ani se nedivím. Stačí se dívat kolem sebe. Je to obraz doby. Média šíří bezduchou zábavu.
Podstatný je to, že seš "cool", když máš (doplň co chceš), když piješ (taktéž doplň co chceš). Dnes se asi nenosí něco umět udělat, ale spíš okecat. Výroba se přesunula mimo "západní svět" do Asie. Když se podívám na poslední ročníky třebas Amara, tak jsou to:
- buď návody, či plánky, které tu již byly, a to ještě buď styl "blikač pro dvě LED", nebo občas zřejmě někde najdou nějaký zajímavý schéma z dob dávno minulých.

(Mám v pdf archív od roku 1952 až do posavaď - poslední ročníky jsou staženy)

-Nebo vysoce profesionální konstrukce zveřejňované za účelem výdělku autora (naprogramovaný procesor pošlu za...), ještě rozsekaných do několika čísel, aby vydavatel z toho taky něco měl.
Proč by to autor nedělal, když může a vydavatel taky.
Rozhodně jsem zvědav, jak dlouho vydrží alespoň to Amáro. Pokud bude taková tendence, jaká je, tak zanikne brzy i to.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

Amaro se šíří hlavně přes internet, takže jim utíkají zisky.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#7 Příspěvek od jirkati »

Je to dnes s příspěvky do odborných časopisů těžké. Autoři si už pouhého jména v záhlaví článku necení, chtějí spíše autorské honoráře. A dokonce se mi před časem stalo, že mně jeden kolega v oboru vytknul, že jsem napsal pro časopis o svařování serii článků zadarmo. Prý tím kazím konkurenční prostředí a vydavatel té tiskoviny jim nechce zvýšit honoráře, se kterými už počítali.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Ať je to jak chce, stejně to bastlení mělo svoje kouzlo. Dneska není problém koupit celej mix-pult za 2 tisíce ale já mám větší radost ze samotnýho předzesilovače pro dynamiku, kterej si slepím jen tak pro radost a zkouším, jestli bude víc šumět KC 507 nebo KC 509 :D Kdo ví, ten mi rozumí. Ale to je evoluce, to prostě nese doba a jak již řekl génius, nemusí se nám to líbit, nemusíme s tím souhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme udělat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Davidus píše:Amaro se šíří hlavně přes internet, takže jim utíkají zisky.
To je pravda, zase na druhou stranu si kladu otázku:
Stojí ten obsah za to?

DVD amatérkých rádií od roku 1952 po tuším 1990 (teď jej nemám při ruce) mám originál.

Ještě mám "Urob si sám" od doby jeho vzniku až (asi) do 90-tých let. Taky se tam občas dá nejít zajímavý schéma..
Je hooodně věcí, co mě na současným amáru vadí. Jendou z nich je to, že se snaží obsáhnout pole ,který patří jiným plátkům (computerworld třeba), Kolikrát to nemá ani vstah k původní náplni časopisu.

Klikrát tam byl třeba návod na DRM přijímač, nebo SDR?, nebo třeba pro "bastlíře" SSB demodulátor na starou WEFku, Rigu, nebo jiný krátkovlnný rádio dnes již pohozenýho někde ve sklepě? - Sám jsem si dobastlil něco podobnýho do Roadstaru, kterej má dokonce vytaženou AM mefu na konektor..

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od CZJKP1 »

Já vím, že spojovaly praktickou elektroniku s červeným AR..

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

A ja som si chcel dat predplatne.... tak si dam uz len na jedno.
Nemoze niekto prosim ofotit ten clanok "na rozloucenou"? Dakujem

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od FRANSIMOR »

Ty kokun-nemyslel ve zlem.to nikoli.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od CZJKP1 »

Poslední dobou nemam na AR moc času, ale něco chystám, tak se nechte překvapit (pokud to klapne)!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Když už citujete génia, tak prosím přesně - MŮŽEME S TÍM NESOUHLASIT...
jinak šťastný a veselý :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

zdenoeddie píše:...
Nemoze niekto prosim ofotit ten clanok "na rozloucenou"? Dakujem
Zejtra to hodím na skener, Stačí?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“