Regulátor Vape A-R64

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Regulátor Vape A-R64

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravim
mám dva regulátory od Vape A-R64, potřeboval bych zjistit, kterej je dobrej, momentálně je nemůžu připojit k cívkám magneta ( rozebranej motor) a chtěl bych jej odzkoušet, než to vše smontuju, neměl jste to někdo rozebraný , aby věděl nějaký hodnoty? Psal jsem výrobci a dostal jsem odpověď
" Funkčnost regulátoru nelze 100% ověřit měřícím přistrojem, regulační obvod není konektivní na výstupní svorky. Kontrolovat můžete jen proražení usměrňovače na kostru. "
Díky.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#2 Příspěvek od Hrnous »

No zde máš schéma, napřed se to usměrní a pak se skrz ZD a tyristory hlídá max napětí na výstupu a při vyšším něž Uz se zkratuje, napětí spadně a jede se dál.. u pernamentního buzení to nevadí.. i když co mám zkušenosti s těmito sadami SZ17 a spol tak se velice rádo přepaluje vinutí statoru, to je pak na popelnici.. no a ke zkoušení.. v podstatě potřebuješ minimálně autotrafo a za ním klasické trafo dejme tomu 24V, ale dostatečně měkké aby si neodflákl ty 15A tyristory uvnitř a pomalu zvyšuješ napětí až dosáhneš Uz, kdy ti prudce vzroste proud trafem, jak se to budou snažit tyristory ukočírovat..
Přílohy
regler_moto.jpg
(39.27 KiB) Staženo 328 x

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Freedy »

Děkuju za nákres, tak jestli je tohle zapojení regulátoru vape, tak to vypadá, že jsou oba moje regulátory vtahu. No doufal jsem, že aspoň jeden bude dobrej, ted uvažuju, jestli se dá ten regulátor rozebrat a opravit, nebo je to celý zalitý, zkoušel jsi to ? nebo se vyplatí postavit vlastní? Díky.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

za šest kil kup nový a neřeš

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“