Politá klávesnice v noťasu, jak vyčistit?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

Politá klávesnice v noťasu, jak vyčistit?

#1 Příspěvek od pavel16 »

Hezké vánoce všem.Včera mi známá donesla noťas politý pivem.Vypadá to,že to odnesla jen klávesnice a otázka zní,jak ji vyčistit?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ak je to velmi poliate, tak vymyt vodou (pripadne pouzit saponat) a potom velmi dlho susit ventilatorom, najlepsie teplym vzduchom (ale nie velmi, aby si nic neroztavil). Ked ostane vlhkost medzi foliami, tak odniju spoje a je to na vymenu.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#3 Příspěvek od Vojta7 »

Určitě neriskuj a odnes/pošli celý počítač do servisu. I když to tak možná nevypadá, může být politá i základní deska. Pivo je vodivé, takže může způsobit elektrolýzu součástek a pak je to na výměnu celé desky :?
Podívej se třeba sem.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#4 Příspěvek od pavel16 »

Nebude líp místo jarové vody tu klávesnici namočit do isopropylalkoholu ?

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Pokud je ten NTB starší tak bývá zvykem značkového servisu navrhnout takovou opravu že je to nerentabilní, většinou výměna MB Pokud je to nové v záruce, stejně oprava v servisu bude placená , zatekliny technik pozná. Já to řeším tak, že pokud je to starší NTB tak ho rozeberu ,vyndám desku umeju ve vodě nechám vyschnout a pak se vidí. Pivo by mělo jít horší je Cola a některé "přírodní a zdravé" džusy. Mlíko sicesmrdí ale umejt jde. Klavesnice se perou blbě , ale taky se toněkdy povede.A chce to udělat co nejrychleji.Isopropyl myslím usazeniny a zaschliny blbě rozpouští.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, zvysky potravin izopropanol a lieh rozpusta zle. Najlepsie su asi sliny, ale na celu klavesnicu ich akosi clovek nema dost :D Takze najprv voda a potom pripadne aj ten izopropanol. Uz som umyval celu zakladnu dosku (od mlieka) v umyvadle. Notebook dodnes funguje.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od pavel16 »

Dík za rady.Klávesnice se už koupe v jarové vodě a potom ji dám na topení tak na týden.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Gringo_Joe »

po tydnu ta klavesnice uz muze mit uplne jiny tvar, opatrne!

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mourek »

Mlíko škodí nejmíň jak říkám akorát ten notas hodně smrděl.Jinak pozor na ohřátí té klávesnice aby se nepoškodila folie myslím že 48 hodin by mohlo stačit.A dál to neproteklo?? Dostal jsem jednou na stůl notas do kterého vylili nějakou limonádu , odnesli to do servisu na záruku, po vrácení s cenou přes 10 tisíc to nechali ležet, pak to přinesli cca po 6 týdnech a některé polovodiče měly zelené nožičky a některé nožičky nebyly vůbec

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od xxxe »

Já si myslím že si tu klávesnici usmrtíš.Uvnitř ti zoxidují spoje mezi folii (přehnijí) a je to na vyhazov a nebo piplačka s vodivím lakem který stejně bude na měsíc nebo dva.Rovnou se raději mrkni po aukru po jiné klávce.Zas taková darda to není za použitou a majitel si dá příště většího majzla u notase.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#11 Příspěvek od petr_ »

Jedině rozebrat - kompletně vicvakat klávesy, vyndat fólie a vyčistit a nechat uschnout zvlášť. Pěkná piplačka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

A staci jeden klaves zlomit a je to na vyhodenie...

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#13 Příspěvek od medulin »

Klávesnici v notebooku jsem umyl ve vodě kartáčem a tekutým mýdlem. První den jsem ji sušil na sluníčku a večer jsem ji dal zpět do notebooku, druhý den už fungovali některé klávesy a od třetího dne po umytí už funguje vše. Na notebooku jsem pracoval pomocí externí klávesnice a občas zkusil jestli už celá funguje i ta interní. Teplo z notebooku mezitím klávesnici vysušilo :wink:
Někdy zoxidují ty grafitové kontakty kterými jsou ukončeny ty vodivé cesty na fólii a zasouvají se do konektoru v základní desce, ty jsem musel suchou vatou trošku přeleštit.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Vyčisti i ty folie něčím.. Třeba vodkou :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Lukas-Peca »

Vodkou by tomu fakt pomohl, ale leda na smeťák, protože je v ní cukr...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“