Príslušenstvo BM384

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Príslušenstvo BM384

#1 Příspěvek od telman »

Páni, snažím sa dať do poriadku jednu BM384 a mám konkrétnu otázku: pri popise kalibrácie je spomenuté, že vstupný konektor má byť tienený. Predpokladám, že k tomu by mala slúžiť "zátka na konektor", ktorá sa vraj dodávala ako príslušenstvo. Vie niekto, ako táto zátka vyzerá? Je to len akýsi návlek na vonkajšiu časť konektora, alebo má naviac aj skratovať vonkajšiu časť konektora s vnútornou?
Vďaka za info.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Pokud si dobře pamatuji, tak se jedná pouze o krytku která se nasune na konektor. Nic s ničím nespojuje, pouze stíní vstupní konektor.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od telman »

Tak som si to aj predstavoval, len som si to chcel overiť. Dnes sa už niečo také asi ani u zberateľov nenájde, no v prípade potreby sa to dá pomerne jednoducho vyrobiť. Vidieť ten originál by ale aj tak bol zaujímavé.
Fredis, ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Ta "zátka" byla na 99% pochromovaná mosaz. Prostě váleček se stěnou asi 1 mm a dnem tak 2-3 mm, který byl proti sobě na dvou místech podélně rozříznutý s mezerou cca0,5 mm a trochu zmáčknutý, aby po nasazení na konektror držel a stínil.No snad to pochopíš, já ho "mám před sebou" - ve vzpomínkách. Pro šikovného soustružníka chvilka práce, až na ten chrom. Ale bez toho se obejdeš. Nebo ho někdo najde v šuplíku.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od telman »

OK, pekne si to popísal, ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“