LCD Samsung LE26R32B, nejde obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

LCD Samsung LE26R32B, nejde obraz

#1 Příspěvek od bitak »

Dobrý den. Prosím Vás o radu ohledně výše uvedeného typu televizoru. Do nedávna se závada projevovala takto: Po zapnutí zvuk normálě naskočil, ale obraz se objevil až cca po 20minutách. Teď zvuk běží stále bez problémů, ale obraz nenaskočí. Co bych měl zkontrolovat, popřípdě na co se zaměřit? Předem děkuji za jakoukoliv pomoc

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#2 Příspěvek od Vydricak »

Mal si vyhladat opravara, ked zacal obraz blbnut a nie az teraz, ked uz obraz vobec nejde.

Nedokazem pochopit, preco niektori ludia nechaju telku trapit dovtedy az ked nejde vobec. Ved ked vidim, ze nieco nie je v poriadku tak preto nieco robim, aby nakoniec oprava nebola este drahsia.

Pre zaciatok to rozober a skontroluj zdroj - kondenzatory(C aj ESR) a studene spoje.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Ja by som, po tom jeho zadaní problému, radil, nech to radšej ani nerozoberá.... :wink:

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#4 Příspěvek od shleha »

Máš na výber: zdroj,panel,signálová doska.
Naposledy upravil(a) shleha dne 28 pro 2011, 14:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Dej to do servisu, tam si s tím poradí. Kdybys to tam dal hned, mohlo to být výrazně levnější.

shleha: když tomu nerozumíš, tak neraď a ještě k tomu takové blbosti.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Protože ví, že oprava bude drahá, tak radši počká, až bude ještě dražší. Dělá se to tak ve školách, v zaměstnání, na úřadech, tak proč ne doma...

V prvním servisu mu řeknou, že to opravit nejde, ve druhém mu budou tvrdit, že je to panelem, ve třetím ho okradou a jestli nakonec najde někoho, kdo to opraví, tak oprava bude stát víc, než je výrobní cena toho krámu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od bitak »

Pánové. (zejména Habesan, Mysteri a vám podobní). Vidím, že namísto rady a pomoci jste se rozhodli jen kritizovat a házet klacky pod nohy. Ne všichni jsou tak dobří(?) a zkušení jako vy, ale to si asi neuvědomujete. Na co někomu radit a pomáhat, aby se také zdokonalil. To je lepší ho tu zesměšnit. Potom se ale tohle fórum míjí účelem. O víkendu zkusím přeměřit kondenzátory na ESR a pak si rozmyslím, jestli sem napíšu výsledek a poprosím o další radu. Všem, kdo se mi pokusí pomoct a poradit předem děkuji.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Tenhle styl znám, kdo napíše to, co jsi teď napsal ty, o dva příspěvky později někoho pošle do některého otvoru.
Ne, že bych ti nechtěl pomoct, jen už jsem mnohokrát radil lidem, kteří opravu nakonec nikam nedovedli.

1) Zjisti, jestli funguje podsvícení. V ostatečně temné místnosti je poznat pouhým okem, že ta černá je lehce našedlá. Někdo používá jemný poklep na plochu panelu, stlačené krystaly propustí víc světla. Po sejmutí zadního krytu by měla být na panelu vidět místa, kde podsvícení prosvítá dozadu. Někdy jsou vidět skrz chadící mřížky i bez sejmutí krytu.

2) Zjisti si chassis té telky a pokus se sehnat schéma nebo servisní manuál. Pokud možno jinou metodou než založením nového vlákna. Např.: Google, ElektroTanya.com, eServiceInfo.com, Monitor.ru...

3) Když už budeš mít alespoň představu, kde má být jaké napětí, změř ta na která máš vhodný voltmetr. Vyhni se vysokému, a s nízkým pracuj jen dle výše tvé kvalifikace.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od fero7 »

Ako pisal Habesan, ale predsa inak.
Najprv skus zistit, ci NAOZAJ nejde obraz. Je mozne, ze obraz ide, ale NIE JE HO VIDIET. Skus na panel zasvietit z predu a zo strany, mozno nejake naznaky obrazu spozorujes.

Uživatelský avatar
Petr-HK
Příspěvky: 22
Registrován: 18 pro 2011, 01:00

#10 Příspěvek od Petr-HK »

Ahoj, tady máš odkaz na ten manuál: http://elektrotanya.com/samsung_le23,26 ... nload.html
Jinak s tím přístupem některých souhlasím, ale někdo i poradí, ale většinou přes SZ nebo tak :-)

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od bitak »

Dobrý den. Tak jsem proměřil elyty na ESR. Vše bylo v pořádku, jen u dvou kusů byl ESR nižší, než by měl být. ( používal jsem ESRmetr z www.strasil.cz). Mohlo by to způsobovat nefunkčnost tv?. Zkusil jsem ji pak zapnout ( bez anteny) a na obrazovce se objevily vodorovné šedobílé pruhy, které cca po 20 sekundách zmizely a obrazovka zbělala. Na co bych se měl dále zaměřit??? Všem předem děkuji za poskytnuté rady.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Především je potřeba změřit napětí zdrojů, často bývá u propojovácích konektrorů i hodnota napětí, nebo hledat schema. Pokud jede zdroj špatně a dává vyšší napětí, každým dalším zapnutím zkoušíš, co vydrží uPC nebo paměti. Nebo už co vydržely... pak sorry. Pochopitelně základy činnosti zdrojů musíš ovládat, pokud ne tak opět sorry.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

bitak píše:Tak jsem proměřil elyty na ESR. Vše bylo v pořádku, jen u dvou kusů byl ESR nižší, než by měl být. ( používal jsem ESRmetr z www.strasil.cz). ...
Tak jako tu dáváš odkazy, tak i zřejmě opravuješ - zkoušel sis ho vůbec otevřít? :cry:
Výmluvy typu: píšu rychle; nemám čas; apod. - neberu! :evil:

A neměl tu být, tak náhodou, přímý odkaz?
A že by nižší ESR ("než by měl být") bylo na závadu? :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Údajně existují aplikace pro které je ESR keramických kondenzátorů příliš nízký.
Blížíme se ke šrapnelu...

Ten servisní manuál má Samsung zpracovanej docela pěkně, líp než jiné značky, až na pár chyb. V sekci 8-3 máš popsaná napájecí napětí a význam signálových pinů na konektorech, přeměř je všechny.
Když už ten panel svítil, tak to možná nebude problém s podsvícením.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od bitak »

to KOKUN: Uznávám, moje chyba. Opravdu jsem si odkaz neověřil. Správně tam má být zajic.cz a ne strasil.cz. .
Proměřil jsem napětí všech zdrojů. Liší se jen o cca 0.2V. Mohlo by to mít vliv na funkci? Co bych měl dále zkontrolovat? Předem děkuji za ochotu a pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“