Win8

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

Win8

#1 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Samozřejmě bude daleko sofistikovaněji prošpikován špionážním software pro FBI, tak jen stahujte a instalujte, ať za mořem ví, jaký kalhotky nosí vaše milá....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Samozřejmě bude daleko sofistikovaněji prošpikován
Musel jsem řešit obnovu systému po kiksu počítače, kde byl mj. (nebo spíš hlavně) sw pro lékařskou praxi. Jistá firma dodávající jistý program zastává názor, že počítač musí být trvale připojen na net a komunikovat s poskytovatelem sw, protože je potřeba dvakrát za tři měsíce aktualizovat číselníky, legislativní změny v pojišťovnách, verze programu atd. Na můj dotaz, proč to nejde aktualizovat offline z CD nebo z flash, mi nebylo odpovězeno.
K W8 mi stačila informace, že mezi touhle aktuální a testovací, kterou dostali před půlrokem partneři (?) MS, proběhlo 100.000 změn.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Stačilo mi deset minut zkoušení W8 consumer preview k tomu, abych zjistil, že raději zůstanu u W7...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

A budou tam i kokotiny jako DRM v jehoVistě? A kolik si ukousne z RAM ihned po nabootování? 1GiB? Víc? Už bude konečně umět Exploder pořádně SVG, HTML5 a CSS3, nebo až když texťák Links bude umět HTML7 a CSS5?
By mi museli pořádně zaplatit, abych tohleto na svým disku trpěl, byť jen ve Virtualboxu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

No vzhledem k tomu, že DRM jaksi nesplnilo účel, pro který bylo vyvinuto, spousta distributorů médií od jeho používání ustupuje, takže bych to nijak nehrotil. HW nároky jsou zhruba stejné jako u W7, čili žádná tragédie, na starém P4 s 1.5GB RAM běží systém svižně, bez záseků, i když na hry by to samozřejmě nebylo. Zmínka o IE je docela irelevantní, protože MS nikoho nenutí, aby ho používal :)
Co je ale u W8 velký opruz, který navíc v současné verzi nejde jednoduše vypnout, je Metro, neskutečně blbé a otravné :(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Všechno jde. :wink:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

OK, tak to upřesním - nepřišel jsem na způsob, jak ho vypnout. Zásahem do registru, jako tomu bylo u developer preview, to nejde. Holt jedna z těch 100000 změn "k lepšímu" :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

asi jednu sekundu som o tom rozmyslal,ale ked som si spomenul na ten "metrosexualny" system,dlazdice a celkovo hnus tak ta myslienka velmi rychlo letela do kosa... odhliadnuc od toho ze to nemam kam nacpat a rozosr-at si fungujuce a odladene 7edmicky nehodlam...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

Takze W8 uz letos... Sakra, tusim meli stari Mayove pravdu s tim koncem sveta 2012...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Konečně první správná připomínka k Win8 za poslední dva dny. :lol:

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

A už je tu č. 10. Ms se řítí do řiti.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Prej "největším překvapením je jejich název". No, mě to taky překvapilo. Myslel jsem, že udělali novou, stabilní a odladěnou verzi OS, ale jak je vidět podle pravidel MS, tak liché verze byly OK, sudé zase KO a W10 je dost v tom případě na pováženou. Chtěl jsem si stáhnout testovací verzi, ale nějak nám tam chlapci zaspali a to je 1.10. !!!
A dodávat ostrou verzi až po Novém roce, tak to je opravdu silný ekonomický tah. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Někde jsem čet že M$ tvrdí, že W9 už přeci na trhu jsou - že to je jen optickej nesoulad, ale že 8+1=9, tudíž 8.1 jsou "vlastně jen nesprávně pojmenovaný devítky"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“