Závěrečné zkoušky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvical
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2012, 01:00

Závěrečné zkoušky

#1 Příspěvek od Kvical »

Zdravím mám vypracovat 3okruhy na ZZ jenže je toho strašně moc a já ani nevím co je nejdůležitější můžete mi poradit nebo nemohl by mi to někdo vypracovat ? :(
Je to promě moc důležité... předem děkuji.

13. Měřici přístroje
─ Rozdělení měřicích přístrojů podle měřené veličiny.
─ Druhy a princip analogových přístrojů.
─ Princip digitálních měřicích přístrojů.
─ Přesnost a rozsah měřicího přístroje.
─ Funkce osciloskopu.

25. Světelné zdroje─ Druhy světelných zdrojů.─ Funkce a zapojení světelných zdrojů.─ Postup při opravě a odstraněni závad svítidel.

26. Vnitřní a vnější ochrana před přepětím─ Druhy ochran před přepětím.─ Ochrany vn před přepětím.─ Princip funkce a části hromosvodu.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

A cos dělal předcházející tři roky?

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#3 Příspěvek od ok1xgi »

Tak tohle za Tebe asi nikdo neudela, ale pokud nebudes rozumet necemu konkretnimu, urcite Ti tady nekdo poradi nebo Ti to vysvetli.
Pripadne, az to budes mit vypracovane, muzes to sem dat ke "kontrole".
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Jsi ve špatném vlákně, patří to do "Poptávka služeb" a chybí kruciální údaj: Kolik?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Zkusil jsem v Seznamu zadat "Seminární práce". Tedy ne že bych s tím postupem souhlasil.
Nebo třeba "referáty do školy elektrická měření"
AMPÉR
ampér, značka A - základní jednotka elektrického proudu v soustavě SI; proud, který při stálém průtoku dvěma rovnoběžnými vodiči zanedbatelného kruhového průřezu, umístěnými ve vakuu ve vzdálenosti 1 m, vyvolá mezi těmito vodiči sílu 2.10-7 N na 1 m délky.
Ampére André Marie, * 20. 1. 1775, † 10. 6. 1836, francouzský fyzik a matematik. Stanovil základní zákony elektromagnetismu, zejména elektrodynamiky, navrhl mnoho měřicích technik a přístrojů. Autor základních zákonů (Amperův zákon, Ampérovo pravidlo) v oborech elektřina a magnetismus.
ampérmetr (elektrický měřící přístroj), přístroj k měření elektrického proudu, využívající silové účinky magnetického pole indukční cívky. Rozlišují se ampérmetry elektrodynamické, elektromagnetické, magnetoelektrické, vláknové a s otočným magnetem. Ampérmetr se zapojuje do série se spotřebičem, jehož proud má být měřen; bývá konstruován tak, aby krátkodobě vydržel i velké přetížení. Ampérmetry pro měření proudů řádově µA se označují jako mikroampérmetry, ampérmetry pro měření proudů řádově mA miliampérmetry.
Ampérmetr funguje na fyzikálních účincích elektrického proudu (účinky magnetické, tepelné a dynamické) nebo na účincích elektrického pole (přístroje elektrostatické). Podle principu použitého měřicího ústrojí se rozlišují:
a) magnetoelektrické přístroje, založené na vzájemném působení magnetického pole cívky, jíž prochází měřený proud, a magnetického pole permanentního magnetu, v jehož vlivu se cívka nachází. Používají se k měření stejnosměrných veličin (napětí, proud); po doplnění usměrňovačem je lze použít k měření střídavých veličin;
b) feromagnetické (elektromagnetické) přístroje, založené na elektromagnetických účincích elektrického proudu. V dutině cívky, kterou prochází měřený proud, je uložen feromagnetický plíšek, otočný kolem osy. Plíšek je vtahován magnetickým polem cívky. Tyto přístroje se používají k měření stejnosměrných i střídavých veličin (ampérmetr, voltmetr);
c) elektrodynamické přístroje, založené na principu dynamického působení dvou vodičů, jimiž protéká proud (cívka pevná a cívka otočná). Používají se k měření stejnosměrných i střídavých veličin (ampérmetr, voltmetr, wattmetr);
d) elektrostatické přístroje, založené na působení přitažlivé síly mezi dvěma elektricky nesouhlasně nabitými deskami. Jedna deska je pevná, druhá je přímočaře či otočně pohyblivá. Měří se jimi stejnosměrné a střídavé (i vysokofrekvenční) napětí;
e) tepelné přístroje, založené na vlivu teploty na délkovou roztažnost vodiče. Měřený proud prochází vodičem a zahřívá jej; vodič se prodlužuje a prodloužení se přenáší na ručku přístroje. Používají se zejm. jako vysokofrekvenční ampérmetry;
f) vibrační (rezonanční) přístroje, založené na rezonanci mechanických kmitů jazýčků a střídavého magnetického pole elektromagnetu. Používají se k měření kmitočtu (kmitoměry);
g) poměrové přístroje, založené na porovnávání dvou hodnot veličin téhož druhu. Používají se jako ohmmetry, fázoměry nebo ručkové kmitoměry;
h) elektronické analogové přístroje, odvozené od stejnosměrného analogového voltmetru. Obsahují vstupní dělič a stejnosměrný zesilovač, na výstupu je zpravidla magnetoelektrické měřicí ústrojí. Střídavé voltmetry používají vstupní širokopásmový zesilovač. U analogových elektronických wattmetrů je základní částí analogová násobička (kvadrátová, logaritmická apod.);
i) elektronické číslicové (digitální) přístroje, u nichž hodnota měřené veličiny je dána násobkem přesně definovaných základních kvant podle určitého kódu, nejčastěji číslem v dekadické soustavě. Vyrábějí se

