nevíte někdo jak na vodárnu ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
magicelectroman
Příspěvky: 31
Registrován: 12 pro 2011, 01:00
Bydliště: Okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

nevíte někdo jak na vodárnu ?

#1 Příspěvek od magicelectroman »

Jak úplně neznalý jsem šel "dofouknout vodárnu". Vypnul jsem jističem vodárnu a vypustil z potrubí vodu, kdyz voda přestala téct, začal jsem kompresorem dofukovat vodárnu. Všiml jsem si že z expanzní nádoby se tlačí voda a bubliny směrem do čerpadla(na obrázku zvýrazněno červeně), a tak se asi zavzdušnilo čerpadlo ale už nenasaje vodu. Snažil jsem se čerpadlo zalít ( na obrázku zvýrazněno zeleně) Ale čerpadlo vodu nenasaje a nechytnese, vždy pouze nasaje to co jsem tam nalil



Nevíte kde je problém ??
Přílohy
cer.JPG
(63.28 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Mezi těma přírubama na výtlaku by měl být zpětný ventil. V těch starých vodárnách nebývaly vaky takže to pak mělo takové problémy. Zase díky velikosti zásobníku jej nebylo nutno foukat. teď bych vypustil vzduch a zkusil ho zalít a spustit bez protitlaku toho vzduchu.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od FRANSIMOR »

Tady to hodně rozebírají.....třeba tam něco se dá najít. http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydle ... cerpa.html

Uživatelský avatar
magicelectroman
Příspěvky: 31
Registrován: 12 pro 2011, 01:00
Bydliště: Okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od magicelectroman »

Bez protitalku jsem to zkoušel, dokonce jsem sundal i tu hadici z expanzky ale jak říkám vytekl jen litr co jsem tam nalil a už se to nechytlo, zkoušel jsem foukat a do té trubky jestli to bublá ve studní a to je OK

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Musíš zavodnit celé přívodní potrubí,pokud to nejde,tak máš vadný sací koš. Tím,že jsi dofoukal tu nádrž,tak jsi přetrhl provazec vody v sacím potrubí a problém je na světě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

To zakroužkované úplně vpravo je zpětná klapka a zřejmě netěsní a patrně také špatně těsní klapka v sacím koši - i když aspoň jedna to měla zachránit.
Rozdělej napřed tu klapku, zalej to, jestli ti tam voda zůstane. Zašroubuj klapku, otevři zalévací otvor, pokračuj v zavodňování a pusť pumpu znovu.
Až si vezme vodu a natlačí asi tak do půlky až dvou třetin výšky nádoby (nemáš-li nikde nic otevřeného, budou tam právě 2 až 3 atmosféry), vypni pumpu a dofoukni volný prostor nad hladinou na tlak, při kterém pumpa vypíná.
Jde-li totiž pumpa do tlaku, máš jen malou šanci ji zalít, aby si sama začala táhnout. To lze v případě, že máš zpětnou klapku mezi pumpou a tlakovou nádobou, ale v tomto uspořádání musí začít táhnout, když začíná dávat vodu do zásobníku bez tlaku.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Ten zpětný ventil na vstupu je největší pakárna co může být...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
magicelectroman
Příspěvky: 31
Registrován: 12 pro 2011, 01:00
Bydliště: Okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od magicelectroman »

To zakroužkované úplně v pravo je pouze odbočka na které je dané víčko. prostě zavíčkované Téčko

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

A ten přívod máš dobře vyspádovaný? Někdy s emi podařilo odvzdušnit když jsem mu škrtil výstup takže tu vodu ze sebe nemohl hned vyhodit. A když bylo sucho a málo vody ve studni tak jsme jednou lezl i do studny a zaléval celý sloupec vody tam. Prostě někde nějaká bublina a voda se tam nemohla dostat.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#10 Příspěvek od souba »

Darling používám od r.1974 a někdy dokáže dost potrápit,než přijdu na závadu.
1.nalij vodu do sacího potrubí ke studni .
2.hladina nesmí klesat ,pokud ano je vadný zpětný ventil,nebo uniká voda vadným spojem popřípadě prorezavělou trubkou někde do studny.
3.pokud neklesá zavodni čerpadlo ,když nenasaje je vadné čerpadlo.

Uživatelský avatar
magicelectroman
Příspěvky: 31
Registrován: 12 pro 2011, 01:00
Bydliště: Okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od magicelectroman »

zatím díky, zítra vlezu do studny, a zkusím to zalejt
:roll:

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#12 Příspěvek od kaja4 »

U vodáren jsou montovány čerpadla "samonasávačky".Tato,pokud jsou dobrá,musí nasát vodu ze studny,i když nejsou zcela zavodněna.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#13 Příspěvek od milan222 »

moje čerpadlo: http://www.youtube.com/watch?v=czkZik63wOM
no je vidět použití kohoutu na výstupu. jedině tak tech 80m přívodního potrubí odvzdušnim.
pokud se zavodněné čerpadlo rychle spustí, vznikne skoková změna taku v sání, a v první komoře se voda vypaří a zavzdušní čerpadlo. to mi vysvětlil chlapek co tomu rozumí.
PS: všiměte si jak sem se inspiroval seriálem "uvolnete se prosím"
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

8O
milan222: nic proti, ale pud sebezáchovy ti nic neříká?
Navíc tam nezavodňuješ potrubí ale jen čerpadlo - pokud koukám dobře (neměl jsme moc nervy na to koukat)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#15 Příspěvek od milan222 »

rezis píše:8O
milan222: nic proti, ale pud sebezáchovy ti nic neříká?
Navíc tam nezavodňuješ potrubí ale jen čerpadlo - pokud koukám dobře (neměl jsme moc nervy na to koukat)
zavodnuju potrubí i čerpadlo. ta expanska je před zpetnym ventuilem na sání. v potoce je druhej ventil.
co se ti nelíbí? ten jistič? no sem přitáhl nové čerpadlo a musel jsem ho zapojit... neměl jsem čokoládu, tak sem si z rozvaděče pujčil jistič (nebyl zapojenej) ted ten jistič je zapojenej v rozvaděči a k čerpadlu vede kabel
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“