Značka myčky podle "servisáka"

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Značka myčky podle "servisáka"

#1 Příspěvek od hafca »

Škoda, že na Bastlírně není taky něco jako všeobecná nákupní poradna. :cry:
Podle rad sem chodí i lidé kteří dělají servis, snad mi někdo z nich dokáže odpovědět. Uvítám samozřejmě i zkušenosti majitelů.
Opouští nás po 12 letech myčka a na mě je vybrat novou s tím, že bych se měl vejít do 15000,-Kč. Volím mezi značkami Bosch, AEG a Electrolux. U těch si myslím, že je jakási naděje na alespoň nějakou kvalitu. Nejen ve výdrži, ale i co se mytí týká.
Nevím proč, ale nejvíc mi láká Bosch. Jenže ten má údajně nejdražší náhradní díly oproti jiným značkám. Prý až o 40% což je docela síla. Je otázka, jestli cena za díly je vyvážená alespoň nějakou kvalitou nebo jen jménem. AEG se údajně odtrhlo od Electroluxu a má být o něco lepší než Electrolux, ale horší než Bosch. Je mi jasné, že všude se může vyskytnout zmetek, ale někde je ta pravděpodobnost větší a u jiného třeba výrobce nižší.
Děkuji za odpovědi k věci a bez flame jestli myčku nebo ne. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

podle servisáků kteří mi sem chodí, posledních pět let už není o kvalitě ale o štěstí výdrž myček praček, jediné čím se liší je dostupnost náhradních dílů . co se ceny dílů týká, je to dosti podobné. On Bosch pro východ se dělá v Polsku a je i údajně víc šizený na dílech. Bohužel v rámci úspor chybí jakékoliv ochrany polovodičů a když se sekne triak tak sebou vezme i procesor. Tak že programátor jsem do háje.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Taky jsem řešil něco podobného a o rozdílech ve kvalitě Bosch pro trhy Ost/West jsem si nechal poreferovat od servisáků bílé. Nakonec jsem zvolil kombinaci Siemens/Bosch, ověřené typy. Příspěvek je tady, viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ns&start=0


.
Naposledy upravil(a) Killroy dne 03 úno 2012, 12:16, celkem upraveno 1 x.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od usporka »

Ve střední třídě mohu doporučit Fagor, opravujeme je celkem málo a i když už se něco podělá je díl i oprava levná, ve vyšší kategorii mohu pak doporučit Mielle.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Fagor máme teď. Taky jsem o něm uvažoval, ale z mnou ověřených internetových obchodů ho téměř nikdo neprodává. Stejně tak v kamených není vidět prakticky vůbec. A když už, tak jen ty nejnižší modely.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Mirda »

Sice to máš do Jihlavy trochu dál, ale co Fagor vyrábí tak tady to dodá, servisuje a má i k. obchod: http://www.fagorcentrum.cz/info/kontakt/

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#7 Příspěvek od Rostav »

Když se mi někdo zeptá co si koupit, tak říkám aby si kupoval nejen kvalitu danou áčkama ale i prodlouženou záruku bez doplatků.
Když si koupím s pětiletou zárukou,tak si můžu být jistý,že to budu opravovat zadarmo a po pěti letech to bude oběhané.
Koupín jinou a jsem vysmátý. Určitě bych nešel do drahých výrobků. Záměrně neudávám žádnou značku. To je potřeba probrat s prodejcem.
Dnes neni možno zaručit,že se i u nejvěhlasnější značky nevyskytne chyba. Důležité je aby v místě byly aspoň 2 servisy, které mezi sebou
vždy soutěží a tím i opravy jsou cenově přijatelné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Rostav píše:Dnes neni možno zaruèit,že se i u nejvìhlasnìjší znaèky nevyskytne chyba.
Bolo (alebo bude?) to niekedy mozne zarucit?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Ale rnbw , před pár lety bych si myslel , že ne . Ale začínám být ještě starší , než starý . A já 🤐 cinkal .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

bu2520 píše:... je i údajně víc šizený na dílech. Bohužel v rámci úspor chybí jakékoliv ochrany polovodičů a když se sekne triak tak sebou vezme i procesor...
To bylo myšlené konkrétně na Bosch nebo je to všeobecný trend a šetří všichni stejně?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“