Hledej, šmudlo.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radekrd »

Nojo, ale když to bude hledat, ho to bude stát čas a námahu a tomu by se hádám chtěl vyhnout. Zatímco, když to za něj někdo vypracuje, tak může jít zatím na pivo...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

tak může jít zatím na pivo... :oops: ved nebudte na neho taký.. vypracujte mu to niekto....

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Jak já jsem jen mohl tu školu vůbec udělat? O internetu jsem si mohl nechat leda zdát, o tom, že by to za mně někdo udělat taky. Vůbec to nechápu. Asi to bylo tím, že jsem ji celou neproflákal a hlavně jsem šel na školu, protože jsem na ni chtěl jít. :roll:

Uživatelský avatar
Kvical
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od Kvical »

Byl jsem delší dobu v nemocnici a studuji obor elektrikář silnoproud.
Něco málo jsme se učily i ze slaboproudu ale většinou sem se učil silnoproud.
Před měsícem nám řekly že je še jinak a že dělám obor-silno+slaboprou a taky závěrečky budu dělat i ze slaboprudu i ze silnoproudu. :( Jestli si myslíte že se mi nechce že vás využívám nebo tak něco tak se na mě vyserte ..:_( chtěl jsem jen pomoct mám co dohánět... Na netu je toho právě moc a nevím co je to nejdůležitější nechci se učit zbytečně navíc několik A4.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel pro tebe, v téhle problematice JE DŮLEŽITÝ VŠECKO. takže pokud se to nenaučíš, budeš mít díry jak auslág ve vědomostech a může se stát že vylítneš jako Trepifajxl...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od radekrd »

Já prostě nevěřím, že by po vás někdo chtěl něco co jste nedělali. Navíc v elektrotechnice nejde o to se nadrtit pár stránek A4 jako slabikář, ale o pochopení a aplikaci získaných poznatků. Obvykle jde o to pochopit podstatu (proč je to tak a ne jinak) a souvislosti, pak si ledacos vyvodíš sám i to co je z daného tématu nejdůležitější.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

Podívejte příteli střecho, třeba já Vás chápu. Máte problém a snažíte se ho řešit jak Vám velí naturel a výchova. Pokoušíte se vzbudit soucit a hrajete na city a nepříznivé okolnosti. To vše je relativně snadno akceptovatelné. Pouze nechápu co Vás vede k přesvědčení že tu práci za Vás někdo udělá zadarmo. Zkuste hodit do placu nějakou nabídku, ať vidíme na kolik si ceníte svého vzdělání.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Hele, Vogone, kde jsi vzal to oslovení "příteli střecho"? Jsem si vzpomněl, že nám tak říkával jeden učitel na SPŠE, tak jestli to nemáš od něj :D
Už jsem to dlouho nikde neslyšel.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »

Příteli střecho nás tituloval profesor na SPŠE v Brně, obor sdělovací technika v letech 83-85. Měl nás na elektrotechniku.

Pohříchu jsem po těch letech zapomněl jak se jmenoval, za což se velmi stydím, protože to byl jediný člověk kterému záleželo na vzdělání tý bandy gaunerů.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Tak já tam byl 10 let po tobě, ale na jméno si taky nevzpomenu sakra. Alespoň vím, že to máme od stejnýho člověka :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“