D-Link DI-624 rev. D - dump flash, EEPROM pre radio

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

D-Link DI-624 rev. D - dump flash, EEPROM pre radio

#1 Příspěvek od rnbw »

Nemate niekto wifi router D-Link DI-624 rev. D? Mam tu jeden, co prisiel so zmazanym firmwarom. Firmware sa mi tam podarilo dat, aj MAC adresu zmenit, takze to zije. Lenze nejde wifi. Sucastou firmware ma byt aj obsah EEPROM pre wifi cast - tu nemam a neviem nikde zohnat.

Takze zhanam bud dump celej flash (2MB, robi sa to blbo - treba ju vybrat a citat SPI programatorom). Alebo sa da cez TFTP vytiahnut samotna EEPROM (subor ar5eepo.dat) a MAC adresa (ar5maco.dat) - tieto dva subory by mi pomohli.

Dakujem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Alebo moze byt aj WBR-2310 rev. A, malo by to byt rovnake.

Uživatelský avatar
Electric-Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od Electric-Zero »

Zkus mrknout sem -> ftp://ftp.dlink.it/Products/DSL/@archiv ... /Firmware/

Pokud to nebude ono, tak je lepší hledat spíše firmware na DSL-604T, dostaneš více relevantních výsledků. I samotné OpenWRT na to odkazuje http://wiki.openwrt.org/inbox/dsl-g624t

Co vím z těhle hraček, tak by to měl být sektor MTD3, čili posledních 64kB na Flash. Já ti přímo nepomůžu, jelikož mám 584T (jak na potvoru)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Dik, ale to mi nepomoze. Mam tam Atheros AR2316A (SoC s integrovanou wifi). DSL-G264T ma TI AR7 a k tomu byva mini-PCI wifi karta TI ACX100.

Uživatelský avatar
Electric-Zero
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od Electric-Zero »

Sakryš, jsem přehlédnul že to je DI a ne DSL :D No měl jsem stejný úspěch jako ty, nenašel jsem absolutně nic co by byl originální binární soubor větší než 1MB nebo soubory, které hledáš. Jediné co jsem našel bylo několik fór, kde tam cpali OpenWRT tím, že přehodili 2MB SPI Flash za 4MB.
Ještě tu je jedna věc, kde by ty soubory co hledáš (ar5eepo.dat, ar5maco.dat) mohly být: ftp://ftp.dlink.co.uk/GPL jsou to uvolněné zdrojové kódy, je tam i DI624 nejspíše E revize.
...
Tak jsem to schválně stáhnul. Jsou tam tuny věcí, ale tyhle dva soubory opravdu ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tie zdrojaky pre reviziu E som nasiel tiez. Niekomu sa podarilo dokonca openwrt narvat do rev. D, ale s velkou davkou usilia. A hlavne mal povodny obsah flash, takze aj s tou EEPROM.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Uz som to vyriesil - nahodou som nasiel inzerat na rovnaky router, tak som ho hned kupil a skopiroval. Vecer sem dam cely dump.

[edit]
Tak dump je tu: http://www.rainbow-software.org/linux_f ... l_dump.zip

Pred pouzitim treba zmenit MAC adresu na offsete 0x40 (je tam 00 11 22 33 44 55) - treba zadat MAC adresu zo stitka znizenu o 1! Tato adresa sa totiz pouzije pre LAN a WLAN, adresa WAN bude o 1 zvysena - a ta ma sediet so stitkom.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“