Pomoc z vytvořeni domácí sitě

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

Pomoc z vytvořeni domácí sitě

#1 Příspěvek od kewin »

Dobrý den obracim se zde prosbou o pomoc z vybudovaní domácí sitě současně mam pevnou IP adresu Moje představa je že na tuto IP adresu bych chtěl vše napojit

pro pořadek jedno PC zatim stabilni a druhy Laptop
router jsem si vybral tento

http://www.svethardware.cz/art_doc-9399 ... A28C5.html

současna rychlost připojeni
http://rychlost.cz/rh/20120653785-25f98526a8.html

zajima zda li to bude fungovat jak jsem to provedl připadne rady navrhy jedině vítany.Děkuju a přeji pěkny den
Přílohy
budoucí sit.png
takto bych to nějak si představoval realizaci
(21.64 KiB) Staženo 64 x
současny stav.png
současne zapojeni sitě
(141.48 KiB) Staženo 68 x

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#2 Příspěvek od gabel »

Fungovať to bude.
Inak ten router zvláda podstatne väčšie rýchlosti ,ale nepíšeš že akú máš tlačiareň.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

Ten router už máš? Je to už poněkud starší kus, používal se hlavně k připojení CDMa modemu do sítě. Jinak u toho byl správně načasovaný zdroj, kurvítko, kdy router svítil ale nechodil. Odcházel krátce po konci záruky a byl tam jeden vadný elyt. Servis radil koupi nového zařízení. Jinak tak jak to malujes to pujde, počítej ale s opravou nebo výměnou zdroje pokud máš původní.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kewin »

Dobrý den tiskarna je canon MP 210
http://www.canon.cz/For_Home/Product_Fi ... XMA_MP210/

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Myslím že to bude tisknout ale nepujde skenování

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Jirka_Ka »

Tento router vlastním - naprostá spokojenost.Pouze opraven zdroj a vyměněny elity uvnitř routeru - 2 ze tří nafouklé. Tisknout by mělo jít, skenování nepůjde s Oleg fw.Nástupce je RT N16.FTP a samba také chodí.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kewin »

dobře děkuji za rady jen bych se chtěl zeptat co by obnašelo aby na tomto fungoval i ten skener . Ale i když toto chodit nebude nevadi pujdou tam koupit nějaky velky disky na stahovani a druhej jako uložiště pro naši domacnost.Děkuji a přeji pěkný den

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Jirka_Ka »

Myslím že větší znalosti linuxu by mohli tomuto úkolu pomoci,někde jsem to kdysi hledal,ale dospěl jsem k závěru že je to moc složité a výsledek nejasný.Já jsem to vyřešil síťovou tiskárnou se sdíleneým skenerem.Co se týče rychlosti USB je to nic moc,na nějaké velké sdílení to nebude nikterak rychlé.A samostatné napájení bude asi podmínkou nějakého rámečku.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kewin »

ok dobře uvidime to napajeni ramečku by až tak nevadilo jde spiže o tu rychlost ale třeba rodine fotografie by takto nebyli špatne uvidime Děkuji za rady :-)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Mám podobnej router Asus WL500g de luxe a myslím že k němu lze připojit pouze jeden HDD nebo fleška. na druhé usb tiskárna nebo kamera nebo cdma modem

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#11 Příspěvek od Jurik-EB »

kewin píše:Dobrý den obracim se zde prosbou o pomoc z vybudovaní domácí sitě současně mam pevnou IP adresu Moje představa je že na tuto IP adresu bych chtěl vše napojit

pro pořadek jedno PC zatim stabilni a druhy Laptop
router jsem si vybral tento ...
Nevidím v tom problém, já jsem to nasdílel pomocí Windows help. Ten tě krok za krokem navede. Založíš domácí skupinu (s heslem nebo bez hesla to záleží na tobě, ale radši heslo) a je to.
Sdílení tiskárny tam pak máš taky. Skenování je otázka přístupu. Pokud máš tiskárnu u PC pak u skenování stejně musíš být u tiskárny abys zakládal listy, takže přeneseš Notebook k tiskárně, tu připojíš k notebooku a jedeš, nebo naskenuješ do flešky a z ní do notebooku, pokud nechceš tahat notebook k PC.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kewin »

Dobrý den dnes tento router my dorazil je to nastavene a funguje k plné spokojenosti Děkuji za rady a pěkný den

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“