Jak na pojistné kroužky magnetofonů Tesla?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

Jak na pojistné kroužky magnetofonů Tesla?

#1 Příspěvek od majpa »

Zdravím,

mám doma pár kotoučových magnetofonů Tesla a v nich je plno pojistných kroužků viz obrázek, které jsou na čepech, hřídelích, apod.

Jelikož musím vyměnit pár mechanických dílů, musím ty podložky z hřídelí sundat, ale přitom jsem narazil. Obyčejnými segerovymi kleštěmi to nejde, protože se musí hodně zatlačit, aby se koužek rozevřel a pokaždé si ohnu pacičky na kleštích.

Zatímmco segerová pojistka zapadá do drážky určené pro pojistku, tady ta podložka se jen nasune na hřídel a drží festovně, že to ani šroubovákem nelze vypáčit.

Jsou na tento typ kroužku nějaké speciální kleště? Budu moc rád za radu, tip, kde to koupit, apod.. Už jsem objel pár obchodů, ale nepomohli mi. Potřebuju kleště na kroužky o průměru 3,4,5,6mm

Obrázek
[/img]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

No na každý rozměr si nabrousíš šroubovák aby po jeho zastrčení mezi "ouška" ten pojistný kroužek roztáhl (někdy se hodí i přímo šroubováky , které máš v šuplíku - náhodně , máš kliku ) . Hodí se potom i pro montáž . Dáš kroužek na prkénko , zatlačíš šroubovák a nasuneš na hřídelku . Demontáž tak , že nerazíš šroubovák a otáčivým pohybem okolo hřídelky sundáš .

Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od majpa »

>BOBOBO

Díky za tip.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Nůžky
Přílohy
segriho nůžky.jpg
A nebo můžeš použít takzvané "Segriho nůžky"
(25.14 KiB) Staženo 125 x

Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od majpa »

> Vogon

teď na to koukám podruhé. To jsou obyčejné nůžky na manikuru, kde sis nahoře udělal ty 2 drážky?

Nebo je to přímo nějaký produkt, co se dá koupit?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Běžná česká domácnost:
"...neviděl jsi někde moje nůžky na manikůru??"
"...neviděl." :wink:

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od FRANSIMOR »

Jen na okraj toto sou takzvané SEGEROVY KROUŽKY.po česky segerovky... :wink:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

To nikdo neznáte kleště na segrovky ?

Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od majpa »

> Fransimor

Já měl vždy za to, že tohle jsou segerovky. Pro ně je vždy na hřídeli speciální drážka, do které zapadnou a lze je velmi lehce roztáhnout.

Obrázek

To, co jsem poslal, tak je úplně jiný druh "segerovek". Mám universální segerovy kleště s výměnnými hroty a na tomto kousku jsem je pokaždé ohnul, protože tento pojistný kroužek je tak nafest na tom hřídeli, že se musí použít opravdu velká síla. A žádná drážka na hřídeli ani není třeba.

Nevěřím, že by to třeba nůžky na manikůru vydržely, ty by se také ohly nebo zlomily při sundávání.

Proto jsem založil toto vlákno, protože jsem si s tím už nevěděl rady po hodině různých pokusů to sundat z hřídele.

Dneska ještě zkusím jít do specializovaného železářství, snad mi tam pomůžou

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#10 Příspěvek od procesor »

Ono je to jak: "Vopros na radio Jerevan: Jesli možno povaliť dub chujom... Otvet: "Da... Jesli dub chujovij a chuj dubovij".

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

kdysi jsem koupil sadu nářadí na opravu videa a tam na tyhle segrovky byly přímo kleštičky , dřív tu sadu měl skladem pomalu každý prodejce součástek, možná, že ji ještě někdo v pavučinách má.

Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od majpa »

>bu2520

dík za info, takže přece jenom jsou na to speciální kleštičky. Aspoň vím, že se nepoužívají klasické segerovy kleště, které se ohnou.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Jsou to normální kleště na segrovky, co se stlačením rozvírají. To, že se ti ohnuly, je pouze tím, že jsi koupil laciné čínské bláto.

Uživatelský avatar
majpa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od majpa »

ok, děkuji za rady a tipy
myslím, že už můžeme diskuzi uzavřít

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , také tomu říkám pojistné kroužky , ne segerovky . Klasické kleště na segerovky tu svěrnou síru nepřemůžou , jedné se zde o svěrný spoj , ne pojistku . Klasická segerovka přenese osovou sílu na vnitřní či vnější zápich . Proto i ty nůžtičky by častější provozování nesnesly , střední čep upadne i na nehtech . Ale ať se každý zařídí jak chce . Ale zatímco pro kleště , nůžky potřebuješ montážní prostor a neustálé působení síly , tak šroubovákem se dostanu hluboko a i jen do štrbiny . :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“