Whirpool AWE9723, zalomený šroub v ose bubnu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kajmid
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

Whirpool AWE9723, zalomený šroub v ose bubnu

#1 Příspěvek od kajmid »

Dobrý den, poprosím touto cestou o radu.
Při ždímání se ulomila hlava šroubu držící hnací kolo, na kterém je nasazen řemen a hnací kolo spolu s řemenem spadlo. Tělo šroubu zůstalo v ose (viz. foto). Lze sehnat novou osu a kolik asi stojí? Pokud ano, jakým způsobem se osa vyměňuje? Podle toho co vidím, když pračku odstrojím, tak mám pocit, že ji budu muset rozebrat snad celou.
Předem děkuji za reakce.
Přílohy
IMG_7874.JPG
(164.37 KiB) Staženo 143 x
IMG_7873.JPG
(276.58 KiB) Staženo 167 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Dá se koupit kříž bubnu ale rozebrat se to musí komplet.Nebo šroub odvrtat a udělat závit ale to ti takhle půjde stejně dost těžko udělat.

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od hosab »

Pokud není hřídel kalená není problém odvrtat,vyříznout nový závit o stupeň větší. S kalenou už vznikne problém pokud se nepodaří zbytek šroubu "vytočit" levým závitníkem a nebo podobným nástrojem.
Naposledy upravil(a) hosab dne 27 pro 2011, 19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Je tam hodně "zapasovaný" někdy jde jemným klepaním ostrým sekáčem za hranku pootočit a pak vykroutit. Někdy se nařízne pilkou aby byla v něm drážka a pak šroubovákem jde vykroutit. pak jsou vytahováky. navrtáš ho menším průměrem a do něl zakroutiš vytahovák - on se zakroucí proti smru takže vlastně vykroucíš původní šroub. Nebo pak odvrtat.
Není to nic nereálného vše je o vybavení. Demontovat kříž by se mi fakt nechtělo.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Sežeň/vypůjč si vytahováky zalomených štroubů. Navrtej do zalomeného šroubu odpovídající díru, natoč vytahovák, zaber vratidlem (hřídel podrž nasazenou řemenicí a když se zadaří tak :aplause:

rezis mne předběhl

Edit: Při šikovném odvrtání pěkně ve středu šroubu vrtákem jen o nějakou desetinku menším než "malý" průměr závitu šroubu, lze potom závitníkem při troše opatrnosti původní závit vyčistit a opravit. Není třeba řezat závit větší.
Naposledy upravil(a) Eleman dne 27 pro 2011, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Eleman píše:rezis mne předběhl..
No mě taky... :)

kajmid: než to zkusíš, doporučil bych napřed nakydlit brzdovkou nebo MD sprejem na noc. A pozor, pokud se ti tam ten "levák" utrhne, už ho nevyvrtáš..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od passion »

"wirpulky" v tých modeloch sú na toto veľmi náchylné. Obecne mám skúsenosti, že pri podobnej poruche pomôže len nový(iný) bubon. Usadzuje sa tam prášok a časom celý odliaty blok uloženia bubna nahnije a ostane nepoškodený len nerez. Rozober aj vaňu bubnu nech zistíš, v akom stave to je. Pri odstreďovaní to na tom odhnitom mieste povolí. Prenitovať nové uloženie robí problémy s vystredením a vyvážením. Skús od niekoho čo mu odišlo niečo iné na podobnej pračke zohnať druhý zachovalý bubon. Úplne nový sa kupovať asi neoplatí. Pýtajú zaň v servise cez 100€. Pokiaľ však je len zalomená skrutka, tak do toho.
Mne sa to ulomilo tu:
Přílohy
wh1.jpg
(86.93 KiB) Staženo 102 x
wh2.jpg
(96.85 KiB) Staženo 89 x
wh3.jpg
(98.62 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud jsi ten šroub ukroutil s tím , že je zarezlý či zalepený závit , nemáš a zvláště vytahovákem šanci ho ven dostat . Protože jak zbereš , tak se zeslabená stěna toho utrženého závitu roztáhne do stran a je definitiva . Pokud se po zkoušce sekáčem nepootočí , tak zablokuj buben a vrtej . Nemáš co pokazit , když nebude šroub úplně kolmý a ve středu neva , je jen pojišťovací . :D

Uživatelský avatar
kajmid
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#9 Příspěvek od kajmid »

To: BOBOBO
Šroub se ulomil sám od sebe. Neměl jsem důvod s ním kroutit. Pračka slouží 6-tým rokem a stále vypadá celkem dobře. Už jsem sehnal potřebný nářadí (malé vrtáky, vytahováky, atd). Zítra se na to vrhnu.
Díky všem za rady. Opět jsem utrpěl trošku víc vzdělání z jiného oboru... :-)

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#10 Příspěvek od mikollar »

nam sa tak isto ulomil, ked sme ho skusali vybrat vytahovakom tak ten to neprezil a zostal v srube a kvoli tomu to uz neslo ani odvrtat a menili sme cele to uchytenie.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

:D

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#12 Příspěvek od doktor365 »

pokud tam je kříž tak je to dost drahé cca 1000 kč,příruba stojí polovinu

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#13 Příspěvek od MiracleSky »

Zdravím, čeká mne oprava LG, také ulomený šroub, pokud to nepůjde vyvrtat, zavařím na hřídel podložku, jen trochu, aby to šlo odbrousit při případné výměně ložisek. Řemenice je plastová, je to u těch LG pěkně ošizené, motory mají vinutí z AL, hrůza, co ti Ťamani ( Made in PRC) pouštějí do světa. Nějaká Ádova Uhnije prý bude vyžadovat po výrobcích elektroniky kvalitní součástky spotřebičů a rozebíratelné obaly, to chci vidět, ta tlama draka už toho nakecala....
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Číňan dodá to , co mu bílá kradoucí papula v tržním hospodářství zaplatila . Když zaplatí , dostane i modul na Měsíc .

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od kodl1 »

Jestli je to zalepené závitovým lepidlem tak to nahřej a pak zkus ten vytahovák.
Když to nepůjde tak odvrtat a nový závit, moc namáhané to není tak bych se toho nebál.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“