Nákup laseru na Aukru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukashund4565
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2012, 01:00

Nákup laseru na Aukru

#1 Příspěvek od lukashund4565 »

dobrý den uvažuji o koupi laseru zde http://aukro.cz/zeleny-laser-500mw-neko ... 46934.html ale myslím si že je to podvrch protože je levný(bude nejspíše o dost slabší)
co na to říkáte děkuji

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Podle mě je to "slovíčkaření":
ZELENÝ LASER <500mW - NEKONEČNÁ ČÁRA
<500mW znamená třeba 1mW, takže to asi bude jak jsi psal, ale osobní zkušenost nemám...

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od bastliar »

Na DX bolo dlho na prvom mieste medzi červenými cenovo výhodné laserové ukazovátko s výkonom 200 mW. Neskôr tam pribudol obrázok s realne nameranou hodnotou 75 mW. Už nie je v ponuke.

S 200 mW zeleným modulom sa mi nepodarilo zapáliť zápalku. A áno, je možné uvedený modul napájať 3,7 voltovým litiovým aku.
Naposledy upravil(a) bastliar dne 25 úno 2012, 09:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Ta věc co ji prodává má výkon 175mW, což je standardní výkon, takto konstruovaných zařízení k dohledání třeba na DX odkud to pravděpodobně přeprodavá. Cena za kterou to prodává odpovídá právě tomu výkonu. Takže klidně si to kup za ty penize to stoji ale kupuješ si zařízení které přesně splňuje popis prodejce. Má výkon menší než 500mW. Ale taky menží než 176mW. A zapomeň že ti to bude pálit díry do pevných materiálů. Tohle zařízení neupálí ani mravence.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od kassquit »

Nesvitit na letadla:-) to by ma velmi zaujimalo, kto kedy vymyslel taku blbost, ze taketo ukazovatko dokaze nejak ohrozit zrak pilota... asi nejaky hlupy novinar. Aj keby lietadlo stalo na jednom mieste, tak na vzdialenost niekolko sto metrov udrzat ukazovatkom v ruke luc na sietnici oka dlhsie nez 1/10000 sekundy je nemozne. A na desattisicinu sekundy si kludne necham do oka napalit aj 1W laserom.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Sice OT, ale naprostý souhlas. Svítit na letadla je sice klukovina ale víš jak to u nás chodí, nějaká TV HOVNA něco vymyslí a naši zákonodárci hned uzákoní opatření. Je to sice k ničemu, stálo to 56 milionů ale MY!! vaši zákonodárci nemyslíme jen na naše koryta ale občas se snažíme i něco udělat. A naše policie už chytila dva kluky!! a tak by si zasloužila přidat 30% na platech.. je mi z toho na blití
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#7 Příspěvek od czatlantis »

no on byl jeden případ, kdy svítili na pilota vrtulníku jen pár metrů nad zemí. Bylo to tuším v USA a bylo to tak že byla nějaká honička v autech, vrtulník je sledoval, oni se vysekali, vylezli z auta a chtěli oslepit toho pilota...no a když je nad tebou vrtulník 20-30metrů a stojí na místě, tak to už příjemný být nemusí
Jinak já mám z DX "200mW" a zblízka to protaví černou izolačku

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Ten zelenej mam doma,dosvit to má dobrej,sílu o něco větší,než červenej z tržnice.Tyhle lasery jsou dobrý tak na promítadlo z několika motorů se zrcátkama.
BTW.kde a za kolik se dá sehnat žlutá(<500mW) nebo ta modrá 1W,kterou má DANYK?
Na plast by měly stačit ty z vypalovaček s dobrou optikou,modrá 1W,nebo 5W diody v TO-3.

Obrázek

Kód: Vybrat vše

http://www.eqphotonics.de/cms/cms/upload/datasheets/WSLD-808-005-3.pdf

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

TO czatlantis: kydž už došlo k takovýmu případu, že benga honěj auta a ty se vymelou, pak je nějakej zákon o laserech opět na ....o. V takových případech se i střílí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“