Vyčtení zamčeného MCU

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#1 Příspěvek od Maskot »

Az doposlouchas hudbu venuj se opet tematu cteni zamcenych MCU.Na to jsi nejak pozapomel a dost lidi by zajimalo jak na to.
P.S. Dodan odkaz na toto tema plus citace...Vše se dá, jen musíš dát i více info - třeba jaký sokl: DIL, PPGA...
Naposledy upravil(a) Maskot dne 14 led 2012, 20:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#2 Příspěvek od tomasjedno »

Andrea píše:Samochvála smrdí, když je jí moc.
To se ti to mluví, když samochválu nepotřebuješ, protože máš chvály dostatek.
(což neber jako kritiku, ale jako výraz obdivu :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Kdo mě chválí za něco, co si tu bastlím pro sebe?

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#4 Příspěvek od jarda »

Jsem tu chvilku, pár dní, o zamčených MCU ani netuším, a tvořím. Amatéři běžně vyměňují zkušenosti a konstrukce gratis. Nepotřebuji nic. Nevidím v tom nic složitého. Prostě jen běžné hobby.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

Andrea píše:Kdo mě chválí za něco, co si tu bastlím pro sebe?
Když se tím pochlubíš, a bude to stát za to, pochválena budeš :beer:

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#6 Příspěvek od jarda »

Maskot - zjevně jde o programátor PIC v jiné témě, stažení programu a okopírování.Takže potom programátor s dotyčným soklem, nebo za chodu, nevím - co máš. A ty jsi chtěl někoho, kdo to udělá, já to nemám, a orientačně vím, co je k tomu třeba. Takže podle soklu programátor, a chceš službu, chápu to dobře? Zatím to nemám, a PIC SMD mám spoustu, takže se do toho pustím, časem. Mám jen na EEPROM DIL. Starší. PREPROM 02. Na RS232. I Atmely.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenda_KL »

Od čeho by tam to zamykaní bylo, kdyby se dalo obejít?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

jarda píše:...zjevně jde o programátor PIC v jiné témě, stažení programu a okopírování.Takže potom programátor s dotyčným soklem, nebo za chodu.... ... PIC SMD mám spoustu, takže se do toho pustím, časem. ...
Zjevne je jen to, ze pises a radis v necem o cem nemas ani tuseni. Ve vlakne o
kavovaru jsi radil ted citace...Jen tak mimochodem - proč do toho vrtáš, když tomu nerozumíš?...Drz se toho.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#9 Příspěvek od weed_smoker »

Zkusil bych hledat fráze " 'vyrobce_MCU' code protection hack" " 'vyrobce_MCU' CP hack" " 'vyrobce_MCU' memory unlock" " 'vyrobce_MCU' program memory unlock" apod.
Někdo to už určitě řešil,protože pokud výrobce zařízení zanikne,nejdou za nějakou dobu ty MCU/SW oficiálně sehnat a všechna zařízení od té firmy by se stala neopravitelnými v případě poškození MCU.Nejvíc se to projevuje u řídících panelů praček,kde řídící jednotka postrádá galv. oddělení výstupů (pin MCU budí přímo triak na 230V a smrt triaku znamená obvykle i smrt MCU nebo minimálně toho výstupního pinu) a po závadě čerpadla/tělesa/motoru... vlítne síť do 5V části a pomůže jen přečtení SW z dobrého panelu spolu s výměnou mrtvých součástek(pokud teda ten panel neshořel úplně).
Je přece blbost kvůli tělesu/čerpadlu za pár stovek vyhodit řídící panel/celou pračku za x tisíc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A kto sa s tym bude srat? Jedine ten, kto z toho bude mat zisk, tzn. vyrobca nejakych kopii nejakeho zariadenia. Kvoli jednej doske do pracky za par korun to nikto robit nebude... To uz je jednoduchsie si zobrat jednu funkcnu dosku, na vstupy a vystupy procesora pripojit analyzer, cele to zaznamenat a podla toho napisat novy program.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“